لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

نحوه تبدیل بیت کوین به ریال

نحوه تبدیل بیت کوین به ریال

یکی از دغدغه‌های کاربران ایرانی، تبدیل بیت کوین به تومان و ریال است. پیدا کردن صرافی مطمئن، اتصال مستقیم به استخرهای استخراج یا خرید و فروش بیت کوین با تسویه ریالی سریع دراغلب موارد با چالش‌هایی همراه است.

تبدیل بیت کوین به پول نقد

منظور از پول نقد ارز فیات است. ارز فیات ارزی است که توسط دولت صادر می‌شود تا ارز قانونی در مناطق تحت کنترل دولت باشد. پول فیات توسط یک کالای فیزیکی مانند طلا یا نقره پشتیبانی نمی‌شود. ارزش پول فیات از رابطه بین عرضه و تقاضا و ثبات دولت صادرکننده به جای ارزش کالایی که پشتوانه آن است، به دست می‌آید.

چند راه آسان برای تبدیل بیت کوین به ریال/تومان وجود دارد. قبل از انتخاب هر یک از روش‌های ذکر شده، باید بدانید که چگونه می‌خواهید ارز فیات خود را دریافت کنید. می‌‌توانید از دو روش زیر برای تبدیل بیت کوین به پول نقد استفاده کنید:

روش اول: تبدیل بیت کوین به ریال از طریق صرافی

آسان‌ترین نحوه تبدیل بیت کوین به تومان، استفاده از ماشین حساب ارز دیجیتال است. اصلی‌ترین کاربرد یک ماشین حساب ارز دیجیتال، تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر است. شما در ماشین حساب ارز دیجیتال به راحتی می‌توانید بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها را به تومان یا دلار تبدیل کنید یا حتی از آن برای تبدیل رمز ارزها به یکدیگر کمک بگیرید.

صرافی‌ ارز دیجیتال به‌عنوان یک واسطه میان خریدار و فروشنده عمل می‌کند. برای تبدیل بیت کوین به ریال در صرافی کافی است که شما در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر ثبت نام و احراز هویت کنید. سپس شما برای فروش بیت کوین قیمتی را تعیین می‌کنید و خریدار بیت کوین(در قیمت اعلام‌شده توسط شما) به‌واسطه صرافی پیدا می‌شود و فروش بیت کوین به‌سادگی انجام می‌پذیرد. این یکی از راحت‌ترین راه‌های تبدیل بیت کوین به ریال است.

روش دوم: تبدیل بیت کوین به ریال از طریق فروش مستقیم

روش دوم این است که بیت‌ کوین‌های خود را به شخص دیگری مستقیماً بدون دخالت شخص ثالث مانند بانک یا صرافی انتقال دهید. برای اینکار کافی است که شما بیت کوین‌های خود را مستقیماً به آدرس کیف پول او منتقل کنید و سپس در ازای آن ریال دریافت کنید. در این نوع انتقال، برخی از خطرات امنیتی وجود دارد، زیرا وقتی بیت کوین را به شخص دیگری انتقال می‌دهید، آن تراکنش برگشت‌ناپذیر است. بنابراین اگر بیت‌کوین‌های خود را برای شخص دیگری ارسال می‌کنید و آن شخص مبلغ توافق شده را پرداخت نمی‌کند، هیچ راهی برای بازیابی بیت‌کوین‌ وجود ندارد. بنابراین، هر زمان که می‌خواهید بیت‌کوین‌ها را به شخص دیگری بفروشید، چه یکی از اعضای خانواده، دوست یا شخص دیگری، مطمئن شوید که می‌توانید به این شخص اعتماد کنید و برای بیت‌کوین‌هایی که ارسال می‌کنید پول دریافت خواهید کرد.

آموزش تبدیل بیت کوین به ریال در صرافی

برای فروش و تبدیل بیت کوین به ریال در یک صرافی، می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

انتخاب صرافی

در قدم اول باید یک صرافی را انتخاب کنید که این امکان را به شما بدهد تا بیت کوین خودتان را بفروشید و در ازای آن پول نقد دریافت کنید. بهتر است یک صرافی را در ایران انتخاب کنید تا مشکلات حقوقی و مالی و داستان‌های مربوط به حساب‌ ارزی را به حداقل برسانید.

ثبت‌نام

بعد از اینکه صرافی موردنظرتان را انتخاب کردید، باید یک حساب کاربری در آن باز کنید. بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از مسائل امنیتی، تایید و احراز هویت هم دارند، بنابراین شما باید مدارک شناسایی‌تان را برای آنها ارسال کنید تا فرآیند ثبت‌نام بدون مشکل انجام شود.

افزایش موجودی

بعد از اینکه ثبت‌نام کردید و احراز هویت شدید، می توانید موجودی کیف پول بیت کوین خودتان را به حساب کاربری‌تان در صرافی واریز کنید. برای این کار باید آدرس کیف پول دیجیتالی‌ را به صرافی موردنظرتان بدهید.

معامله

خب، حالا که موجودی بیتکوین شما در صرافی قرار دارد، می‌توانید برای فروش آن درخواست تراکنش ثبت کنید. بعضی از صرافی‌ها امکان تبدیل بیتکوین به ریال را دارند، درحالی که بیشتر صرافی‌ها این امکان را برای شما فراهم نمی‌کنند. این موضوع به این معنی است که شما باید بیت کوین های خودتان را به یک واحد پایه دیگر مانند دلار یا یورو تبدیل کنید و سپس این واحد را به ریال تغییر بدهید.

برداشت پول

بعد از موفقیت در معامله و ثبت درخواست فروش، می‌توانید پول خودتان را از حساب کاربری‌تان در صرافی برداشت کنید. بیشتر صرافی‌ها این امکان را برای شما در نظر می‌گیرند که پول را به حساب بانکی خودتان منتقل کنند.

فقط شما باید یک‌سری نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید با کمترین دردسر ممکن مراحل تبدیل بیت کوین به ریال را نهایی کنید.

نکاتی که باید حتماً در نظر داشته باشید

اولاً در مورد صرافی‌ها خوب تحقیق کنید تا بهترین و امن‌ترین صرافی را برای تبدیل بیت کوین به ریال انتخاب کنید. علاوه‌براین بهتر است حواستان به درصد کارمزدها هم باشد، طبیعتاً هرچقدر این درصد کمتر باشد، هربار مبلغ کمتری از پول‌تان کسر می‌شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *