لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

شما می توانید از طریق ثبت نام در یکی از صرافی های پشتیبان کننده از تتر به راحتی اقدام به فروش تتر و تبدیل آن به ریال نمایید.

سرمایه گذارانی که تتر (USDT) را در پلتفرم‌های خارجی خریداری کرده‌اند یا در کیف پول نگه‌داری می‌کنند و می‌خواهند آن را به ریال تبدیل کنند، در ابتدا باید تتر‌های خود را به یکی از صرافی‌های معتبر ایرانی انتقال دهند. پس از انتقال تتر به صرافی‌های داخلی، می‌توانند تتر را فروخته و ریال خود را در هر زمان که تمایل داشته باشند برداشت کنند.

تتر چیست؟

یکی از انواع ارزهای دیجیتال که در ابتدا به عنوان واسط میان ارزهای فیات نظیر دلار، یورو و ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گرفت تتر نام دارد. تتر به دلیل ثبات قیمت خود در برابر نوسانات ارز دیجیتال یک استیبل کوین یا ارز با ثبات نامیده می شود. این دسته از ارزهای دیجیتال دارای یک پشتوانه نظیر دلار آمریکا هستند. قیمت آنها با نوسان قیمت دلار تغییر می کند. در واقع با خرید تتر گویا دلار خریداری کرده اید. به این خاطر که ارزش هر واحد تتر معادل یک دلار آمریکا است.

انواع ارز دیجیتال تتر کدامند؟

واحد اختصاری تتر USDT است. انواع ارز دیجیتال تتر یا توکن‌های تتر به سه بلاک چین مختلف قابل اتصال است که هر سه نوع عملا یکی هستند اما هنگام استفاده از USDT بهتر است مشخص کنید که از چه بلاک چینی استفاده‌‌ می‌کنید. اگر‌‌ می‌خواهید نوع تتر خود را متوجه شوید کافیست نگاهی به آدرس کیف پول تتر خود بیاندازید. آدرس کیف پول شما در یکی از این سه بلاکچین خلاصه‌‌ می‌شود:

تتر اومنی (Tether Omni Layer)

تتر نوع اول از بلاک چین بیت کوین استفاده‌‌ می‌کند و Omni Layer USDT نام دارد. عبارت‌های «۱»، «۳» و «bc1» در ابتدای آدرس کیف پول دیجیتال Bitcoin Omnilayer درج‌‌ می‌شود.

تتر اتریومی (Tether ERC20)

نوع دوم تتر از بلاک چین اتریومی با الگوریتم ERC20 استفاده‌‌ می‌کند و به نامERC20 USDT  یا eUSDT شناخته‌‌ می‌شود. آدرس کیف پول Tether ERC20 با عبارت «x0» آغاز می‌شود.

تتر ترونی (Tether TRC20)

سومین و آخرین نوع تتر به نام TRC20 USDT از بلاک چین ترون با الگوریتم TRC20 استفاده‌‌ می‌کند. شروع آدرس این کیف پول دیجیتال با عبارت «TX»آن را از انواع دیگر جدا‌‌ می‌کند.

راه تبدیل تتر به ریال در ایران

ثبت نام در صرافی معتبر ایرانی

علی‌رغم محدودیت‌هایی که صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی اعمال کرده‌اند، برخی از کاربران همچنان ترجیح می‌دهند رمز ارز‌های خود، از جمله تتر را از آن‌ها خریداری کنند. برای این کار باید به سرویس‌های پرداخت بین‌الملل مثل پی‌پل دسترسی داشته باشید. بسیاری از کاربران پس از خرید تتر از صرافی‌های خارجی آن را به کیف پول‌های معتبر مانند تراست والت، منتقل می‌کنند؛ البته برخی هم ترجیح می‌دهند تتر را در همان صرافی که از آن خریداری کرده‌اند نگه دارند.

با این حال، تبدیل تتر به ریال فرایندی است که بایستی حتماً در صرافی‌های ایرانی انجام شود. با این وجود، پیدا کردن صرافی معتبر هم در میان پلتفرم‌های ایرانی، موضوع مهمی است.

قبل از انتقال دارایی‌های رمز ارز خود به صرافی‌ها، حتماً به خوبی درباره آن‌ها تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید که معتبر هستند. یکی از صرافی‌های معتبر ایرانی، صرافی بیت ۲۴ است که سرمایه گذاران با استفاده از آن می‌توانند تتر‌های خود را در لحظه و با کارمزد صفر به ریال تبدیل کنند.

پس از انتخاب صرافی مناسب، باید در آن صرافی ثبت نام کرده و فرایند احراز هویت را تکمیل کنید تا بتوانید تتر را به ریال تبدیل کنید. البته ناگفته نماند که بسیاری از سرمایه گذاران تتر را از صرافی‌های داخلی خریداری می‌کنند و تمایل دارند بیشتر درباره فرایند تبدیل تتر به ریال یا همان فروش تتر بدانند.

انتقال تتر به صرافی

پس از پیدا کردن بستری مناسب برای تبدیل تتر به ریال، لازم است تتر‌های خود را از کیف پول به صرافی منتقل کنید. برای این کار، به آدرس کیف پول نیاز دارید. برای پیدا کردن آدرس کیف پول، باید به صفحه واریز ارز دیجیتال مراجعه کنید. این فرایند ممکن است در هر صرافی متفاوت انجام شود. به عنوان نمونه در صرافی بیت ۲۴ برای دریافت آدرس کیف پول باید به صفحه واریز مراجعه کرده و پس از پیدا کردن تتر، یکی از شبکه‌های زیر را برای دریافت این رمز ارز انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که شبکه کیف پول‌های فرستنده و گیرنده باید مطابقت داشته باشد. به عنوان نمونه اگر تتر را از طریق شبکه ترون (TRC20) انتقال می‌دهید، آدرس شبکه صرافی هم باید روی شبکه ترون باشد. در غیر این صورت، ممکن است دارایی‌های رمز ارز در شبکه گم شده و غیرقابل بازگشت خواهند بود.

فروش تتر

پس از انتقال تتر به صرافی، به بازار‌ها مراجعه کنید و تتر را در میان سایر رمز ارز‌ها پیدا کرده و وارد صفحه مخصوص خرید و فروش این رمز ارز شوید. در این صفحه، باید تتر را در ازای ریال بفروشید؛ بنابراین هر مقدار که می‌خواهید بفروشید را وارد کرده و سفارش خود را ثبت کنید تا توسط صرافی آنلاین پردازش شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *