لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • موج تازه متاورس
  • بازی برای کسب درآمد GameFi
  • NFT گسترش خواهد یافت
  • DAO ها رایج تر خواهند شد
  • مقررات افزایش خواهد یافت

5 روند مهم دارایی‌های دیجیتال در سال آینده

فضای کریپتو یکی از بخش‌های فناوری است که به سرعت در حال تحول است و هر روز نوآوری‌ها و روندهای جدیدی در آن در حال ظهور است. با رسیدن به اواخر به سال 2023، صنعت خود را در نقطه عطف بسیار جالبی می بیند.

سال‌های 2021 و 2022 شاهد رشد فوق‌العاده کریپتو بودیم، سرمایه‌گذاری VC در استارت‌آپ‌های کریپتو افزایش یافت، برندهای بزرگ NFT را راه‌اندازی کردند، توکن‌ها به یک پدیده فرهنگی تبدیل شدند و مفاهیمی مانند Web3، متاورس و دیفای به کلمات کلیدی تبدیل شدند.

اما فروپاشی فاجعه بار اکوسیستم  ترا، بازارهای نزولی ادامه دار و تهدیدهای همیشگی در مورد سرکوب با مقررات نیز وجود داشت  و دارد.

در چنین وضعی ارزهای دیجیتال به دنبال عبور از چرخه هایپ و ایجاد عمق واقعی هستند. با این وصف چه روندهایی آینده صعنت ارزهای دیجیتال را شکل خواهند داد؟ آیا این حوزه می‌تواند به وعده‌های خود در تغییر جهان عمل کند و در عین حال واقعیت‌های پیچیده حقوقی و اجتماعی را نیز درک کند؟

به همین بهانه نگاهی به روندهای کلیدی در حال ظهور کریپتو که ارزش پایش در سال 2023 را دارند خواهیم داشت. این تحولات می تواند سرنخ هایی برای چگونگی تکامل فضای کریپتو در سال های آینده ارائه دهد.

آیا متاورس اینترنت متعلق به کاربران را تسریع می‌کند یا در نهایت تنها به نفع فناوری بزرگ خواهد بود؟ آیا NFT و GameFi می‌توانند به کریپتو کمک کنند تا به پذیرش جریان اصلی اقتصاد برسد؟ افزایش مقررات چگونه بر امور مالی و حاکمیت غیرمتمرکز تأثیر خواهد گذاشت؟

با ردیابی دقیق این روندهای مهم کریپتو، می توانیم بینش هایی در مورد مسیر احتمالی آینده این صنعت تحول‌زا بدست آوریم. فضای کریپتو در یک نقطه محوری در تکامل خود قرار دارد و درک روندها از همیشه مهم‌تر است.

با صرافی تتر همراه باشید

موج تازه متاورس

مفهوم متاورس با چندین پروژه دنیای مجازی در افق در حال نزدیک‌تر شدن به واقعیت است. با این حال، پلتفرم‌های متاورس اولیه هنوز اکوسیستم‌هایی متمرکز و بسته هستند. انتظار می رود که شاهد ظهور محیط های متاورس باز و قابل تعامل با پروتکل های کریپتو و سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO) باشیم. اینها می توانند دنیای مجازی را به اقتصادهای متعلق به کاربر تبدیل کنند و درک ما از اینترنت و اقتصاد را به طور کلی عوض کنند. در چنین شرایط پرسش این است متاورس خواهد مرد یا مانند ققنوسی به زندگی باز می‌گردد؟

بازی برای کسب درآمد GameFi

بازی کریپتو در معنای بازی برای کسب درآمد به ویژه در کشورهای در حال توسعه علاقه‌مندان و جذابیت فوق العاده ای پیدا کرده است. پلتفرم هایی مانند Axie Infinity به کاربران اجازه می دهد از طریق گیم و مالکیت دارایی درآمد کسب کنند. پروژه‌های GameFi قرار است بازی‌های  دیفای ، NFT و کریپتو را برای ایجاد اکوسیستم‌های بزرگ بازی/پول‌سازی ترکیب کنند.

بازی برای کسب درآمد ممکن است در انتهای سال 2023 شاهد پذیرش انبوهی باشد و به یکی از ترندهای اصلی سال 2024 تبدیل شود.

NFT گسترش خواهد یافت

هر چند از دوران هایپ عجیب ان‌اف‌تی گذشتیم اما پلتفرم های NFT موسیقی، عکس و بازی و NFT های مالکیت معنوی در حال افزایش هستند. برندها در حال کاوش در راه‌هایی مانند پوشیدنی‌های دیجیتال، بلیت‌ها، برنامه‌های وفاداری، و غیره برای استفاده از NFT هستند.

DAO ها رایج تر خواهند شد

DAO ها قرار است به عنوان راهی برای هماهنگ کردن فعالیت های حرفه ای و اجتماعی آنلاین محبوب تر شوند.DAO های متخصص در زمینه سرمایه گذاری، ایجاد محتوا، شبکه های شغلی و غیره در حال حاضر در حال ظهور هستند. DAOهای جغرافیایی بر مبنای شهرها و محله ها نیز در حال شکل گیری هستند. منتظر DAO های پیچیده تر باشید چون توسعه ارزهای دیجیتال به آن‌ها گره خورده است.

مقررات افزایش خواهد یافت

از آنجایی که رمزارز از نظر اقتصادی با لایه‌های عمیق‌تری ادغام می‌شود، مقررات در سال 2023 افزایش یافته و در سال 2024 افزایش خواهد یافت. این می‌تواند شامل سیاست‌های مالیاتی، تعاریف اوراق بهادار، هنجارهای KYC و غیره باشد. اگرچه ممکن است برخی گمانه‌زنی‌ها از کاهش مقررات حرف بزنند ولی ارز و دارایی دیجیتال برای پذیرش گسترده به شفافیت و مقررات نیاز دارند.

 

اینها تنها برخی از روندهایی هستند که می توانند کریپتو را در سال جاری و سال بعد از آن شکل دهند. سرعت هیجان انگیز نوآوری ارزهای دیجیتال هیچ نشانه ای از کاهش تحولات را نشان نمی دهد و ما می‌توانیم منتظر تحولات بیشتری باشیم.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *