لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • آلتکوین چیست؟
  • انواع آلتکوین ها
  • مزایا و معایب آلتکوین ها
  • آینده آلتکوین ها
آلت کوین چیست

آلت کوین چیست؟ مزایا و معایب آن!

آلتکوین به طور کلی به عنوان هر ارز دیجیتالی غیر از بیت کوین (BTC) تعریف می شود. با این حال، برخی از افراد آلت کوین ها را همه ارز های دیجیتال غیر از بیت کوین و اتریوم (ETH) می دانند زیرا اکثر ارز های دیجیتال به یکی از این دو تقسیم می شوند. برخی آلتکوین ها از سیستم های اجماع برای تأیید تراکنش ها و باز کردن بلاک چین های جدید استفاده می کنند یا سعی می کنند با ارائه قابلیت ها یا اهداف جدید یا اضافی، خود را از بیت کوین و اتریوم متمایز کنند. اکثر آلتکوین ها توسط توسعه دهندگانی که دیدگاه متفاوتی دارند یا از رمز یا ارز دیجیتال استفاده می کنند، توسعه و منتشر می شوند. هم اکنون ده ها هزار آلتکوین در بازار وجود دارد که بر اساس آنچه که از آن ساخته شده اند، انواع مختلفی دارند. ارزش آتی آلت کوین ها غیرقابل پیش بینی است، اما تا زمانی که بلاک چینی که بر اساس آن ساخته شده است استفاده و توسعه یابد، آلت کوین ها به وجود خود ادامه خواهند داد.

آلتکوین چیست؟

“آلت کوین” ترکیبی از دو کلمه “جایگزین” و “سکه” است. به طور کلی برای تمام ارزهای دیجیتال و توکن هایی که بیت کوین نیستند استفاده می شود. آلت کوین ها متعلق به بلاک چین های اختصاصی خودشان هستند. بسیاری از فورک‌ ها از بیت‌کوین و اتریوم هستند. اغلب اوقات، گروهی از توسعه‌ دهندگان با دیگران مخالفت می‌کنند و آن‌ ها را ترک می‌ کنند تا پول خود را به دست آورند. بسیاری از آلت کوین ها در هر بلوک برای انجام کاری استفاده می شوند، مانند اتر که در اتریوم برای پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود. برخی از توسعه دهندگان فورک هایی از بیت کوین ایجاد کرده اند و دوباره به عنوان تلاش هایی برای رقابت با بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت، مانند بیت کوین کش ظاهر شده اند.
آلت‌کوین‌ ها تلاش می‌کنند محدودیت‌ های ارز دیجیتال و بلاک چین را که اجازه می‌ دهند با آن رقابت کنند، بهبود بخشند. اولین آلت کوین، لایت کوین بود که از بلاک چین بیت کوین در سال 2011 مشتق شد. لایت کوین از سیستم اجماع اثبات کار (PoW) متفاوتی نسبت به بیت کوین استفاده می کند که Scrypt نامیده می شود که کمتر از بیت کوین فعال و سریع تر است. اتر یک آلتکوین دیگر است. با این حال، روی بیت کوین متمرکز نشد.

انواع آلتکوین ها

آلت کوین ها دسته بندی های مختلفی دارند. در این جا خلاصه ای از انواع آلتکوین ها و موارد استفاده از آن ها آورده شده است. آلت کوین ها ممکن است در بیش از یک دسته قرار گیرند، مانند TerraUSD که یک استیبل کوین و یک توکن کاربردی است.
توکن پرداخت: همان طور که از نام آن پیداست، توکن‌های پرداخت به‌ عنوان پول استفاده می‌ شوند – برای تبادل ارزش بین طرفین. بیت کوین اولین نمونه از توکن پرداخت است.
استیبل کوین ها: تجارت و استفاده از ارز های دیجیتال از زمان آغاز به کار با نوسانات همراه بوده است. هدف استیبل کوین ها کاهش این نوسانات عمومی با گره زدن ارزش خود به سبدی از کالاها، مانند ارزهای فیات، فلزات گران بها، یا سایر ارز های دیجیتال است. این سبد به‌عنوان ذخیره‌ ای طراحی شده است تا در صورت شکست یا مشکلاتی که ارز رمزنگاری شده با آن مواجه شود، دارندگان را نجات دهد. نوسانات قیمت استیبل کوین ها به گونه ای طراحی نشده است که از محدوده باریکی فراتر رود.
توکن های امنیتی: توکن های امنیتی دارایی های توکن شده ای هستند که در بازار سهام عرضه می شوند. توکن سازی انتقال ارزش از یک دارایی به یک توکن است که به سرمایه گذاران ارائه می شود.هر ملکی می تواند نمایه شود، مانند املاک و مستغلات یا سهام. برای انجام این کار، دارایی ها باید محافظت و نگهداری شوند. در غیر این صورت، علامت بی معنی است زیرا چیزی را نشان نمی دهد.
میم کوین: همان طور که آن ها پیشنهاد می کنند، میم کوین ها از جوک ها یا برداشت های احمقانه در مورد سایر ارزهای رمزپایه محبوب الهام گرفته شده اند.آن ها معمولاً در مدت زمان کوتاهی محبوبیت پیدا می کنند که اغلب به صورت آنلاین توسط اینفلوئنسرهای محبوب یا سرمایه گذارانی که سعی در استفاده از سود کوتاه مدت دارند در نظر گرفته می شوند.
عرضه اولیه سکه (ICO): معادل عرضه اولیه عمومی (IPO) در صنعت ارزهای دیجیتال است. شرکتی که به دنبال جمع‌ آوری سرمایه برای ایجاد یک سکه، اپلیکیشن یا سرویس جدید است، یک ICO را برای جمع‌ آوری سرمایه راه‌ اندازی می‌کند.

مزایا و معایب آلتکوین ها

آلت‌کوین‌ ها «نسخه بهبودیافته» ارز رمزنگاری‌ شده آن‌ ها هستند، زیرا هدف آن‌ ها حذف نقص‌ های درک شده است.
آلت کوین‌ هایی که کاربرد بیشتری دارند، شانس بیشتری برای بقا دارند، زیرا دارای کاربرد هایی مانند اتریوم هستند. سرمایه گذاران می توانند از بین انواع آلتکوین ها که عملکرد های متفاوتی را در اقتصاد کریپتو انجام می دهند، انتخاب کنند.
فقدان آلت کوین واضح است.
آلت کوین ها در مقایسه با بیت کوین ارزش بازار کمتری دارند. بیت کوین به طور کلی از می ۲۰۲۱ حدود ۴۰ درصد از بازار جهانی ارزهای دیجیتال را در گردش داشته است.
بازار آلت کوین با سرمایه گذاران کمتر و فعالیت کمتر مشخص می شود و در نتیجه نقدینگی کمتری دارد.
تمایز بین آلتکوین های مختلف و موارد استفاده مربوط به آن ها همیشه آسان نیست و تصمیمات سرمایه گذاری را دشوار تر و گیج کننده تر می کند.

آینده آلتکوین ها

بحث در مورد آینده آلت کوین ها و ارز های دیجیتال نمونه ای از وضعیتی است که منجر به انتشار دلار توسط دولت فدرال در قرن نوزدهم شد. انواع مختلفی از پول در ایالات متحده در گردش است. هر کدام ویژگی های خاص خود را داشتند و توسط ابزارهای دیگر پشتیبانی می شدند. بانک‌ های محلی نیز ارز صادر می‌ کردند که در برخی موارد توسط ذخایر جعلی پشتیبانی می‌ شد. این تنوع ارز ها و ابزار های مالی مشابه وضعیت فعلی بازار آلت کوین است. امروزه هزاران آلتکوین در بازار وجود دارد که هر کدام ادعا می کنند هدف و بازار متفاوتی را ارائه می کنند.
وضعیت فعلی بازار آلت کوین بعید است که در یک ارز دیجیتال واحد ادغام شود. اما این احتمال نیز وجود دارد که بسیاری از هزاران آلتکوین لیست شده در بازار ارز های دیجیتال زنده نخواهند بود. با این حال، بازار ارز های دیجیتال، صرف نظر از نوع کوین، در حال تغییر است. ارزهای دیجیتال هنوز در حال یافتن نقش خود در اقتصاد جهانی هستند، بنابراین بهتر است با احتیاط به همه ارزهای دیجیتال نزدیک شوید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *