لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

روش‌های انتقال بیت کوین

چگونگی انتقال بیت کوین به کیف پول

بیت کوین (Bitcoin) اولین رمزارز جهان است و این اولین بودن باعث شده است که در حال حاضر بیت کوین به عنوان «پادشاه رمزارزها» شناخته شود. قیمت بیت کوین در حال حاضر به چندین هزار دلار رسیده است و هر روز میزان ارزش آن بیشتر و بیشتر می‌‌شود. این افزایش ارزش به دلیل کارایی و مقبولیت نسبتاً بالای آن در میان مردم است. آسان و کم‌هزینه بودن انتقال بیت کوین هم یکی از دلایلی است که باعث محبوبیت آن شده است.

حتماً همه شما می‌دانید که ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر سرمایه‌گذار باید بر آن تسلط کافی را داشته باشد. برای برخی کاربران صرافی‌ها نحوه انتقال بیت کوین به کیف پول یکی از چالش‌های فعالیت در بازار رمز ارز است. شاید جزئیات فرآیند جابجایی بیت کوین به کیف پول بین صرافی‌ها با تفاوت‌هایی همراه باشد اما به‌طور کلی، قواعد اصلی انتقال به کیف پول در تمامی پلتفرم‌ها و برای همه ارزهای دیجیتال مشابه است.

از لحاظ ارزش بازار (مارکت کپ / Market Cap) و قیمت بیت کوین، این دارایی نخستین و برترین ارز دیجیتال در دنیا است و مشابه با دیگر همتاهای خود در یک کیف پول الکترونیک یا دیجیتال ذخیره می‌شود که از طریق یک کلید خصوصی (Private Key) امکان دسترسی به آن وجود خواهد داشت. البته نیازی نیست که شما در انتقال بیت کوین به کیف پول، به‌طور مستقیم از کلید خصوصی خود استفاده کنید. کیف پول ارز دیجیتال به‌صورت خودکار تراکنش مد نظر شما را با استفاده از کلید خصوصی امضا کرده و همچنین آدرس‌های مربوطه را جهت دریافت برای شما تولید می‌کند.

ارسال بیت کوین

ارسال بیت کوین (Bitcoin) فرآیند بسیار ساده‌ای دارد. جهت ارسال بیت کوین کافی است در کیف پول خود پس از رفتن به قسمت بیت کوین، گزینه Send را بزنید و سپس آدرس مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از آن، مقدار بیت کوین مورد نظر خود را وارد کنید و در نهایت گزینه Send را بزنید. البته در اکثر کیف پول‌ها در این مرحله قادر خواهید بود که میزان کارمزد پرداختی جهت انجام تراکنش را تعیین کنید.

پس از ساخت کیف پول بیت کوین، شما یک عبارت بازیابی (Recovery Phrase / Seed Phrase / Mnemonic Phrase) دریافت می‌کنید که عموماً شامل مجموعه‌ای از کلمات مختلف به‌ترتیبی خاص می‌شود. شما برای راه‌اندازی کیف پول خود در دستگاه‌های دیگر نیاز به این عبارت دارید و آدرس‌های مورد نظر شما جهت ارسال و دریافت بیت کوین از طریق این عبارت تولید می‌شوند. عبارت بازیابی کیف پول معمولاً دارای ۱۲ تا ۲۴ کلمه است و مفقود‌شدن آن موجب از دست‌رفتن دارایی‌های موجود در آن کیف پول می‌شود.

نحوه انتقال بیت کوین به کیف پول از صرافی ها، مشابه با ارسال بیت کوین به یک فرد دیگر است. تنها لازم است در کیف پول مقصد (دریافت‌کننده)، کلید عمومی بیت کوین (آدرس دریافت) را بردارید و در کیف پول مبدأ (ارسال‌کننده) آن را وارد کرده و گزینه ارسال را بزنید. در واقع، انتقال ارز دیجیتال به کیف پول‌های مختلف، بین کاربران و صرافی‌های گوناگون شامل همین روند می‌شود و این راهنمای انتقال بیت کوین به کیف پول، شامل دیگر رمزارزها نیز می‌شود.

شما برای انجام تراکنش و ارسال بیت کوین به کیف پول نیاز به یک آدرس دارید و بدون داشتن آدرس کیف پول مقصد، تکمیل این فرآیند غیرممکن است. سپس باید به صفحه ارسال (Send) کیف پول و یا صرافی خود بروید و مقدار بیت کوین ارسالی و کارمزد مربوطه را مشخص کنید. اگر جهت انتقال بیت کوین به کیف پول خود عجله‌ای ندارید، می‌توانید با تعیین کارمزد کمتر، صبر کنید تا در زمان خلوت‌تر بودن شبکه تراکنش شما انجام شود.

پس از واردکردن آدرس کیف پول مقصد و تعیین مقدار بیت کوین در پلتفرم مبدأ، تنها کافی است گزینه ارسال را بزنید؛ انتقال بیت کوین از صرافی به کیف پول در قسمت برداشت (Withdraw) پلتفرم مربوطه انجام می‌شود. لازم به ذکر است فرآیند انتقال بیت کوین به کیف پول برای دریافت‌کننده یا آدرس مقصد شامل کارمزد نمی‌شود و کارمزد انتقال فقط در مبدأ و توسط ارسال‌کننده پرداخت می‌شود.

کارمزد تراکنش بیت کوین

پس از وارد کرد آدرس بیت کوین گیرنده، مهم‌ترین موردی که در هنگام انتقال بیت کوین باید دقیق انتخاب شود، میزان کارمزد تراکنش است. زیرا اگر کارمزد تراکنش پایین باشد، زمان زیادی برای تأیید تراکنش نیاز است. حتی اگر میزان این کارمزد بسیار پایین باشد، ممکن است تراکنش شما هیچ وقت تأیید نشود و قطعاً برای بازیابی بیت کوین خود با دردسر مواجه خواهید شد.

باید دقت داشته باشید که میزان کارمزد مورد نیاز برای تأیید تراکنش بیت کوین در زمان مشخص، در هر لحظه متفاوت است. مثلاً ممکن است شما یک بیت کوین را با کارمزد 50 ساتوشی انتقال دهید و در زمان کمتر از یک ساعت تراکنش شما چندین کانفرم یا تأیید دریافت کند. اما در یک روز دیگر با قرار دادن 50 ساتوشی جهت کارمزد انتقال 1 بیت کوین ممکن است تأیید تراکنش شما تا چند روز طول بکشد.

جهت اطلاع از میزان دقیق کارمزدها و زمان حدودی تأیید هر تراکنش بیت کوین با توجه به کارمزد پرداختی، می‌توانید به سرویس‌ها و سایت‌های محاسبه‌گر و تحلیلگر کارمزد تراکنش بیت کوین مراجعه کنید.

نحوه انتقال بیت کوین از کیف پول به صرافی

انتقال بیت کوین از کیف پول به صرافی ارز دیجیتال، بدون در نظر گرفتن نوع کیف پول شامل فرآیندی مشابه با موارد ذکرشده در بالا می‌شود. در این‌جا تنها کافی است ابتدا به صفحه واریز (Deposit) بیت کوین در صرافی خود بروید و آدرس مورد نظر را کپی کنید. سپس به کیف پول خود رفته و با انتخاب ارز دیجیتال بیت کوین روی گزینه ارسال (Send) کلیک کنید.

در صفحه بعدی باید اطلاعاتی نظیر آدرس کپی‌شده از صرافی، شبکه و مقدار بیت کوین را مشخص کنید و پس از بررسی مجدد اطلاعات واردشده، تراکنش خود را تایید و تکمیل کنید.

در این پست از وبلاگ او ام پی فینکس روش های انتقال بیت کوین به کیف پول را مورد بررسی قرار دادیم. در صورت داشتن سوال در رابطه با موارد فوق می‌توانید در بخش نظرات همین پست با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *