لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • وایت پیپر شامل چه قسمت هایی است؟
  • وایت پیپر استاندارد باید شامل موارد زیر باشد:
  • وایت پیپر برای چه کسانی مناسب است؟
وایت پیپر چیست

وایت پیپر چیست و شامل چه بخش هایی می شود؟

وایت پیپر که در فارسی به آن کاغذ سفید می گویند، عموماً به گزارش کامل و جامعی از عملکرد یک طرح یا پروژه یا مشکلی که پروژه حل می کند، اطلاق می شود. اگر به تازگی وارد دنیای خرید ارزهای دیجیتال شده اید، این نام قطعا برای شما آشناست. البته توجه داشته باشید که وایت پیپر تنها به دنیای ارزهای دیجیتال محدود نمی شود، بلکه در بازارهای مالی و دولت ها نیز کاربرد دارد. جالب است بدانید اولین کاغذ سفید دولتی در سال ۱۹۹۲ توسط چرچیل با عنوان (کاغذ سفید چرچیل) پیشنهاد شد، اما در حال حاضر کاغذهای سفید تجاری بیشتر از کاغذ های سفید دولتی استفاده می شوند.

وایت پیپر شامل چه قسمت هایی است؟

همانطور که گفته شد ، وایت پیپر مقاله ای است که حاوی اطلاعات بسیار مفیدی است و هدف از نوشتن آن درک یک سؤال خاص ، تصمیم گیری صحیح در مورد مشکل یا ارائه اطلاعات مفید در مورد خرید آن است. به طور کلی ، اسناد سفید ابزاری برای محکومیت مشتری یا تبلیغات است. همچنین ، مقاله وایت پیپر ارز دیجیتال یک سند یا پرونده PDF است که توضیحی جامع برای یک پروژه غیرمتمرکز ارائه می دهد. وایت پیپر نشان می دهد که چه مشکلی می تواند پروژه را حل کند. هنگام مواجه با ارز دیجیتال جدید ، ابتدا باید اسناد آن را بخوانید، این امر از سه طریق مهم است: دلیل اول این است که خواندن وایت پیپر به شما امکان می دهد پروژه را بدانید و درک کنید ، دلیل دوم این است که می توانید در مورد آن بدانید مشکلی که این پروژه در تلاش است تا حل کند و اطمینان حاصل کند که این پروژه قادر به حل آن است یا خیر. دلیل سوم این است که این امکان را به شما می دهد تا اعتبار نشانه پروژه را اندازه گیری کنید و شما قادر خواهید بود در مورد سرمایه گذاری خود تصمیم کاملاً آگاهانه بگیرید. لطفاً فراموش نکنید که وایت پیپر توسط تیم پروژه نوشته شده است و بدیهی است که آن ها پروژه خود را ستایش می کنند ، برای شناسایی نقاط ضعف و مشکلات باید آن را عمیق بررسی کنید. با درک کامل از قسمت های کاغذ سفید ، به یک ابزار تحلیل قدرتمند مجهز خواهید شد.

وایت پیپر استاندارد باید شامل موارد زیر باشد:

چکیده:
چکیده خلاصه ای کوتاه اما کلی از پروژه را ارائه می دهد. وظیفه چکیده تشویق شما به خواندن بقیه کاغذ سفید است.

مقدمه:
به طور کلی ، بخش مقدمه مطالب اساسی مانند ماهیت blockchain و ارزهای دیجیتال و مزایای آن ها را می نویسد. این بخش همچنین بازاری را که در آن ارز دیجیتال قصد ورود دارد ، ارائه می دهد.

آشنایی با مشکل:
این مشکل جزئیات بیشتری در مورد مشکل پروژه و بازار هدف ارائه شده است.

توضیحات محصول:
در بخش توضیحات محصول، می توانید تعریف محصول را از زبان توسعه دهندگان آن بخوانید، در این بخش خواهید فهمید که این محصول چگونه کار می کند و چگونه می تواند مشکلات را حل کند.

جزییات فنی:
همانطور که از طرف این بخش مشخص است، در این بخش می توانید جزئیات فنی مربوط به blockchain پروژه معرفی شده را مشاهده کنید. همچنین ، روش توسعه و تهیه سکه یا نشانه دیجیتالی آن در این بخش ذکر شده است.

توکن:
در این بخش ، استفاده از یک ارز یا نشانه دیجیتال و عملکرد و مکانیسم آن به طور کامل شرح داده شده است. همچنین ، در این بخش ، تیم توسعه دهنده اظهارات خود را در مورد میزان سود این ارز بیان می کند. مطالعه این بخش اجباری است.

جزئیات پیشنهاد عمومی:
اگر وایت پیپر برای فروش یک Cereton یا Coin خاص نوشته شده باشد ، در این بخش اطلاعات مربوط به پیشنهاد عمومی آن ذکر شده است. محصول ، جزئیات افراد واجد شرایط و نامناسب شرایط ، نحوه استفاده از سرمایه جذب شده و نقشه راه پروژه را در نظر می گیرند.

نتیجه:
یک وایت پیپر استاندارد همیشه با یک نتیجه گیری به پایان می رسد. در این قسمت خلاصه ای از نکات مهم پروژه ذکر شده است. در صورتی که این عرضه عمومی در شرف وقوع باشد، این بخش به شما یادآوری می کند تا علاقه مندان فرصت مشارکت را از دست ندهند. همانطور که گفته شد، تمام کاغذهای سفید توسط تیم توسعه تنظیم می شود، بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری دارید، نباید تنها به خواندن آن ها اعتماد کنید.

وایت پیپر برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن یک کاغذ سفید تقریباً برای هر کسی که برای رشد کسب و کار خود نیاز به خرید محصول یا دریافت خدمات خاصی دارد، راحت است.
نویسندگان کاغذ سفید افرادی مانند مدیران شرکت، مدیران مالی، مدیران و کارمندان بخش فناوری اطلاعات، مدیران خط تولید و نمایندگان کاربران هستند که در بخش‌های مختلف هر کسب‌وکاری کار می‌کنند. به طور کلی، کاغذهای سفید در بین مشاغل B2B محبوب هستند. دلیل این امر این است که وایت پیپرها بیانگر نوع خرید محصولات و خدمات مهم کسب و کار های بزرگ هستند که باید در خرج کردن پول خود بسیار دقت داشته باشند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *