لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • چشم انداز قانون‌گذاری
  • رشد مشارکت نهادی
  • افزایش پذیرش کریپتو توسط شرکت‌های غول آسا

چشم انداز ارزهای دیجیتال؛ از توسعه قانون‌گذاری تا پذیرش جهانی

بازار کریپتو – چه ارز و چه دیگر دارایی‌های دیجیتال- به سرعت از یک آزمایش دیجیتال مبهم به یک نوآوری بزرگ مالی و فناوری با ارزش چند تریلیون دلار تبدیل شد، با این حال مسیر پذیرش دارایی‌هایی دیجیتال به عنوان بخشی از جریان اصلی اقتصاد مملو از عدم قطعیت است.

بیایید به آخرین تحولات پیرامون مقررات کریپتو و مشارکت‌ها نهادی رو به رشد که چشم‌انداز روشن‌تری را برای پذیرش کریپتو در جریان اصلی اقتصاد نشان می‌دهد نگاهی داشته باشیم.

چشم انداز قانون‌گذاری

دولت‌ها در سراسر جهان در حال کشف چگونگی تنظیم‌گری برای ارزهای دیجیتال هستند. بسیاری در ابتدا کریپتو را به عنوان یک موج رد می‌کردند، اما با افزایش پذیرش توسط مردم، دولت‌ها هم مجبور به توجه بیشتری شدند.

در ایالات متحده، SEC اکنون ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم را به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری مشمول قوانین اوراق بهادار فدرال ارزیابی کرد. هنوز در مورد پروتکل های غیرمتمرکز به وضوح بیشتری نیاز است. در حال حاضر چندین لایحه مقررات مربوط به کریپتو در کنگره در حال پیگیری استو

اتحادیه اروپا اخیراً به یک توافق موقت برای اجرای چارچوب بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) دست یافته است که مقرراتی را در مورد فروشندگان کریپتو و ارائه‌دهندگان خدمات ارائه می‌کند. الیزابت سوانتسون، وزیر دارایی سوئد می‌گوید این قوانین راه‌هایی را که به افراد اجازه می‌دهد با استفاده از دارایی‌های کریپتو از اعلام و پرداخت مالیات بر درآمد خود اجتناب کنند، می‌بندد.

وی با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه تاکید کرد: «این قوانین خطر استفاده از دارایی‌های دیجیتال به عنوان پناهگاهی امن برای فرار و تقلب مالیاتی کاهش می‌دهد.»

هند با پیشنهاداتی برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی رویکرد سختگیرانه تری در پیش گرفته است و به نظر می‌رسد چندان قصد راحت گرفتن ندارد.

السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال 2021 پذیرفت. کشورهای دیگری هم دنبال پیروی از این روش هستند، روشی برای مهار تورم.

طبق اعلامیه‌ای که در تاریخ 26 ژوئیه منتشر شد، نهاد ناظر مالی کانادا تغییراتی را در رویکرد نظارتی خود بر دارایی‌های کریپتو پیشنهاد می‌کند. طبق اعلام دفتر سرپرست موسسات مالی (OSFI)، این قوانین پیشنهادی، رویکرد مؤسسات را به ریسک‌های ارز دیجیتال تسهیل می‌کند.

این نهاد در حال دریافت مشاوره‌های عمومی در مورد دو دستورالعمل پیش‌نویس تا 20 سپتامبر است. یکی از دستورالعمل ها بر موسسات سپرده‌پذیر تحت نظارت فدرال مانند بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری تأثیر می‌گذارد، در حالی که دیگری به دارایی‌های کریپتو برای بیمه‌گذاران می‌پردازد.

رشد مشارکت نهادی

همراه با مقررات، مشارکت نهادی در فضای کریپتو نیز به طور پیوسته در حال افزایش است.

موسسات مالی بزرگ مانند Fidelity، Visa و Mastercard اکنون محصولات و خدمات مرتبط با رمزارز را ارائه می دهند. بانک های برتر ایالات متحده دسترسی به سرمایه گذاری های کریپتو را فراهم می کنند. حتی دولت‌ها نیز در حال بررسی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.

افزایش پذیرش کریپتو توسط شرکت‌های غول آسا

اخیراً پذیرش کریپتوها نیز رشد کرده است. شرکت های بزرگی مانند پی پال به مشتریان اجازه می دهند با استفاده از ارز دیجیتال قبض خود را پرداخت کنند. به نظر می‌رسد این روند با شرکت‌های بزرگ‌تری ادامه پیدا کند و ما شاهد عادی شدن بیش از پیش ارزهای دیجیتال باشیم.

 

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *