لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

تتر، توکن دیجیتالیست که توسط یک ارز فیات پشتیبانی می شود. راه حلی غیرمتمرکز و بسیار قدرتمند است که اشخاص و البته سازمانها به وسیله یک واحد محاسباتی آشنا میتوانند مبالغ مورد نظرشان را انتقال دهند.

فناوری نوین بلاک چین، دفتر کل ایمن و رمزنگاری شده ایست که قابل محاسبه نیز می باشد. ناشران توکن های با پشتوانه و افراد فعال بازار هم میتوانند از مزیت های بلاک چین ، سیستم اجماع تعبیه شده برای معامله ارزها و دارایی های آشنا و کم نوسان بهره ببرند. اگر به دنبال ارزی با ثبات هستید که پاسخگوی نیازهایتان باشد، ما به شما تتر را معرفی میکنیم.

چرا که در ازای هر تتر یک ارز فیات دردنیای واقعی وجود دارد که آن را پشتیبانی و برای اثبات این حقیقت از بلاکچین بیت کوین استفاده میکند.

مزیت‌های تتر نسبت به دیگر رمزارزهای تثبیت شده فیات:

  • تتر بر روی بلاک چین پیشرفته و تست شده بیت کوین توسعه یافته است. نه بر روی بلاک چین یک آلتکوین یا در نرم افزار متن بسته فعال روی پایگاه داده ای متمرکز و خصوصی.
  • تتر هم درست مثل بیت کوین قابل استفاده در محیطی امن،رمزنگاری شده ،غیرمتمرکز،نیمه ناشناس و همتا به همتاست.
  • تتر هم مانند رمزارزهای دیگر میتواند مورد استفاده تجار،صرافی ها و کیف پول ها قرار بگیرد.
  • تتر به تمام ویژگی های پروتکل های چند لایه از جمله غیرمتمرکز بودن، مبتنی بر مرورگر، متن باز، رمزنگاری شده، تراکنش مبتنی بر بیتکوین، قابل حسابرسی، امنیت چند جانبه و قابلیت ارائه گزارش مجهز است.
  • شرکت تتر رویکرد کارآمد اما بسیار ساده ای را برای انجام اثبات ذخایر به کار گرفته. که به طرز قابل توجهی احتمال وقوع خطرات محتمل را برای ما که مسئول این دارایی ها هستیم کاهش میدهد.

وایت پیپر چیست؟

وایت پیپر (White Paper) محتوایی است که برای ترویج یا تبلیغ محصولات یا خدمات یک کمپانی طراحی و منتشر می‌شود. وایت پیپر به عنوان یک ابزار بازاریابی از حقایق و استدلال‌های منطقی برای ایجاد شواهد قانع‌کننده‌ای استفاده می‌کند که هم جهت با بنیاد منتشر کننده سند مذکور عمل می‌کنند. به عبارت دیگر وایت پیپر با ارائه شواهد منطقی شما را قانع خواهد کرد که استفاده از محصولات یا خدمات ارائه شده یک تصمیم منطقی است.

همانطور که انتظار می‌رود وایت پیپر ارزهای دیجیتال به طرح مسائل و مشکلاتی در دنیای اقتصاد دیجیتال پرداخته و سپس بیان می‌کنند که ارز مورد نظر راه حلی برای حل این مسائل و مشکلات است. به عنوان مثال در وایت پیپر بیت کوین به مشکلاتی چون کارمزد بالای تراکنش‌های معمولی، نیاز به اعتماد به شخص ثالث و … پرداخته شده و سپس خواننده را قانع می‌کند که بلاک چین بیت کوین تمامی این مشکلات را حل می‌کند.

وایت پیپر ارزهای دیجیتال، سند و یا یک فایل PDF است که توضیحی جامع در رابطه با یک پروژه غیر متمرکز را ارائه می دهد. وایت پیپر بر این موضوع اشاره دارد که پروژه قادر بر حل کدام مشکل است.

در زمان مواجه با یک ارز دیجیتال جدید ابتدا باید اوراق سفید آن ار مطالعه کنید، این موضوع از سه جهت حائز اهمیت است:

  1. اولین دلیل این است که خواندن وایت پیپر به شما امکان شناخت و درک پروژه را می دهد.
  2. دومین دلیل این است که شما می توانید درباره ی مشکلی که پروژه در صدد رفع آن است بدانید و بررسی کنید، آیا پروژه قادر به رفع آن است یا خیر.
  3. دلیل سوم، توانایی سنجش اعتبار توکن پروژه را در اختیارتان قرار می دهد و شما قادر خواهید بود تا با آگاهی کامل در رابطه با سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید.

لطفا این نکته را فراموش نکنید که وایت پیپرها را تیم پروژه می نویسند و بدیهی است که از پروژه خودشان تعریف و تمجید می کنند، برای شناسایی نقاط ضعف و مشکلات آن نیاز دارید تا به طور عمیق وایت پیپرها را بررسی کنید.

شما با شناخت کامل بخش های وایت پیپر به یک ابزار قدرتمند تحلیل مجهز خواهید شد. یک وایت پیپر استاندارد باید شامل موارد زیر باشد:

چکیده (Abstract):
چکیده، خلاصه ای کوتاه ولی کلی از پروژه را ارئه می دهد. وظیفه ی چکیده این است که شما را به خواندن ادامه وایت پیپر ترغیب کند.

مقدمه (Introduction):
در بخش مقدمه عموما، مطالب پایه مانند ماهیت بلاک چین و ارزهای دیجیتال و مزایای آن ها نوشته می شود. در این قسمت، بازاری که ارز دیجیتال قصد ورود به آن را دارد نیز معرفی می شود.

معرفی مشکل (Problem):

قسمت Problem جزئیات بیشتری را در رابطه با مشکل و بازار هدف پروژه ارائه می دهد و با دقت بیشتری چالش های فنی را مورد بررسی قرار می دهد و راه حل های در نظر گرفته شده را برای چالش ها عنوان می کند.

توضیح محصول (Description):

در قسمت توضیح محصول می توانید تعریف محصول را از زبان توسعه دهندگان آن مطالعه کنید، در این قسمت شما می فهمید که عملکرد این محصول به چه شکل است و چگونه می تواند مشکلات را بر طرف کند.

جزئیات فنی (Technical Details):

همان طور که از نام این قسمت مشخص است، در این بخش جزئیات فنی مربوط به بلاک چین پروژه معرفی شده را می بینید. همچنین روش توسعه و عرضه کوین یا توکن دیجیتال آن در این قسمت وایت پیپر ذ کر شده اند.

توکن (Token):

در این قسمت بیان می شود که کوین یا توکن دیجیتال دقیقا چه کاربردی دارد و عملکرد و ساز و کار آن به طور کامل شرح داده میشود. همچنین در این بخش تیم توسعه دهنده در رابطه با میزان سود این توکن یا کوین اظهارات خود را بیان می کنند. مطالعه ی این بخش الزامی است.

جزئیات مربوط به عرضه ی عمومی: در صورتی که وایت پیپر در راستای فروش یک توکن یا کوین خاص نوشته شده باشد، اطلاعات مربوط به عرضه عمومی آن در این بخش بیان می شود.در این بخش نکاتی تحت عنوان زمان عرضه ی بخش های مختلف محصول، جزئیات افراد واجد و یا فاقد شرایط، طرح های تشویقی، شیوه ی استفاده از سرمایه جذب شده و نقشه راه پروژه مطرح می شود.

معرفی تیم توسعه دهنده: در این بخش اطلاعاتی در رابطه با بنیان گذاران پروژه و توسعه دهندگان ارشد آن وجود دارد. حتما اطلاع دارید که یک تیم قوی و با تجربه نقش مهمی را برای موفقیت پروژه ایفا می کند، توصیه ما این است که برای سرمایه گذاری مطمئن‌تر، این بخش که سوابق تخصصی هر یک از اعضای پروژه را بیان می کند، مطالعه کنید.

جمع‌بندی (Conclusion):

یک وایت پیپر استاندارد و مناسب همیشه با یک نتیجه گیری به پایان می رسد. در این بخش خلاصه ای از نکات مهم پروژه ذکر می‌شود. چنانچه این عرضه عمومی نزدیک به وقوع باشد، این بخش آن را یادآور خواهد شد تا علاقه مندان فرصت مشارکت را از دست ندهند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *