لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

انتقال تتر به کیف پول با کارمزد کم

انتقال تتر به کیف پول با کارمزد کم

تتر یا به عبارتی USDT همان دلار دیجیتالی است که بسیاری از افراد در بازار ارزهای دیجیتال، از آن استفاده می‌کنند. Tether در واقع یک استیبل کوین (StableCoin) است که ارزش آن دقیقاً برابر با دلار، بالا و پایین می‌شود.

هر نقل و انتقالی (در هر بازار و چرخه دادوستدی) دارای هزینه است که از این هزینه، تحت عنوان کارمزد یاد می‌شود. بحث کارمزد در دنیای ارزهای دیجیتالی یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی است که بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه از صرافی‌های ارز دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول گرفته تا سرویس دهندگان پرداخت و بسیاری از شرکت‌های دیگر از آن برای ارتقا سطح خدمات مورد ارائه خویش استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال تتر با توجه به ثبات خویش در طول سال‌های اخیر نقش کلیدی را در عرصه مبادلات رمزارزی ایفا کرده است؛ به طوری که از این استیبل کوین برای کارهای مختلفی نظیر تبادل رمزارزها با یکدیگر، استفاده به عنوان وثیقه برای پلتفرم‌های وام دهی و حتی برای پرداخت‌های برون مرزی کمک گرفته می‌شود. کارمزد انتقال تتر در واقع تعرفه‌ای بوده که از بابت استفاده از خدمات پرداخت و همچنین زیرساخت‌هایی که یک صرافی و بلاک چین برای تریدرها فراهم کرده است از فردی که تراکنش را انجام می‌دهد، دریافت می‌شود.

کارمزد معاملات تتر

صرافی‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال مبلغی را برای خرید و فروش رمزارز دریافت می‌کنند. این مبلغ صرفا کارمزد معامله در صرافی است. هر صرافی بسته به خدماتی که ارائه می‌دهد کارمزدی دریافت می‌کند. ممکن است این کارمزد در برخی از صرافی‌ها بالا و در برخی نیز کمتر باشد. درواقع کارمزد مستقیما مربوط به میزان منابع آن صرافی است. زمانی که منابع یک صرافی کم می‌شود برای جبران آن مجبور به افزایش کارمزدها می‌شود.

کارمزد شبکه انتقال تتر

برای انتقال یا تایید تراکنش تتر بر روی بلاکچین، باید کارمزد پرداخت کنید. این کارمزد با هدف پرداخت هزینه‌ای به شبکه بلاکچینی که از زیرساخت آن استفاده می‌کنیم؛ انجام می‌شود. کارمزد تتر در زمان انتقال می‌تواند متفاوت باشد؛ چرا که این ارز بر روی شبکه‌های بلاکچین مختلفی ایجاد شده است.

کارمزد انتقال هر یک از انواع تتر می‌تواند متفاوت باشد. کارمزد تتر در زمان انتقال با شبکه اتریوم حدود پنج تتر است. ممکن است بسته به صرافی و شلوغی شبکه این کارمزد تغییر کند. شبکه omni نسبتا کارمزد زیادی دریافت می‌کند، کارمزد انتقال تتر در شبکه اومنی تا ۳۰ دلار هم می‌رسد.

این در حالیست که شبکه ترون کارمزد نسبتا کمتری دریافت می‌کند. در ابتدا کارمزد انتقال در این شبکه چیزی حدود ۱ تتر بود. اکنون به دلیل شلوغی شبکه کارمزد به حدود ۲ تتر رسیده است. تتر مبتنی بر پروتکل BEP20 نیز کمترین کارمزد را نسبت به سایر پروتکل‌ها دارد و تنها ۰.۶ تتر کارمزد می‌گیرد.

باید به این نکته توجه کنید که اگر تتر بومی یک شبکه را می‌خواهید، باید حتما آدرس منطبق با آن شبکه را به‌عنوان کیف پول وارد کنید. اگر آدرس کیف پول بایننس اسمارت چین را برای شبکه اتریوم وارد کنید یا هر شبکه دیگری، این اتفاق باعث می‌شود میزان ارزی که خریداری کرده‌اید از بین برود.

راهکارهای عملی برای کاهش کارمزد انتقال تتر

1. انتخاب صرافی با هزینه برداشت مقرون به صرفه: قبل از آن که به معامله و انتقال تتر بپردازید، بهتر است نگاهی به کارمزدهای برداشت و واریز صرافی‌های مختلف داشته باشید؛ چراکه میزان کارمزد دریافتی صرافی‌ها با یکدیگر تفاوت داشته و این مسئله ممکن است هزینه‌های قابل توجهی را در معاملات رمزارزی به سرمایه شما تحمیل نماید.

2. توجه به فرصت‌ های تبلیغاتی پلتفرم‌ ها: گاها برخی از پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال، بنا به‌ دلایل مختلفی نظیر افزایش انگیزه در کاربران به منظور استفاده بیشتر از چنین پلتفرمی، به صورت مقطعی هزینه انتقال ارزهای دیجیتالی را کاسته یا به طور کلی حذف می‌کنند.

معامله تتر بدون کارمزد

بسیاری از صرافی کارمزدهای زیادی برای معامله رمزارزها دریافت می‌کنند. این کارمزدها به علاوه کارمزدهای انتقال بخش زیادی از پول شما را صرف می‌کنند. برای معامله تتر بدون کارمزد می‌توانید از دو راه استفاده کنید. بسیاری از افراد در ایران هستند که سرمایه‌های خود را برای حفظ ارزش آن به تتر تبدیل کردند. این افراد بعضا به‌دلایل مختلف قصد تبدیل تتر به ریال را دارند.
در این مواقع ترجیح می‌دهد به‌طور مستقیم این کار را انجام دهند و از طریق صرافی‌ها اقدام نکنند. شما می‌توانید به‌طور مستقیم این تترها را دریافت و در ازای آن‌ها ریال پرداخت کنید.

در این روش دیگر نیازی نیست برای معامله کارمزدی پرداخت کنید. این روش معایبی هم دارد، برای مثال امن نیست و احتمال اینکه سرتان کلاه برود هست.

روش بعدی استفاده از صرافی‌هایی است که کامزد دریافت نمی‌کنند. تعدادی از صرافی‌ها وجود دارند که بابت معامله کارمزدی از شما دریافت نمی‌کنند. برای خرید تتر بدون کارمزد می‌توانید از این صرافی‌ها استفاده کنید. این روش نسبت به روش قبلی امن‌تر است؛ زیرا استفاده از صرافی‌های معتبر از به‌وجود آمدن مشکلات جلوگیری می‌کند.

خرید تتر بدون کارمزد در ایران

برای خرید تتر بدون کارمزد در ایران می‌توانید به‌طور مستقیم از افرادی که قصد تبدیل تتر به ریال را دارند تتر خریداری کنید یا از صرافی‌های بدون کارمزد؛ البته برخی از صرافی‌ها هم وجود دارند که کارمزد صرفا کمی دریافت می‌کنند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *