لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

قیمت اتریوم تحت تاثیر چه عواملی است؟

قیمت اتریوم تحت تاثیر چه عواملی است؟

بازار ارزهای دیجیتال شامل تعداد زیادی رمزارز می باشد که یکی از مشهورترین آنها اتریوم می باشد. این رمزارز به نسبت سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار تفاوتهای بسیار زیادی داشته و جزو برترین ارزهای دیجیتال به شمار می آید.

با توجه به این که در طی سالهای گذشته و اخیرا ارز دیجیتال اتریوم توانسته برای سرمایه گذاران در این بازار جذابیت فراوانی داشته باشد، یکی از سوالات بسیار متداول در بین افراد، نحوه محاسبه قیمت اتریوم می باشد.

قیمت ارز دیجیتال اتریوم و یا هر ارز دیجیتال دیگری به دلایل و معیارهای متعددی بستگی دارد و در هر زمان با تغییر یکی از معیارها، قیمت اتریوم Ethereum نیز تغییر می کند.

محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم یکی از غول های بزرگ بازار کریپتوکارنسی می باشد که با توجه به ویژگی ها و مزیت های بسیار خوبی که در عملکرد خود دارد، توانسته رشد بسیار چشم گیری را در طی سال های گذشته انجام دهد و جایگاه خود را پس از بیت کوین به دومین ارز دیجیتال برتر از نظر حجم معاملات بازار برساند. همین عامل باعث شده که تمامی صرافی های داخلی و خارجی در لیست معاملاتی خود، این ارز دیجیتال را اضافه کنند.

همان طور که می دانید اغلب صرافی های داخلی ایران تنها از تعداد محدودی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند که اغلب آنها رمزارزهای بزرگ و پر طرفدار مانند بیت کوین و اتریوم eth می باشد.

شاید برای افراد زیادی این سوال پیش آید که نحوه محاسبه قیمت اتریوم چگونه است و با چه فرمول و یا روشی می توان محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم را انجام داد. پاسخ این سوال کمی دشوار است و برای محاسبه قیمت واقعی و ذاتی آن باید معیارهای مختلف و زیادی را در نظر داشته باشیم.

همچنین یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم و یا هر ارز دیجیتال دیگر دشوار شود، عدم شفافیت و اطلاعات دقیق در رابطه با جزئیات ارز های دیجیتال می باشد. بسیاری از مولفه ها و اطلاعات بنیادی ارزهای دیجیتال به دلیل غیر متمرکز بودن آن ها، شفاف نیست و یا به کل وجود ندارد. لذا همین عامل سبب می شود که برای محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم Ethereum دچار ابهام شویم.

دقت داشته باشید ارزش ذاتی و واقعی ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، بیت کوین، ریپل و غیره امروزه بر اساس طرح و اهداف آن رمزارز تعیین می شود. به عنوان مثال اتریوم یکی از رمزارزهایی است که طرح های متعددی در زمینه توسعه خدمات خود دارد و بسیاری از متخصصان و کارشناسان آینده درخشانی را در انتظار آن می بینند.

همچنین اتریوم دارای یک بلاک چین قدرتمند و بسیار با ثبات است که موجب شده سایر رمز ارزها نیز از بلاک چین اتریوم برای توسعه خود استفاده کنند. اتریوم eth کاربردهای غیر مالی نیز مانند قرارداد هوشمند، اجرای نرم افزار های مختلف در شبکه بلاک چین خود و … را دارد که تمامی این عوامل موجب جلب توجه سرمایه گذاران و افزایش تقاضا می شود.

بنابراین در حالت کلی برای محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم باید عوامل و معیارهای مختلفی را در نظر داشت و تعیین دقیق قیمت برای یک رمز ارز به دلیل وجود عدم شفافیت کار بسیار دشوار است.

عوامل مؤثر در قیمت اتریوم ETH

از عوامل مؤثر در تعيين قیمت رمزارزها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا، از عوامل مهم در تغيير قیمت رمز ارز ها به شمار می رود. درواقع درصورت زیاد شدن میزن عرضه برای یک ارز، تقاضا برای خرید آن کم میشود و همین امر باعث کاهش قیمت آن ارز می شود اما بالعکس درصورت کم بودن میزان عرضه و زیاد بودن تقاضا، قیمت ارز افزایشی می شود.

کاربرد پذیری: سودمندی و کاربردی بودن ارز دیجیتال ، باعث میشود که میزان استقبال از آن بیشتر شود. بسیاری از افراد، پروژه اتریوم را یک پروژه سودمند می بینند، به این دلیل که برنامه های غیرمتمرکز زیادی را بوجود آورده است. برای نمونه میتوان به برنامه TenX و یا Eteher Tweetاشاره کرد که کاربرد هرکدام به ترتیب برای حل مسائل مربوط به صرف ارز دیجیتال و راه اندازی پلتفرم رسانه ای ضد سانسور می باشد.

هیجان در بازار: برخی از اوقات درخصوص یک ارز، یک موج احساسی بوجود می آید که باعث افزایشی و یا کاهشی شدن قیمت ارز میشود. حتی برخی از اوقات با پخش شدن این موج به دروغ، قیمت یک ارز، کاهش و یا افزایش می یابد.

دشواری استخراج (ماینینگ): دشواری استخراج به این معنیست که اگر تقاضا افزایش یابد امکان افزایش عرضه وجود ندارد؛ لذا باعث افزایش قیمت آن می شود.

ثبات و امنیت بلاک چین اتریوم: هر چقدر که بلاک چین اتریوم بتواند ثبات و همچنین امنیت خود را حفظ کند، تاثیرات مثبتی در قیمت اتریوم خواهد داشت. زیرا این عامل سبب می شود کاربران اعتماد بیشتری نسبت به اتریوم eth بدست آورند و از آن برای انجام کارهای مالی خود استفاده کنند که در نهایت موجب افزایش تقاضا می شود.

کاربرد و سودمندی اتریوم: هر ارز دیجیتال دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد می باشد که سبب جذب سرمایه گذاران و معامله گران به سمت آن می شود. به عنوان مثال یکی از کاربردها و سودمندی های اتریوم این است که از آن می توان برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده کرد. لذا همین عامل موجب می شود سرمایه گذاران زیادی به سمت آن جذب شوند و این معیار یکی از مهم ترین معیارهای محاسبه قیمت ارز دیجیتال اتریوم محسوب می شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *