لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • روبل دیجیتال 10 مرداد عرضه می‌شود

با امضای پویتن ارز دیجیتال روسی از راه رسید

بالاخره روس‌ها دست به کار شدند و برای عقب نماندن از قافله و احتمالا مبارزه با تحریم نسخه دیجیتال روبل را عرضه کردند.

ولادیمیر پویتین رئیس جمهور روسیه در روز دوشنبه قانونی برای معرفی روبل دیجیتال امضا کرد. طبق اسناد منتشر شده در پورتال رسمی دولت روسیه، این رمز الکترونیکی از اول اوت عملیاتی خواهد شد.

این ارز دیجیتال به همراه روبل قدیمی، هم به صورت نقدی و هم غیر نقدی منتشر می‌شود. روبل دیجیتال در نقل و انتقال‌ها و پرداخت‌ها کاربرد دارد و در کیف پول‌های دیجیتال روی پلتفرمی با مدیریت بانک مرکزی نگهداری می‌شود. امکان باز کردن سپرده، وام گرفتن یا دریافت سود بر روی این ارز دیجیتال وجود ندارد.

رئیس جمهور روسیه همچنین اصلاحاتی در قانون به وجود آورده تا بتوان روبل دیجیتال را به ارث برد.

ایده معرفی یک ارز دیجیتال ملی در اواخر ۲۰۲۰ در توسط بانک مرکزی روسیه ارائه شد.

روبل دیجیتال 10 مرداد عرضه می‌شود

به نقل از کریپتوپوتیتو، متن قانون امضا شده توسط پوتین به بانک مرکزی این کشور اجازه می‌دهد تا از روز نخست ماه آگوست (۱۰ مرداد)، روبل دیجیتال خود را عرضه کند تا شهروندان بتوانند از آن برای پرداخت و انتقال پول استفاده کنند. حساب‌های مربوط به روبل دیجیتال مستقیما توسط بانک مرکزی مدیریت خواهد شد.

بر اساس بیانیه الویرا نابیولینا (Elvira Nabiullina)، رییس بانک مرکزی روسیه، استفاده از رمزارز ملی این کشور کاملا اختیاری است. وی در این رابطه گفت: ما امیدواریم که استفاده از این ارز برای مردم و کسب‌وکارها کم‌هزینه‌تر باشد و آنها از آن استفاده کنند. این فرصتی جدید است.

دولت روسیه توسعه رمزارز ملی خود را از اکتبر سال ۲۰۲۰ شروع و در ماه فوریه سال گذشته، عرضه آزمایشی آن را در بانک‌های خود آغاز کرد. برخلاف روسیه، کشورهای غربی مثل آمریکا و کانادا همچنان در حال بررسی راه‌اندازی رمزارز ملی خود هستند و برخی از ماهیت کنترل‌شوندگی این ارزها توسط دولت انتقاد کرده‌اند.

شایان ذکر است، روبل دیجیتال روسیه قابلیت شخصی‌سازی دارد و بانک مرکزی این کشور می‌تواند بر تراکنش‌های این ارز محدودیت بگذارد و نحوه خرج کردن پول توسط شهروندان را محدود کند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *