لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • پولشویی در رمز ارزها چگونه انجام می‌شود؟

موج مبارزه با پولشویی در انتظار ارزهای دیجیتال

طبق گزارش بلومبرگ،‌ گروه سیاست بانکی (BPI)، یک گروه سیاست عمومی، تحقیق و حمایت غیرحزبی که نماینده بانک‌های پیشرو کشور در آن حضور دارند، از سناتور الیزابت وارن در لایحه مبارزه با پول‌شویی ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند. این لایحه هدف آن اعمال سطح بالاتری از قانون‌گذاری در فضای ارز دیجیتال ایالات متحده در رابطه با مبارزه با پولشویی است.

گروه سیاست بانکی در اعلامیه تاکید کرد: «چارچوب قانون مبارزه با پولشویی و رازداری بانکی موجود باید دارایی‌های دیجیتال را در نظر بگیرد و ما مشتاقانه منتظر مشارکت در این فرآیند برای دفاع از سیستم مالی کشورمان در برابر تامین مالی غیرقانونی در همه اشکال آن هستیم».

پولشویی در رمز ارزها چگونه انجام می‌شود؟

با این که می‌توان از رمز ارزها برای مقاصد غیر قانونی استفاده کرد، اما به طور کلی، استفاده از بیت کوین و سایر رمز ارزها برای پولشویی و دیگر جرایم، به نسبت پول نقد بسیار پراکنده‌تر است.

در سال ۲۰۱۹، تنها به ارزش ۸۲۹ میلیون دلار بیت کوین در دارک وب خرج شد (۰.۵٪ کل بیت کوین‌ها). تکنولوژی بلاک چین تمام تراکنش‌ها را ثبت می‌کند؛ در نتیجه ریسک جرایم مالی در رمز ارزها مثل پولشویی با بیت کوین، قابل مدیریت است.

نقش بسیاری از خدمات ارسال پول (MSB) در زمینه جلوگیری از پولشویی و دیگر جرایم بلاک چینی نامعلوم است و آنها ممکن است هنوز ندانند که چگونه به درستی پروسه‌های ضد پولشویی مثل احراز هویت را اجرا کنند. در این موارد، خدمات ارسال پول، ترجیح می‌دهند به جای مقابله با این مسائل، آنها را نادیده بگیرند.

در حالی که مجرمان به کلک زدن کاربران ادامه می‌دهند و پول‌های آنها را استثمار می‌کنند، پولشویی می‌تواند از طریق ابزارهایی که با اطلاعات تراکنش‌های مشتری همخوانی دارد، انجام شود. این قضیه، شناسایی مشتریان پر ریسک را برای خدمات ارسال پول ساده‌تر می‌کند.

 

 

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *