لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

20 حقیقت درباره بلاکچین؛ فناوری آینده

فناوری بلاکچین به سرعت از گمنامی به یکی از بحث‌برانگیزترین و تغییرسازترین نوآوری‌های دهه گذشته تبدیل شده است. از زمان انتشار وایت پیپر بیت کوین در سال 2008، بلاکچین نظر توسعه دهندگان نرم افزار، موسسات مالی، دولت‌ها و رهبران صنعت در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

اما حتی با وجود تمام صحبت‌هایی که در سال‌های اخیر پیرامون بلاکچین وجود دارد، هنوز جزئیات و حقایق کلیدی زیادی وجود دارد که به طور گسترده در مورد این فناوری کلیدی شناخته نشده است. بلاکچین در هسته خود یک پیشرفت پیچیده در علم کامپیوتر است که درک کامل آن دشوار است.

برای کمک به گسترش درک و آگاهی از بلاکچین، ما در این پست صرافی تتر 20 واقعیت جذاب را گردآوری کرده ایم که گذشته، حال و احتمالات آینده فناوری بلاکچین را آشکار می کند.

با یادگیری بیشتر در مورد قابلیت‌های ذاتی و زمینه تاریخی بلاکچین، می‌توانیم بهتر تصور کنیم که چگونه این فناوری می‌تواند به طور بالقوه به شکل‌دهی به امور مالی، تجارت، دولت و فراتر از آن بپردازد.

 1. مفهوم بلاکچین برای اولین بار در سال 1991 توسط محققین استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتا مطرح شد، اما کاغذ سفید یا وایت پیپر بیت کوین ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 بلاکچین را در معرض دید عموم گذاشت.
 2. بلاکچین کاری می‌کند که یک سیستم دفتر کل عمومی غیرمتمرکز بتواند به طور دائم و ایمن تراکنش‌ها را بدون یک مرجع مرکزی ثبت کند. این کلید دنیای مالی جدید است.
 3. شرکت کنندگان شبکه می توانند بدون واسطه تراکنش‌های همتا به همتا را انجام دهند، چیزی که ارز دیجیتال و اقتصاد دیجیتال را محبوب کرده است.
 4. بلوک‌ها حاوی اطلاعات تراکنش‌های دیجیتالی هستند. این بلوک‌ها همچنین جزئیات مربوط به زمان و ترتیب اضافه شدن تراکنش‌ها را ذخیره می‌کنند.
 5. هش‌های رمزنگاری، بلوک‌ها را به‌طور متوالی در یک زنجیره پیوند می‌دهند و به ایمن کردن دفترکل کمک می‌کنند.
 6. شبکه همتا به همتا به طور منظم دفتر کل توزیع شده را بین شرکت کنندگان همگام می کند و این یعنی برابر بیشتر در شبکه.
 7. بلاکچین ضد دستکاری و تقلب در نظر گرفته می شود زیرا تراکنش‌ها قابل تغییر یا حذف نیستند، همین مسئله توجه را به مکانیزم ضدتقلب آن بیشتر جلب کرد.
 8. مکانیسم‌های اجماع مانند اثبات کار و اثبات سهام، معاملات را تأیید می‌کنند. نکته جالب این است که بسیار دنبال مکانیسم‌های تازه‌تری نیز هستند.
 9. بیت کوین اولین و شناخته شده ترین اپلیکیشن بلاکچین به عنوان یک ارز دیجیتال است.
 10. فراتر از ارزهای دیجیتال، بلاکچین در قراردادهای هوشمند، ردیابی زنجیره تامین، رای گیری و موارد دیگر نیز کاربردهای بالقوه‌ای دارد.
 11. بلاکچین‌های عمومی اجازه مشارکت آزاد را می دهند در حالی که بلاکچین‌های خصوصی دسترسی را محدود می کنند و برای امور داخلی مناسب هستند.
 12. بلاکچین معاملات مستقیم بین طرفین را بدون واسطه امکان پذیر می کند که این در سیستم سنتی جز با معامله حضوری و نقدی ممکن نبود.
 13. سرعت بلاکچین‌های عمومی در حال حاضر حدود 3 تا 10 تراکنش در ثانیه است. راه حل‌های مقیاس بندی در حال توسعه هستند.
 14. اتریوم بلاکچین پیشرو برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است و پرطرفدارترین بلاکچین بازار است.
 15. پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی بلاکچین تا سال 2026 نزدیک به 70 درصد رشد کند.
 16. بر اساس برآوردهای سال 2017 بیش از 19000 توسعه دهنده بلاکچین در سراسر جهان وجود داشت.
 17. تاکنون بیش از 2 میلیارد دلار به دلیل هک کردن ارزهای دیجیتال از دست رفته است، این یعنی بلاکچین بی ایراد نیست.
 18. بیش از 85 درصد از بانک‌های بزرگ ایالات متحده و اروپا در حال تحقیق در مورد راه حل‌های بلاکچین هستند.
 19. بلاکچین هنوز در حال بلوغ است، اما پتانسیل بسیار زیادی برای تغییر بسیاری از صنایع نشان می دهد.
 20. آموزش در حوزه بلاکچین همچنان برای گسترش آگاهی و پذیرش حیاتی است.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *