لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • نگاهی به USD Coin
  • مزایا USD Coin
  • معایب USD Coin
  • موارد استفاده و کاربرد USD Coin
  • USD Coin چه نوع استیبل کوینی است؟
  • آیا سرمایه‌گذاری در USD Coin خطرناک است؟
  • آیا می‌توانم کمتر از 1 دلار USD Coin  بخریم؟

USDC یا USD Coin چیست؟ + مزایا و معایب USDC

اگر فکر می‌کنید تنها استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال تتر است سخت در اشتباه هستید. این روزها گزینه‌های دیگری هم برای انتخاب وجود دارند.

USD Coin یک ارز دیجیتال است که به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. USDC در واقع یک دلار آمریکا دیجیتال با ارزش 1:1 است. درست مثل تتر USDC هم به صورت یک به یک با دلار برابری می‌کند. USDC طوری طراحی شده است که ثابت بماند و تبدیل به یک استیبل کوین شود.

استیبل کوین‌ها معمولاً توسط دارایی‌های ذخیره مانند دلار یا یورو برای دستیابی به ثبات قیمت پشتیبانی می‌شوند. ثبات قیمت USDC به شدت با نوسانات بدنام قیمت ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین و اتریوم در تضاد است؛ باز هم درست مثل تتر.

علی‌رغم نام آن، توجه به این نکته مهم است که USDC توسط دولت ایالات متحده صادر یا پشتیبانی نمی‌شود. USDC  یک پروژه منبع‌باز است، به این معنی که هر کسی می‌تواند کد پروژه را مشاهده کرده و در آن مشارکت کند.

برای درک بیشتر در مورد USDC، از جمله نحوه عملکرد آن و موارد استفاده مختلف برای ارز دیجیتال با صرافی تتر همراه شوید.

نگاهی به USD Coin

USD Coin یک ارز دیجیتال است که به طور کامل توسط دلار آمریکا یا دارایی‌های دلاری مانند اوراق بهادار خزانه‌داری ایالات متحده پشتیبانی می‌شود. دارایی‌های ذخیره USDC در حساب‌های مجزا نزد موسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده نگهداری می‌شود. شرکت حسابداری Grant Thornton بر این حساب‌های تفکیک شده نظارت می‌کند و گزارش‌های تأیید ماهانه را ارائه می‌دهد.

ممکن است تعجب کنید که چگونه USDC پیوند 1:1 را با دلار ایالات متحده حفظ می‌کند. اگر معامله‌ای را برای خرید یک USDC را با استفاده از ارز فیات آغاز کنید، آن ارز فیات به عنوان یک دلار آمریکا سپرده و ذخیره می‌شود و USDC جدید ضرب می‌شود. اگر یک USDC را در ازای ارز فیات بفروشید، پس از بازگرداندن پول فیات به حساب بانکی شما، USDC سوزانده می‌شود.

USDC با چندین بلاک‌چین سازگار است، از جمله: اتریوم، الگوراند، سولانا و ترون.

USD Coin توسط Centre مدیریت می‌شود، کنسرسیومی که توسط صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase (COIN) و Circle، یک شرکت فناوری مالی، تأسیس شده است. هدف Centre تغییر چشم‌انداز مالی جهانی با اتصال هر شخص، بازرگانان، خدمات مالی و ارز در سراسر جهان است.

مزایا USD Coin

طرف‌داران

نوسان قیمت پایین

به طور کامل توسط دارایی‌های ذخیره مورد پذیرش آمریکا پشتیبانی می‌شود

می‌تواند به عنوان عاملی ضد تورمی در نظر گرفته شود

معایب USD Coin

بدون افزایش قیمت

ترکیبی دارایی‌های ذخیره آن به طور کامل افشا نشده است

از تورم دلار آمریکا مصون نیست

 

موارد استفاده و کاربرد USD Coin

USD Coin به‌عنوان یک دارایی دیجیتال با ثبات قیمت، می‌تواند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد:

محافظت در برابر نوسانات: سرمایه‌گذارانی که در معرض سایر ارزهای دیجیتال قرار دارند، می‌توانند با خرید استراتژیک یک استیبل کوین مانند USDC، نوسانات پرتفوی خود را کاهش دهند. داشتن USDC در دوره‌های نوسانات قابل توجه بازار می‌تواند به تثبیت ارزش پرتفوی کمک کند.

قیمت‌گذاری بر حسب پول فیات: دارایی‌های دیجیتال فهرست شده در صرافی‌های ارز دیجیتال را می‌توان با استفاده از یک استیبل کوین مانند USDC به پول فیات قیمت‌گذاری کرد.

ثبات قیمت: ثبات قیمت USDC، این استیبل کوین را قادر می‌سازد تا در بسیاری از معادلات تجاری به کار آید.

حواله: USD Coin را می‌توان برای ارسال وجوه در سراسر دنیا استفاده کرد. گیرندگان می‌توانند USDC را بدون استفاده از حساب بانکی یا نگرانی در مورد نوسانات قیمت ذخیره و نقد کنند. این برای کشورهای تحت تحریم مثل ایران فوق‌العاده است.

ارتباط با دلار آمریکا: داشتن USD Coin مثل داشتن دلار آمریکا است و این مسئله می‌تواند برای کسانی که به داشتن دلار در سبد سرمایه خود علاقه‌مند هستند جذاب باشند.

پوشش در برابر تورم: غیر ایالات متحده سرمایه‌گذارانی که نگران تورم پول محلی خود هستند، می‌توانند یک استیبل کوین مانند USDC داشته باشند تا از ارزش پول خود محافظت کنند.

تامین مالی جمعی جهانی: شرکت‌های نوپا و سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند با درخواست ارز دیجیتال از سرمایه‌گذاران و اهداکنندگان در سراسر جهان پول جمع‌آوری کنند. جمع‌آوری وجوه در قالب یک استیبل کوین مانند USDC تضمین می‌کند که ارزش پول جمع‌آوری شده در طول زمان نوسان نمی‌کند.

ارتباط متقابل بلاک‌چین: از آنجایی که USDC با چندین بلاک‌چین خودران سازگار است، استفاده از USDC می‌تواند راهی برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های پرداخت و برنامه‌های کاربردی در سراسر بلاک‌چین باشد.

USD Coin چه نوع استیبل کوینی است؟

USD Coin  یا(USDC) یک استیبل کوین با وثیقه فیات است، به این معنی که توکن‌های USDC با پول فیات مانند دلار آمریکا وثیقه می‌شوند. انواع دیگر استیبل کوین‌ها عبارت‌اند از آنهایی که توسط یک ارز دیجیتال، یک الگوریتم یا با رویکرد ترکیبی وثیقه می‌شوند.

آیا سرمایه‌گذاری در USD Coin خطرناک است؟

USD Coin به عنوان یک ارز دیجیتال شده، به طور کلی به عنوان یک سرمایه‌گذاری خطرناک در نظر گرفته می‌شود. البته استیبل کوین‌هایی مانند USDC نسبت به سایر ارزهای دیجیتال نوسان قیمت کمتری دارند یا در واقعا نوسانی ندارند. استیبل کوین‌ها ممکن است توسط سازمان‌های نظارتی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مورد بررسی دقیق‌تری قرار بگیرند. به هر شکل سرمایه‌گذاران باید قبل از خرید USDC از خطرات آن مطلع باشند.

 

آیا می‌توانم کمتر از 1 دلار USD Coin  بخریم؟

شما می‌توانید کسری از USD Coin بخرید، درست همان‌طور که می‌توانید دلار آمریکا را به پنی تقسیم کنید. شما می‌توانید کمتر از 0.001 – معادل یک دهم سنت – USD Coin خریداری کنید.

ما در صرافی تتر آماده کمک به شما برای خرید تتر و البته مشاوره برای تشخیص بهترین استیبل کوین هستیم.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *