لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • کلاهبردارانی که از افراد تازه کار کریپتو سوء استفاده می کنند
  • دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال: فعال کردن افزایش فعالیت های مجرمانه

6 سال حبس برای کلاهبرداران ارز دیجیتال

دادگاهی در بریتانیا دو کلاهبردار ارزهای دیجیتال را که به دلیل جذب سرمایه‌گذاران بالقوه با وعده‌های جذب بازدهی بالا و متعاقباً کلاهبرداری از وجوهشان مجرم شناخته شدند را محکوم کرد.

راس جی و مایکل فرکلتون توسط دادگاه سلطنتی ساوت‌وارک به ترتیب به شش سال و سه ماه و شش سال و شش ماه محکوم شدند.

محکومیت آنها مربوط به یک کلاهبرداری است که به سال 2015 بازمی‌گردد. این کلاهبرداری حول یک ارز دیجیتال ساختگی به نام “تلکوین” متمرکز بود، که جی و فرکلتون برای آن فروش فریبنده‌ای طراحی کردند.

کلاهبردارانی که از افراد تازه کار کریپتو سوء استفاده می کنند

در بیانیه پلیس شهر لندن، این دو فعالانه با پیشنهادی فریبنده به سرمایه‌گذاران بالقوه نزدیک شدند و از آنها پرسیدند: «چگونه می‌خواهید روی یک ارز دیجیتال به نام «تلکوین» سرمایه‌گذاری کنید؟

تحت پوشش شرکتی به نام Digi Ex، عملیات آنها شامل تماس با سرمایه گذاران بالقوه از طریق تماس رسمی و متقاعد کردن آنها برای سرمایه گذاری پول خود در ازای دارایی های دیجیتالی بود که در واقعیت حتی وجود نداشتند.

در بازه زمانی 2015 تا 2017، در مجموع 509,599 پوند به حساب های دیجی اکس واریز شد که از این میزان 409,493 پوند به عنوان پرداخت های انجام شده توسط سرمایه گذاران شناسایی شد.

تحقیقات نشان داد که جی و فرکلتون از جذابیت‌های موجود در بازار رو به رشد ارزهای دیجیتال استفاده کرده و از تاکتیک‌های فریبنده برای فریب قربانیان و سوء استفاده از سرمایه‌های آنها برای غنی‌سازی شخصی استفاده کرده‌اند، در حالی که در ارائه هر گونه خدمات سرمایه‌گذاری قانونی ناکام مانده‌اند.

در روزهای اولیه، بازار ارزهای دیجیتال رونق داشت، و هیاهوی اطراف آن چنان شدید بود که سرمایه‌گذاران مشتاق با اشتیاق پول خود را بدون انجام هر گونه بررسی یا تحقیق کامل به حساب تلکوین ریختند.

بر اساس گزارش‌ها، این دو از هیچ‌کدام از وجوهی که بیش از 635000 دلار بود، برای معامله توکن‌هایی که انتظار می‌رفت استفاده نکردند. بلکه مبالغ قابل توجهی را به خود و کارکنان دیجی اکس در قالب حقوق های سنگین اختصاص دادند.

در مجموع، این زوج کلاهبرد موفق شدند حقوقی بالغ بر 139000 پوند به خود بپردازند که همگی از سرمایه سرمایه گذاران ناآگاه تامین می شد. علاوه بر این، آنها مبلغ قابل توجهی به اندازه 145000 پوند را به صورت نقدی از حساب تجاری دیجی اکس برداشت کردند که به سودهای غیرقانونی آنها افزود.

دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال: فعال کردن افزایش فعالیت های مجرمانه

این بهره برداری از وجوه سرمایه گذاران برای ثروت شخصی نشان دهنده بی توجهی آنها به شیوه های اخلاقی و رفاه مالی قربانیان است.

تفسیر پلیس لندن از این پرونده، که افزایش سریع ارزهای دیجیتال و سوء استفاده متعاقب آن توسط کلاهبرداران را نشان می دهد، در گسترش سریع و قابل توجه خودپردازهای ارزهای دیجیتال در سراسر بریتانیا موثر بود.

از آنجایی که دارایی های دیجیتال در یک بازه زمانی کوتاه محبوبیت پیدا کردند، بسیاری از افراد بدون درک خطرات و پیچیدگی های مربوط به آن وارد این فضا شدند.

در دسترس بودن گسترده دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری را برای مردم آسان می‌کند، بدون اینکه درک کاملی از فناوری یا انجام بررسی‌های لازم انجام دهند، در نتیجه محیطی ایجاد می‌کند که در آن کلاهبرداری‌ها و فعالیت‌های متقلبانه شکوفا می‌شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *