1

فهرست مطالب

  • چرا دوج کوین ارزشمند است؟
  • دوج کوین از کجا آمد؟
  • کیف پول دوج کوین
  • دوج کوین چگونه کار می کند؟
دوج کوین چیست

دوج کوین چیست؟

Doge به عنوان یک جایگزین برای ارز های رمزنگاری سنتی ایجاد شد ، اما به طور جدی با ارزش شد. Dogecoin (DOGE) به عنوان یک جایگزین آسان برای ارزهای سنتی مانند بیت کوین در سال 2013 ایجاد شده است. بر خلاف بیت کوین، که به عنوان یک ارز کمیاب طراحی شده است، Dogecoin عمدتاً فراوان است با 10،000 سکه جدید هر دقیقه و بدون پیشنهاد حداکثر حفر می شود. دوج کوین، در بیشتر زمان وجود خود، به طور کلی به عنوان یک “memecoin” جالب مورد علاقه جامعه در نظر گرفته می شد، اما ارزش نسبتا پایینی داشت. از آوریل، Dogecoin به یکی از 10 ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد.دوج کوین های زیادی در جهان وجود دارد. برخلاف بیت کوین که کمیاب است و برای مقاومت در برابر تورم طراحی شده است، Dogecoin به وفور ساخته می شود. حدود 130 میلیارد DOGE در گردش هستند و ماینرها 10000 دستگاه اضافی در دقیقه تولید می کنند. (در مقابل، حدود 19 میلیون بیت کوین وجود دارد و تنها 12.5 بیت کوین در هر 10 دقیقه استخراج می شود.)
از ژانویه 2022، Dogecoin یکی از 12 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است – برای سکه ای که به عنوان یک شوخی بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب شروع شد بد نیست! اما دوج کوین چیست؟ طبقه بندی شده به عنوان یک آلت کوین، یعنی. سکه های غیر بیت کوینی مشابه دیگر ارز های رمزنگاری شده هستند زیرا روی بلاک چین کار می کنند و قیمت آن ها می تواند نوسان داشته باشد. با این حال، بر خلاف سایر ارز های رمزنگاری شده مانند بیت کوین، هیچ محدودیتی برای تعداد دوج کوین ها وجود ندارد. و به گفته یکی از توسعه دهندگان آن، جامعه ای “سبک و واجد شرایط” در پشت خود دارد.
بیایید نگاهی به تاریخچه Dogecoin بیاندازیم. Dogecoin برای مدت طولانی وجود داشته است. این در سال 2013 توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شد که آن را به عنوان یک شوخی ایجاد کردند.آن‌ها دو مورد از داغ‌ترین روندهای سال را ترکیب کردند – بیت کوین و میم “doge” با یک سگ شیبا اینو – تا یک ارز دیجیتال جدید ایجاد کنند. مارکوس و جکسون یک سکه در دسترس عموم می‌خواستند، بنابراین آن را با نرم‌افزار منبع باز ساختند که هر کسی بتواند کد منبع را ببیند.

چرا دوج کوین ارزشمند است؟

مانند هر دارایی دیگری، بازار ارزش های DOGE را بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می کند. با توجه به عرضه گسترده و روزافزون، تقاضا باید به شدت افزایش یابد تا به اندازه اخیر ارزش بالایی داشته باشد.
قیمت DOGE که در سال 2021 افزایش یافت، توجه رسانه ها (و همچنین پست های رسانه های اجتماعی) قابل توجهی را به خود جلب کرد. این باعث ایجاد چرخه ای برای جذب سرمایه گذاران بیشتر و افزایش قیمت ها برای مدتی شده است. هر زمان که یک دارایی چنین سود چشمگیری را ببیند، FOMO (یا “ترس از دست دادن”) موج جدیدی از معامله گران را به بازار می آورد. با این حال، DOGE هنوز یک ارز دیجیتال بسیار بی ثبات است و مانند هر سرمایه گذاری دیگری، هیچ تضمینی برای افزایش یا سقوط آن در آینده وجود ندارد.

دوج کوین از کجا آمد؟

Dogecoin به عنوان یک شوخی در اواخر سال 2013 توسط توسعه دهندگان نرم افزار Billy Marcus و Jackson Palmer، دوستان Reddit که هرگز به صورت آفلاین ملاقات نکرده اند، راه اندازی شد. آن‌ها دو مورد از داغ‌ترین روندهای سال را ترکیب کردند – بیت کوین و میم “doge” با یک سگ شیبا اینو – تا یک ارز دیجیتال جدید ایجاد کنند. مارکوس و جکسون یک سکه در دسترس عموم می‌خواستند، بنابراین آن را با نرم‌ افزار منبع باز ساختند که هر کسی بتواند کد منبع را ببیند. در ماه اول بیش از 1 میلیون بازدید کننده داشت. بخشی از چیزی که Dogecoin را جالب کرد این بود که یک ارز دیجیتال تمام عیار با بلاک چین خاص خود و یک سیستم ماینینگ شبیه به آن چه در لایت کوین استفاده می شد، بود.

کیف پول دوج کوین

برای نگهداری رمز ارز ها نیاز به کیف پول نرم افزاری مخصوص دارید، امروزه با محبوبیت ارز های دیجیتال کیف پول های بسیاری توسعه یافته است که برخی از آن ها بر روی سیستم شخصی یا بر روی تلفن همراه و برخی دیگر به صورت سخت افزاری و یا حتی بر روی بستر اینترنت فعالیت دارند. پس از آن که چند کیف پول مناسب انتخاب کردید باید به این توجه کنید که کدام یک، از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می کند، برخی از کیف پول های قابل اعتماد که از دوج کوین پشتیبانی می کنند عبارت اند از: تراست والت، کوین بیس، کوینومی و کیف پول رسمی دوج کوین، که به صورت نرم افزاری بر روی موبایل و کامپیوتر قابل نصب هستند، همچنین دو کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور نیز برای ذخیره سازی دوج کوین مناسب هستند.

دوج کوین چگونه کار می کند؟

مانند بسیاری از سکه های دیگر، دوج کوین بر روی بلاک چین خود اجرا می شود. دفتر کل دیجیتال Dogecoin به طور مداوم با تمام تراکنش های جدید به روز می شود و شبکه از رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن تمام تراکنش ها استفاده می کند. بلاک چین دوج کوین از یک سیستم اجماع اثبات کار استفاده می کند که استخراج کنندگان از آن برای حل معادلات پیچیده ریاضی برای هماهنگ کردن تراکنش ها و ثبت آن ها در بلاک چین استفاده می کنند. در ازای حمایت از بلاک، ماینرها دوج کوین اضافی دریافت می کنند که می توانند آن را در بازار نگه دارند یا بفروشند. از Dogecoin می توان برای پرداخت ها و خریدها استفاده کرد، اما ارزش موثر زیادی ذخیره نمی کند. این به این دلیل است که هیچ محدودیتی در طول عمر برای تعداد دوج کوین هایی که می‌توان با ماینینگ ایجاد کرد وجود ندارد به این معنی که ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار مقیاس‌پذیر است. بلاک چین با ایجاد میلیون‌ها Dogecoin جدید هر روز به استخراج‌ کنندگان برای کارشان پاداش می‌دهد، که برآوردهای قیمت Dogecoin را دشوار می‌کند تا با زمان همگام شوند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *