لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • افسانه 1 - تتر یک کلاهبرداری است
  • افسانه 2 - تتر پشتیبانی نمی‌شود و نسبت آن با دلار 1:1 نیست
  • افسانه 3 - تتر نمی‌تواند نسبت پی‌ای‌جی (PEG) خود را حفظ کند
  • افسانه 4 - تتر عمدتا توسط مجرمان استفاده می‌شود
  • افسانه 5 - تتر در نهایت صفر خواهد شد
  • دقت کنیم، اما هر حرفی را باور نکنیم

5 افسانه درباره بی‌ارزش بودن تتر!

از زمان ایجاد آن در سال 2014، تتر (USDT) به یکی از پرکاربردترین استیبل کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. از نظر ارزش بازار و حجم معاملات روزانه به طور مداوم به عنوان یکی از دارایی‌های دیجیتال برتر در سطح جهانی رتبه‌بندی می‌شود. با این حال، تتر همچنین یکی از بحث‌برانگیزترین و قطبی‌ترین پروژه‌های رمزنگاری است و اگر به دوستان خود بگویید که قصد خرید آن را دارید احتمالا از خطرات آن برای شما حرف خواهند زد.

در حالی که طرف‌داران به توانایی آن در حفظ پیوند 1:1 خود با دلار آمریکا و ارائه نقدینگی به بازار اشاره می‌کنند، منتقدان سؤالات جدی را در مورد ذخایر تتر، عدم شفافیت و انطباق با مقررات مطرح کرده‌اند. از سوی دیگر جنجال‌ها و تئوری‌های توطئه متعددی اطراف شرکت را احاطه کرده است.

در نتیجه، اطلاعات نادرست، بدبینی و افسانه‌های زیادی در مورد جنبه‌های مختلف تتر وجود دارد. بسیاری از منتقدان ادعا می‌کنند که این پروژه یک کلاهبرداری و دزدی آشکار است. هر چند تتر نیز مانند دیگر پروژه‌های ارز دیجیتال بی‌عیب‌ونقص نیست و به توسعه نیاز دارد، اما اتهام دزدی بودن آن کمی بزرگ به نظر می‌رسد.

این مقاله به طور خاص 5 مورد از رایج‌ترین افسانه‌های مربوط به تتر را که به ترس و سردرگمی پیرامون آن کمک می‌کنند، بررسی و از بین می‌برد. ما به طور عینی هر دو طرف بحث را پیرامون این افسانه‌ها بدون سوگیری تحلیل خواهیم کرد.

به دست آوردن درک دقیق‌تر به همه ما این امکان را می‌دهد تا واقعیت را از افسانه جدا کنیم. این مسئله امکان تصمیم گیری آگاهانه سرمایه‌گذاری را بر اساس شایستگی به جای دروغ فراهم می‌کند.

افسانه 1 – تتر یک کلاهبرداری است

این بدون شک بزرگ‌ترین افسانه است. در حالی که تتر مشکلات خود را دارد، هیچ مدرکی وجود ندارد که یک کلاهبرداری عمدی باشد. در طول سال‌ها برای پیروی از مقررات و حفظ خود تکامل یافته است. این شرکت قانونی است، فقط گاهی اوقات غیرشفاف است. تتر بیشترین همکاری‌ها را با نهادهای مالی کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا داشته است.

افسانه 2 – تتر پشتیبانی نمی‌شود و نسبت آن با دلار 1:1 نیست

منتقدان معتقدند تتر واقعاً ذخایر دلاری کافی برای پشتیبانی از هر توکن 1:1 را ندارد. اما گواهینامه‌های منظم و گزارش‌های پی در پی ذخایر کافی را نشان می‌دهد، حتی اگر به طور کامل حسابرسی نشده باشد. به باور برخی تحلیل‌گران احتمالاً دارایی‌هایی فراتر از دلار نیز وجود دارد.

افسانه 3 – تتر نمی‌تواند نسبت پی‌ای‌جی (PEG) خود را حفظ کند

نسبت پی‌ای‌جی 1:1 تتر سال‌ها پابرجاست. در حالی که این نسبت از نظر تئوریک می‌تواند در درازمدت تغییر کند، تتر از در طول بحران‌های متعدد، نسبت پی‌ای‌جی یا همان نسبت قیمت به درآمد را حفظ کرده است. ارزش بازار بزرگ و نقدینگی به تثبیت آن کمک می‌کند. اما به هر شکل از دست دادن اعتماد به نفس یک خطر غیرقابل‌انکار است.

افسانه 4 – تتر عمدتا توسط مجرمان استفاده می‌شود

این حرف اغراق آمیز است. بیشترین حجم تتر از تجارت قانونی ارز دیجیتال و فعالیت بلاک‌چین حاصل می‌شود. تخمین زده می‌شود که فقط بخش کوچکی از تتر شامل فعالیت‌های غیرقانونی باشد، درست مانند ارز معمولی که با آن اسلحه می‌خرند، جنایت ‌می‌کنند و خرید و فروش مواد انجام می‌دهند. ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین سهم بیشتری در تجارت غیرقانونی دارند.

افسانه 5 – تتر در نهایت صفر خواهد شد

در حالی که اقدامات نظارتی می‌تواند به تتر آسیب برساند، سقوط آشکار و صفر شدن بعید به نظر می‌رسد. تتر عمیقاً در ارزهای دیجیتال جا افتاده است. صفر شدن تتر مستلزم شوک سیستم بسیار بزرگی است که نه تنها تتر بلکه احتمال کل بازار ارزهای دیجیتال را ویران و اقتصاد جهانی را در شوک فرو می‌برد.

دقت کنیم، اما هر حرفی را باور نکنیم

در حالی که شک و تردید ضروری است، نادیده گرفتن تتر به عنوان یک کلاهبرداری، پروژه بی‌ارزش یا ناپایدار، خلاف شواهد و اشتباه است. درک تفاوت‌های ظریف مورد نیاز است. تتر مشکلاتی دارد، اما ابزار مفیدی نیز ارائه می‌دهد. مانند هر دارایی، قبل از سرمایه‌گذاری، ریسک‌ها و پاداش‌ها را به طور کامل ارزیابی کنید و با دقت وارد بازی شوید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *