لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • دلایلی برای سرمایه گذاری در کریپتو
  • دلایلی علیه سرمایه گذاری در کریپتو
  • ارز دیجیتال هنوز ارزش سرمایه‌گذاری دارد، اما با احتیاط
  • چند نکته درباره سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال

آیا برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دیر شده است؟

قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2022 به شدت سقوط کرده است. بیت کوین بیش از 70 درصد از بالاترین رکورد خود قیمت کمتری دارد. اتریوم حتی بیشتر کاهش یافته است. بسیاری از ارزهای دیجیتال جدیدتر 90% کاهش نسبت به اوج خود داشته اند.

قابل درک است، برخی از سرمایه گذارانی که سال گذشته بازار صعودی به ظاهر بی پایان را از دست دادند، می پرسند – آیا برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خیلی دیر شده است؟ آیا من فرصت را از دست داده‌ام؟

با توجه به اینکه بازار کریپتو تا اواخر سال 2021  داغ و سرخوش شده بود، چنین سوالی یک سوال منصفانه است. با این حال، اگرچه ممکن است روزهایی که به راحتی  می‌توانستید 5 تا 10 برابر سود کرده باشیدگذشته باشد، اما این به معنای نابودی فرصت کریپتو نیست. فرصت‌ها در بازار دارایی‌های دیجیتال در حال ظهور مدام هستند.

با صرافی تتر همراه باشید.

دلایلی برای سرمایه گذاری در کریپتو

در حالی که قیمت ها به طور چشمگیری کاهش یافته است، استدلالی وجود دارد که کریپتو هنوز در مراحل اولیه خود است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است خیلی دیر نشده باشد:

پذیرش در حال افزایش است مالکیت و محبوبیت کریپتو در حال افزایش است، به ویژه در میان جمعیت های جوان‌تر. در حال حاضر کمتر از 10 درصد آمریکایی ها صاحب ارزهای دیجیتال هستند. با ورود افراد بیشتری به این فضا طی 5 تا 10 سال آینده، افزایش استفاده به طور طبیعی می‌تواند قیمت ها را افزایش دهد.

سرمایه گذاری نهادی در حال افزایش است – از صندوق های تامین سرمایه گرفته تا صندوق های بازنشستگی و بانک ها، علاقه سازمانی به ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است. سرمایه‌گذاران بزرگ تمایل دارند بازارها را جابه‌جا کنند – اگر به تخصیص ارزهای دیجیتال ادامه دهند، می‌تواند در بلندمدت قیمت‌ها را بالاتر ببرد.

پلتفرم‌ها و نوآوری‌های جدید- کریپتو فراتر از پول دیجیتال در حال تکامل است. شبکه‌هایی مانند اتریوم در حال ایجاد یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز از برنامه‌ها و خدمات هستند. پلتفرم‌های آینده‌ای که هنوز نمی‌توانیم تصور کنیم، می‌توانند باعث پذیرش و محبوبیت بیشتر شوند.

مقررات آتی – سرکوب‌های نظارتی در کوتاه‌مدت به قیمت‌ها آسیب زده است، اما در نهایت مقررات، کریپتو را می‌پذیرند. نظارت می‌تواند اعتماد و امنیت مورد نیاز برای پذیرش جریان اصلی کریپتو فراهم کند.

دلایلی علیه سرمایه گذاری در کریپتو

در عین حال، قابل درک است که چرا برخی از سرمایه گذاران با توجه به شهرت کریپتو برای نوسانات و چرخه های رونق/رکود محتاط هستند:

قیمت ها قبلاً به طور تصاعدی افزایش یافته‌اند – بازده گذشته عملکرد آینده را تضمین نمی‌کند. در حالی که از نظر تئوری امکان صعود بیشتر وجود دارد، تکرار سود بیش از 10000% بیت کوین یک آرزوی بسیار طولانی خواهد بود.

احتمال خرابی‌های بیشتر – ارزهای دیجیتال همیشه می‌توانند پایین‌تر بیایند، حتی پایین‌تر از قیمت‌های پایین فعلی‌شان. پیش بینی کف قیمت تقریباً غیرممکن است. آیا سرمایه گذاران آمادگی دارند تا قبل از هر گونه بهبودی، افت بیشتر را تحمل کنند؟

تشدید سیاست پولی – از آنجایی که بانک‌های مرکزی مانند فدرال رزرو برای مبارزه با تورم نرخ بهره را افزایش می‌دهند، سرمایه‌گذاران تمایل دارند از دارایی‌های پرخطر از جمله ارزهای دیجیتال فرار کنند. نقدینگی محدودتر می تواند اشتهای سفته بازی را کاهش دهد.

ارزش بلندمدت اثبات نشده – فراتر از هیاهوهای خبری، ارزهای دیجیتال اصلی همچنان باید به سؤالات مربوط به کاربرد، مدل‌های ارزش‌گذاری و موارد استفاده پاسخ دهند.

ارز دیجیتال هنوز ارزش سرمایه‌گذاری دارد، اما با احتیاط

با توجه به مزایا و معایب معتبر هر دو طرف، آیا کریپتو سرمایه‌گذاری خوبی است یا خیر؟ حقیقت صادقانه این است که هیچ کس نمی‌تواند با اطمینان کامل بگوید. چشم انداز بلندمدت کریپتو به عوامل متعددی بستگی دارد که مدل سازی آنها دشوار است.

با این حال، برای سرمایه‌گذارانی که با ریسک‌ همراه هستند شما باید افق‌های بلندی در نظر بگیرید. ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم ممکن است فرصت‌های مناسبی را ارائه دهند. نکته کلیدی این است که انتظارات را تعدیل کنید – بدانید که سودهای 10 برابری بعید است و محافظه کارانه سرمایه گذاری کنید و آماده مقابله با نوسانات موقت باشید.

چند نکته درباره سرمایه‌گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال

  • به جای سرمایه گذاری یکجا و یکباره، میانگین هزینه دلار را در موقعیت ها در نظر بگیرید
  • فقط پولی را سرمایه گذاری کنید که مایلید از دست بدهید
  • برای مدیریت ریسک، دارایی های دیجیتال و سایر سرمایه گذاری‌ها را متنوع کنید
  • منضبط بمانید و اجازه ندهید احساسات رویکرد شما را خراب کنند
  • در حالی که نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، به نظر می‌رسد فناوری‌های کریپتو و بلاکچین همچنان در بلندمدت بر امور مالی و فناوری تأثیر می‌گذارند. حفظ دریچه‌های کوچک با یک رویکرد متنوع و مدیریت ریسک می‌تواند به سرمایه گذاران اجازه دهد همچنان سود کنند. اما با دقت قدم بردارید – کریپتو یک محیط پرخطر برای سرمایه گذاران است که نیاز به مهارت، دقت و مشاوره دارد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *