لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

 • یادگیری اصول (2-6 هفته)
 • مطالعه بازارها و توسعه استراتژی (2-6 ماهه)
 • کسب تجربه از طریق تمرین (6 تا 12 ماه)
 • دستیابی به ثبات در طول سال‌ها
 • توسعه مهارت‌های اضافی

برای تریدر کریپتو شدن چقدر زمان نیاز دارید؟

با داستان افرادی که در ترید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ثروت به دست می‌آورند، طبیعی است که  احساس کنید فرصت پولدار شدن را از دست داده‌اید.

ممکن است از خود بپرسید – چقدر طول می‌کشد تا ترید کریپتو را یاد بگیرم و از این دارایی‌های دیجیتال نوظهور و جذاب سود ببرم؟ آیا خیلی زمان می‌برد؟

پاسخ سریع این است که تبدیل شدن به یک معامله‌‌گر ارز دیجیتال واقعاً موفق برای اکثر مردم حداقل 1 تا 2 سال طول زمان می‌برد. این امر مستلزم مطالعه سخت، تمرین فراوان و تجربه انباشته شده شکست‌ها و پیروزی‌ها است. حتی در این صورت، یادگیری مداوم از ضروری‌ترین کارها برای تریدرها است.

با صرافی تتر همراه باشید تا به شما یک جدول زمانی مناسب بدهیم، جدول زمانی که شما را تبدیل به یک ترید آموزش دیده می‌کند.

یادگیری اصول (2-6 هفته)

ابتدا، انتظار داشته باشید 2 تا 4 هفته را صرف درک فناوری بلاک چین، راه اندازی کیف پول ارزهای دیجیتال، کاوش در صرافی‌ها و انجام اولین معاملات خود کنید. برای ساختن پایه مناسب و محکم عجله نکنید – برای اطمینان از درک مفاهیم کلیدی و احساس راحتی با مکانیزم‌های اولیه خرید، فروش و ذخیره ایمن دارایی‌های دیجیتال وقت بگذارید.

1 تا 2 هفته دیگر به راه اندازی کامل صرافی‌های ارز دیجیتالی که قصد استفاده از آنها را دارید و تامین مالی حساب‌های خود نیاز خواهید داشت. تحقیق خود را انجام دهید تا پلتفرم‌های قابل اعتمادی را با شیوه‌های امنیتی قوی و هزینه‌های معقول انتخاب کنید. این مسئله وقتی حجم گردش مالی شما زیاد شود بسیار اهمیت دارد.

مطالعه بازارها و توسعه استراتژی (2-6 ماهه)

در مرحله بعد، روند توسعه استراتژی معاملاتی شما آغاز می‌شود که بسته به مدت زمانی که اختصاص می‌دهید، 1 تا 6 ماه طول می‌کشد. این شامل:

 • یادگیری تحلیل تکنیکال برای درک و پیش بینی حرکت قیمت
 • تحقیق در مورد پروژه‌ها و روندهای کلان اقتصادی برای اطلاع از تحلیل‌های بنیادی
 • آزمایش الگوهای نمودار، شاخص‌ها و استراتژی‌های زمان‌بندی متناسب با سبک خود
 • ایجاد یک برنامه تجاری مکتوب که مزیت شما، قوانین مدیریت ریسک و غیره

در اینجا از میانبرها استفاده نکنید – قبل از اینکه سرمایه واقعی را به خطر بیندازید، باید رویکردی را پیدا کنید که برای شخصیت شما کارآمد است. انتظار داشته باشید که این کار زمان قابل توجهی از شما و مطالعه بسیاری را صرف کند.

کسب تجربه از طریق تمرین (6 تا 12 ماه)

اکنون وقت آن است که اجرای استراتژی خود را به طور مداوم تمرین کنید. با ترید کاغذی/دمو به مدت 2 تا 3 ماه شروع کنید تا زمانی که با طرح خود و روندی که ایجاد می‌کند کاملاً راحت باشید.

سپس برای کسب تجربه، ترید مقادیر کمی از سرمایه واقعی را آغاز کنید. 6 تا 12 ماه اول شما ناگزیر شامل اشتباه کردن و انباشته شدن زخم‌های معاملاتی است – انتظار کاهش سرمایه را داشته باشید. بر روی پایبندی دقیق به برنامه خود بدون معامله بیش از حد یا معامله انتقامی تمرکز کنید. در حالی که پیش می‌روید، سوابق دقیق هر معامله را ردیابی و یادداشت کنید.

دستیابی به ثبات در طول سال‌ها

هنگامی که یک سال یا بیشتر تجربه معاملات زنده را به دست آوردید، باید درک خوبی از اینکه آیا مزیت شما واقعاً در برابر نتایج تصادفی سازگار است یا خیر، داشته باشید. آیا در طول زمان برنامه خود را سودآور کرده و درآمد خوبی دارید؟

با این حال، به طور واقع بینانه به 3 تا 5 سال نیاز است تا مشخص شود آیا مزیت شما در برابر تغییر شرایط بازار و تعصبات انسانی شما مقاومت می‌کند یا خیر. هنگام تجزیه و تحلیل نتایج، باید انتظار تغییرات و بهبودهای مداوم در طولانی مدت در روند خود داشته باشید.

صبر در طول این مراحل طولانی، توسعه مهارت‌ها و اثبات ثبات بسیار مهم است. موفقیت در معاملات کریپتو یک شبه اتفاق نمی افتد.

توسعه مهارت‌های اضافی

در کنار استراتژی ترید اصلی خود، برای ایجاد مهارت در زمینه های زیر هم وقت بگذارید

 • مدیریت ریسک – محدود کردن اندازه سود و ضرر
 • بازی ذهنی – کنترل احساسات و تعصب
 • سبک زندگی – بهینه سازی سلامت، تمرکز و خلق و خو

تسلط بر این مهارت‌ها برندگان بلندمدت را از کسانی که فرسوده شده و شکست می‌خورند جدا می‌کند. هم به عنوان یک تاجر و هم به عنوان شخص برای خودسازی زمان بگذارید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *