لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

اتریوم را چگونه انتقال دهیم؟

اتریوم را چگونه انتقال دهیم؟

حتما شما هم می‌دانید که این روزها بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال به خصوص ارزهای دیجیتال اصلی مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل و غیره داغ است. همچنین می‌دانید که یکی از بهترین روش‌های ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده از کیف پول، به ویژه کیف پول سخت افزاری است. ولی نحوه انتقال ارز دیجیتال به این کیف پول‌ها چگونه است؟

امروزه مسئله انتقال اتریوم و توکن‌های erc20 به یکی از بزرگترین معضل‌های کاربران بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. اتریوم به عنوان بزرگترین بلاکچین میزبان برنامه ‎های غیرمتمرکز، هنوز موفق به مدیریت کارمزد تراکنش‌ها نشده و واضح است که این مشکل، با افزایش تعداد روزافزون قراردادهای هوشمند و ترافیک شبکه شدت می‎گیرد. این درحالی است که انتقال اتریوم با کارمزد کم را می‎توان با استفاده از روش‌های متفاوتی پیاده سازی کرد.

اتریوم چیست؟

اتریوم (Ethereum) برترین شبکه بلاکچینی است که امکان تعریف قرارداد هوشمند را فراهم می‌کند و میزبان هزاران برنامه غیرمتمرکز است. اتر با نماد ETH کوین بومی این شبکه و دومین رمزارز برتر بازار بعد از بیت کوین است. اگر بیت کوین می‌خواهد یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز باشد،‌ اتریوم به دنبال تمرکززدایی از همه امور است.

اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز است؛ یعنی هیچ نهاد حکومتی بر آن نظارت ندارد و توسط هیچ شخص یا واسطه‌ای کنترل نمی‌شود. غیرمتمرکز بودن شبکه اتریوم باعث شده که این بلاکچین در برابر اتفاقاتی مانند هک، از کار افتادن شبکه به دلیل از کار افتادن تجهیزات و غیره مقاوم باشد. ویژگی بارز قراردادهای هوشمند نبود امکان تقلب، سانسور، از کار افتادن و دخالت شخص ثالث است.

اتریوم شبکه‌ای نیمه‌ناشناس است؛ بدین معنی که شما در این شبکه، دارای یک آدرس مخصوص به خود هستید که این آدرس را با ساخت کیف پول اتریوم به‌دست می‌آورید. این آدرس عمومی است، اما هیچ‌کس نمی‌تواند از روی آدرس شما را شناسایی کند.

شبکه اتریوم توسط هزاران سیستم کامپیوتری در سراسر جهان اداره می‌شود که هر کدام از آنها، داوطلب شده‌اند تا فعالیت‌های این شبکه را پیش ببرند و برای این کار از شبکه پاداش دریافت می‌کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های اتریوم، توزیع شده بودن آن است؛ یعنی اطلاعات شبکه در اختیار تمام اعضای شبکه قرار دارد و این مسئله، امکان تغییر و دستکاری اطلاعات را از بین می‌برد.

کارمزد انتقال اتریوم به چه مواردی بستگی دارد؟

 • تقاضای بازار
 • تعداد تراکنش‌ها در شبکه (میزان شلوغی شبکه)
 • تقاضا برای توسعه قراردادهای هوشمند
 • نوع قرارداد هوشمندی که قصد توسعه آن را دارید

انتقال اتریوم به کیف پول نرم افزاری

مرحله 1: به MyEtherWallet وارد شوید و «Send Ether & Tokens» را از نوار بالا انتخاب کنید.

مرحله 2: کیف پول خود را از گزینه‌های داده شده باز کنید.

مرحله 3: به قسمت «To Address» بروید و آدرس را وارد کنید.

مرحله 4: دوباره بررسی کنید که «To Address» صحیح است.

مرحله 5: مقدار اتری را که می‌خواهید به آن ارسال کنید را وارد کنید.

مرحله 6: قبل از اینکه روی «Generate Transaction» کلیک کنید، مفدار کارمزد خود (Gwei) را در بالای صفحه بررسی کنید.

مرحله 7: هنگامی که همه چیز را دوبار بررسی کردید، روی «Generate Transaction» کلیک کنید.

مرحله 8: روی «Send Transaction» کلیک کنید.

مرحله 9: اکنون باید برای ارسال این تراکنش مجدداً تأیید کنید.

مرحله 10: تراکنش خود را با «From Address» یا شناسه تراکنش (TxHash) (که در پایین صفحه خواهید دید) در etherscan.io بررسی کنید تا مطمئن شوید انجام شده است.

نحوه انتقال اتریوم به کیف پول سخت افزاری

 • قبل از شروع مراحل بهتر است اول وارد کیف پول موبایل یا حساب صرافی خود شوید.
 • برنامه Ledger Live را نصب کنید.
 • هنگامی که برنامه Ledger Live را بر روی رایانه خود نصب کردید، برنامه را باز کنید، دستگاه Ledger Nano خود را به آن متصل کنید، تنظیمات اولیه را کامل کنید و سپس از نوار کناری، روی Manager کلیک کنید.
 • اکنون دکمه Install را در کنار آیکون برنامه اتریوم بزنید و برنامه را نصب کنید. توجه: باید مجوز نصب را از کیف پول سخت افزاری لجر خود تایید کنید.
 • بعد از ارسال اتریوم به Ledger Nano، از نوار کناری برنامه Ledger Live خود، روی Receive کلیک کنید و سپس یک پنجره روی صفحه نمایش شما باز می‌شود. اتریوم را انتخاب کنید و سپس روی Continue کلیک کنید.
 • سپس، کیف پول سخت افزاری Ledger خود را بردارید و به برنامه Ledger Wallet Ethereum بروید و هر دو دکمه را با هم فشار دهید تا برنامه باز شود.
 • هنگامی که برنامه Ledger شما ارتباط موفقیت‌آمیزی بین رایانه و کیف پول سخت افزاری شما برقرار کرد، روی Continue کلیک کنید.
 • دوباره دکمه Continue را فشار دهید و سپس آدرس ETH نشان داده شده در صفحه رایانه خود را با آدرس نشان داده شده در صفحه نمایش کیف پول Ledger مطابقت دهید. اگر هر دو آدرس مطابقت دارند، آن را از دستگاه Ledger خود با فشار دادن دکمه OK تأیید کنید.
 • روی Copy کلیک کنید تا آدرس اتریوم خود را کپی کنید یا می‌توانید بارکد را اسکن کنید.
 • بعد از صرافی که در آن اتریوم خود را ذخیره می‌کنید، بازدید کنید. وارد صرافی یا کیف پول نرم افزاری خود شوید. جایی که اتر خود را ذخیره کرده اید.
 • به بخش ارزهای خود بروید و به بخش برداشت یا ارسال دسترسی پیدا کنید.
 • برای ارسال اتریوم به کیف پول Ledger Nano، ابتدا مقدار ETH مورد نظر برای انتقال را وارد کنید.
 • توجه: ابتدا مقدار کمی برای تایید ارسال کنید. هنگامی که ETH ارسالی خود را دریافت کردید، تمام اتریوم خود را به Ledger Nano S یا Blue منتقل کنید.
 • پس از وارد کردن مقدار، آدرس اتریوم کیف پول Ledger را که از دستگاه Ledger خود کپی کرده‌ایم، جای‌گذاری کنید.
 • پس از وارد کردن تمام جزئیات، دکمه Next یا Submit را بزنید تا اتریوم به Ledger Nano S ارسال شود.
 • در مرحله بعد، از شما خواسته می‌شود که در صورت فعال بودن، رمز احراز هویت دو مرحله‌ای را وارد کنید.
 • بررسی کنید که آیا ETH دریافت کرده‌اید یا خیر. می‌توانید روی دکمه refresh که در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش داده می‌شود کلیک کنید تا برنامه به روز شود.
 • معمولا چند دقیقه تا 24 ساعت طول می‌کشد. اگر ارزها در حساب شما نمایش داده نمی‌شوند، دستگاه لجر خود را جدا کرده و پس از مدتی موجودی اتر خود را بررسی کنید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *