لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

قیمت اتریوم به کدام سو خواهد رفت؟

قیمت اتریوم به کدام سو خواهد رفت؟

اتریوم، در کنار بیت‌کوین و دوج‌کوین، یکی از ارزهای دیجیتالی است که حتی در خارج از جامعه کریپتو نیز به‌خوبی شناخته‌شده است. و این موضوع هم دلیل خوبی برای آن وجود دارد-اتریوم یکی از غنی‌ترین و جالب‌ترین بلاک‌چین های موجود است.

علاوه بر اینکه اتریوم یکی فناوری فوق‌العاده نوآورانه است، یک دارایی عالی برای سرمایه‌گذاری نیز محسوب می‌شود. برخلاف آلت‌کوین های کوچک، شانس کمتری برای سقوط و سوختن دارد، اما همچنان پتانسیل این را دارد که رشد ناگهانی داشته باشد و برای سرمایه‌گذاران خود سودهای نجومی به ارمغان بیاورد.

اتریوم (ethereum) دومین ارز بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که بلاک چین آن قابلیت های فراوانی را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است.

اتریوم چیست؟

اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که روی بستر آن انواع برنامه های غیرمتمرکز مانند صرافی ها و قراردادهای هوشمند فعالیت می کنند. ارز دیجیتال اختصاصی این شبکه با نام اتر یا همان اتریوم و با حروف اختصاری ETH شناخته می شود. ارز دیجیتال اتریوم با ارزش بازار بیش از 149 میلیارد دلاری و عرضه در گردش 121,557,416 کوین دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.

اتریوم در سال 2015 راه‌اندازی شد و به دلیل داشتن یک بلاک‌چین غیرمتمرکز و سیستم اثبات سهام منبع باز و قابلیت قراردادهای هوشمند خود مشهور است. برخلاف بیت‌کوین، اتریوم دارای عرضه بدون سقف است.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که اتریوم باید در آینده نزدیک به آن غلبه کند، کارمزد تراکنش‌های روزافزون آن است- یا همان چیزی که به‌صورت تخصصی به آن گَس فی گفته می‌شود- که باید به‌زودی برطرف شود. هرچه افراد بیشتری از اتریوم استفاده کنند، گَس فی آن نیز بیشتر می‌شود و محبوبیت روزافزون این کوین می‌تواند برای آن دردسرساز شود و همانند یک شمشیر دو لبه برای آن عمل کند.

وضعیت اتریوم از 2015 تا 2022

اتریوم در جولای سال 2015 با قیمت 0.75 دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. کمترین قیمت آن به 0.42 دلار تنها سه ماه پس از ورود به بازار ثبت شده است.

پس از آن چندین چرخه صعودی و نزولی بزرگ در بازار این ارز دیجیتال رخ داده که مهم ترین آن در سال 2017 بوده است. در این چرخه گاوی، قیمت اتریوم از کف 8 دلار در ژانویه 2017 به 1360 دلار در ژانویه 2018 رسید. اما در سال 2018 یک چرخه خرسی بزرگ روی داد و قیمت اتر تا کف 97 دلار سقوط کرد. با گذشت زمان ریکاوری صورت گرفت و در آوریل 2020 قیمت اتریوم دوباره اوج گرفت.

اما قله تاریخی اتریوم در نوامبر 2021 ثبت شد زمانی که اتریوم به قله 4800 دلار دست یافت. این قیمت افزایش 650 هزار درصدی نسبت به قیمت ورود به بازار در سال 2015 را نشان می دهد.

با سقوط قیمت ها در چرخه خرسی اخیر، اتریوم هم سقوط قابل توجهی را تجربه کرد و در نیمه سال 2022 به محدوده 1000 دلار کاهش قیمت یافت.

پیش‌بینی قیمت اتریوم برای سال 2023 توسط کارشناسان

مشابه اکثر ارزهای دیجیتال در صنعت کریپتو، اتریوم در سال 2022 دوران سختی را پشت سر گذاشت. بااین‌حال، قیمت‌ها در ماه اول سال 2023 شروع به افزایش کردند. بر اساس ارقام سه‌روزه، ارزش اتریوم بیش از 32 درصد نسبت به دلار آمریکا افزایش‌یافته است و در حال حاضر از ژانویه سال 2023 کمتر از 1600 دلار به ازای هر کوین معامله می‌شود.

فایندر (Finder)

قیمت پایان سال اتریوم برای سال 2023 توسط وب‌سایت مقایسه محصول Finder.com بر اساس پیش‌بینی‌های بسیاری از متخصصان ارزهای دیجیتال و فین تک پیش‌بینی شد.

به گفته تحلیل گران اتریوم،فایندر در سال 2023 با 2474 دلار به ازای هر توکن به اوج خود می‌رسد و سال را با 2184 دلار در هر واحد به پایان می‌رساند. کارشناسان این وب‌سایت پیش‌بینی می‌کنند که اتریوم در مقایسه با دلار به پایین‌ترین حد خود خواهد رسید.

کارشناسان به این موضوع اعتقاددارند که اتریوم ممکن است امسال تا 984 دلار کاهش پیدا کند. به گفته بِن ریچی (Ben Ritchie) مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه دیجیتال، قیمت اتریوم ممکن است در سال 2023 به 900 دلار به ازای هر کوین کاهش پیدا کند، اما همچنان انتظار می‌رود که سال را با 2500 دلار به ازای هر کوین به پایان برساند.

والت اینوِستر(Wallet Investor)

این شرکت پیش‌بینی می‌کند که در سال 2023 این ارز دیجیتال روند نزولی داشته باشد. کارشناسان این شرکت پیش‌بینی می‌کنند که قیمت اتریوم در طول سال 2023 به رشد/نزول کوتاه ادامه خواهد داد.

Gov Capital

پیش‌بینی قیمت اتریوم موسسه Gov Capital همچنین شامل دوره‌های کوتاه رشد و به دنبال آن فروش‌های پشت سر هم خواهد بود و احتمال می‌رود که این روند و چرخه چندین چند بار تکرار شود.

حالا با توجه به این گفته، این موسسه همچنان در بلندمدت نسبت به اتریوم صعودی است. بر اساس پیش‌بینی قیمت اتریوم این موسسه در سال 2023، این کوین ممکن است تا پایان سال به 2347.14 دلار رسیده،البته قبل از اینکه به قیمت 4868.52 دلار در سال 2024 و قیمت 7231.32 دلار در سال 2025 برسد.

TradingBeasts

کارشناسان این شرکت نیز تحلیل فنی خود را از اتریوم انجام دادند و پیش‌بینی قیمت اتریوم را برای چند سال آینده آماده کرده‌اند. بر اساس آن، ارزش این کوین در طول سال حدود 1.4-1.5 هزار دلار در نوسان خواهد بود.

DigitalCoinPrice

این شرکت در پیش‌بینی قیمت اتریوم خود ارزیابی نسبتاً مثبتی داشته است. با توجه به تجزیه‌وتحلیل داده‌های پیش‌بینی‌شده، انتظار می‌رود قیمت اتریوم بر سطح 2193.43 دلار غلبه کند. انتظار می‌رود اتریوم تا پایان سال به پایین‌ترین سطح خود یعنی 1338.62 دلار برسد. علاوه بر این، قیمت اتریوم قادر است به حداکثر سطح 3442.25 دلار برسد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *