لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو
  • لیکویید استیکینگ
  • پلتفرم‌های CeFi
  • تجمیع‌کننده‌های سود (Yield Aggregators)
  • سپرده‌گذاری در صرافی تتر
  • ریسک ها و ملاحظات

5 پیشنهاد برای سرمایه‌گذاری تتر

تتر (USDT) به سرعت رشد کرده و امروز به یکی از بزرگ‌ترین و پرکاربردترین استیبل کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. ارزش بازار آن این روزها بیش از بین 70 تا 80 میلیارد دلار است. برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال، تتر راهی برای ذخیره دارایی در زمان نوسان بازار یا ابزاری فوق‌العاده برای معامله است.

اگر شما هم تتر دارید و فعلا قصد استفاده از آن در معاملات را ندارید یا به خاطر فرار از تورم دارایی خود را تتر کرده‌‌اید و ذخیره ما برای شما چند پیشنهاد داریم. به جای اینکه فقط بیکار بنشینیم، می‌توانیم از تتر استفاده مولد برای ایجاد درآمد کرد. به خصوص در دورانی که ظهور پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز و وام‌دهی کریپتو فرصت‌های جدیدی را برای کسب بازدهی در استیبل کوین‌ها باز کرده است.

این روزها کاربران اکنون می‌توانند از USDT خود در پروتکل‌های DeFi برای دریافت سود جذاب استفاده کنند. حتی می‌توان برای دریافت سود آن را در پلتفرم‌ها CeFi (امور مالی متمرکز) سپرده گذاشت. این امر علاوه بر حفظ نقش کلیدی تتر به عنوان ذخیره پایدار ارزش، آن را به دارایی مولد بازده تبدیل می‌کند.

در این پست، روش‌های اصلی کسب سود در دارایی‌های تتر را بررسی می‌کنیم. ما به گزینه‌هایی مانند پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو و حساب‌های CeFi و تجمیع‌کننده‌ها نگاه می‌کنیم و البته یک راه امن و ساده هم به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها، وام دادن تتر  در پلتفرم‌های وام‌دهی ارز دیجیتال مانند Compound، Aave و Celsius Network است. اینها به شما امکان می‌دهد تتر را سپرده‌گذاری کنید و وام گیرندگان برای وام گرفتن آن بهره می‌پردازند. نرخ بهره می‌تواند از 2٪ تا بیش از 10٪ APY بر اساس عرضه و تقاضا باشد. وام‌ها با سایر دارایی‌های کریپتو وثیقه می‌شوند.

لازم به ذکر است که مفهوم اصلی وام کریپتو مشابه تسهیلات سنتی است؛ با این تفاوت که در برخی از پلتفرم‌ها، به جای ارز‌‌های فیات، ارزهای دیجیتال نیز وام داده می‌شود

لیکویید استیکینگ

برخی از پلتفرم‌ها مانند Lido به شما این امکان را می‌دهند که تتر  خود را به اشتراک بگذارید و سود را همراه با توکن‌های دارای شرط مایع دریافت کنید. این به شما امکان می‌دهد به جای قفل کردن توکن‌ها، جوایز شرط‌بندی را دریافت کنید و در عین حال توکن‌ها را مایع نگه دارید. نرخ بهره ممکن است حدود 5% APY باشد.

لیکویید استیکینگ (Liquid staking) مکانیسمی است که در آن می‌توان به صورت کارآمدتری به سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال در استخرهای نقدینگی پرداخت. کاربران شبکه‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام با قفل کردن دارایی خود به معتمد شبکه تبدیل می‌شوند و با مشارکت در امور شبکه، پاداش می‌گیرند.

پلتفرم‌های CeFi

پلتفرم‌های مالی متمرکز (CeFi) از جمله BlockFi، Nexo، و Crypto.com گزینه‌هایی را برای سپرده‌گذاری تتر  و کسب سود از بازدهی که وجوه وام‌دهی در بازارها ایجاد می‌کنند، ارائه می‌کنند. نرخ‌ها می‌تواند تا 12 درصد باشد، اما CeFi خطرات خود را دارد.

در سیستم‌های متمرکز که کنترل در دستان افراد خاصی است نوعی فساد ایجاد می‌شود. سیستم‌های متمرکز بسیار مستعد فساد هستند و سیاستمداران و مسئولان می‌توانند با توجه به منافع و هوس‌ خود اقدام به دستکاری سیستم و کلاهبرداری کنند.

 

تجمیع‌کننده‌های سود (Yield Aggregators)

تجمیع‌کننده سودی مانند Yearn Finance به شما این امکان را می‌دهند که تتر را با سایر استیبل کوین‌ها برای بهینه‌سازی بازده در چندین بازار وام‌دهی DeFi ترکیب کنید. این کار مزیت تولید خودکار با بازده بالا را فراهم می‌کند.

دف اصلی این پروژه‌ها کمک به کاربران برای به دست آوردن سود بیشتر از طریق تسهیل فرایند ییلد فارمینگ برای تأمین کنندگان نقدینگی است. پروژه‌های Yield Aggregator از طریق تجمیع سرمایه کاربران و جابه‌جا کردن آن به پروتکل‌های مختلف بر اساس استراتژی‌های تعریف شده است.

سپرده‌گذاری در صرافی تتر

اگر زیاد در امور ارز دیجیتال سر رشته نداشته و حوصله درگیری با آن را ندارید می‌توانید به راحتی و چند کلیک تتر خود را در صرافی تتر سپرده‌گذاری کنید و سود ماهیانه 8 درصد را دریافت کنید.

صرافی تتر یک تیم ترید و سرمایه‌گذاری حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف ارز دیجیتال دارد که با انجام فعالیت‌های مالی و ترید در بازار ارز دیجیتال این سود را تامین می‌کنند و با کاربران سهیم می‌شود.

ریسک ها و ملاحظات

همیشه درباره پلتفرم‌ها به طور کامل تحقیق کنید و همه سرمایه‌ها را در یک مکان قرار ندهید. دیفای با خطراتی مانند اشکالات قرارداد هوشمند همراه است. سیفای خطرات سیستم مالی متمرکز را دارد. پاداش‌ها را در برابر ریسک پلتفرم بسنجید. همچنین به جزئیات دقت کنید.

ایجاد سود در تترهایی که در حال گردش نیستند، روشی هوشمندانه برای به حداکثر رساندن بازده است. اما با احتیاط به پلتفرم‌های کسب سود نزدیک شوید و دارایی‌ها را در بین گزینه‌های متنوع پخش کنید. صرفا بالاترین بازدهی نباشید و امنیت را نیز در نظر بگیرید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *