لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • ارز دیجیتال متیک Matic چیست؟

ریزش بیشتر در انتظار متیک است؟

قیمت رمزارز متیک (MATIC) پس از ارتقاء به بالاترین سطح ماهانه خود در ۰.۸۹ دلار، با تغییرات چشمگیری در مسیر صعودی‌اش مواجه شد و باعث سقوط ۲۰ درصدی در ارزش بازار این ارز شد. بازار نیز با احساسات گسترده‌تر خود به نزول متیک کمک کرد. همچنین، متیک اخیراً خط روند پشتیبان مهم خود را از دست داده است که این موضوع به‌عنوان نشانه‌ای از احتمال انجام یک اصلاح قیمتی بلندمدت در این ارز مطرح می‌شود.

در نمودار روزانه، متیک شکستی در خط روند صعودی خود نشان داده و این ممکن است زمینه‌ساز کاهش احتمالی ۲۲ درصدی قیمت گردد. در حال حاضر، این ارز دیجیتال زیر میانگین متحرک‌های نمایی (EMA) روزانه (۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰) معامله می‌شود، که این نشان‌دهنده روند کلی نزولی بازار است. همچنین، حجم معاملات روزانه در متیک به ۳۰۳.۳ میلیون دلار افزایش یافته و این افزایش حدود ۳۹ درصدی نسبت به روزهای قبلی را نمایان می‌سازد.

با توجه به این شرایط، احتمال کاهش ۲۲ درصدی قیمت متیک و به‌دنبال آن رسیدن به سطح ۰.۵۵۷ دلار و پس از آن ۰.۵۱۳ دلار وجود دارد. اما خریداران صبور می‌توانند با بازگشت قیمت به بالاتر از سطح ۰.۷۲۹ دلار، روند صعودی را مجدداً به خود بازگردانند. از طرف دیگر، اینکه قیمت زیر میانگین متحرک‌های متحرک ۲۰ و ۵۰ روزه قرار داشته باشد، همچنان می‌تواند بهره‌برداری‌های بازار ارزهای دیجیتال را برای فروشندگان بهبود بخشد. همچنین، اندیکاتور Vortex نیز حرکت نزولی افزایشی‌ای را برای این ارز نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال متیک Matic چیست؟

شبکه متیک یک پلتفرم غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم قرار دارد. توکن متیک  (Matic)، توکن اختصاصی همین شبکه است. ارز دیجیتال متیک کار خود را باعرضه اولیه صرافی (IEO) در سال 2019 آغاز کرد و موفق شد سرمایه‌ای نزدیک به 1.9 میلیارد دلار را کسب کند. تاکنون برای ارز دیجیتال متیک حدود 10 میلیارد توکن ساخته‌شده است و هنوز هیچ محدودیتی برای عرضه این توکن‌ها وضع نشده است.

توکن متیک به‌عنوان پاداش پرداخت‌ها در شبکه مورداستفاده قرار می‌گیرد. صرافی بایننس فعال‌ترین صرافی است که در حال حاضر مبادلات ارز دیجیتال پلی‌گان در آن انجام می‌شود. هدف از ایجاد شبکه متیک و توکن مربوط به آن، کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها و ایجاد معاملات آنی با سرعت‌بالا به‌منظور استفاده در پرداخت‌های روزمره است. همچنین می‌توان از این شبکه در ابزارهای احراز هویت، توسعه DApp ها، رأی گیری و … استفاده کرد.

ازآنجایی‌که شبکه متیک بر روی بلاک چین اتریوم بنا شده است، کاربران این امکان را دارند که تنها با استفاده از یک آدرس معتبر اتریوم که همان آدرس متیک محسوب می‌شود، بدون پیوستن به بلاک چین متیک، از مزایای این شبکه بهره‌مند شده و به خدمات پرداخت آن دسترسی داشته باشند. کاربران برای استفاده از خدمات شبکه تنها کافی است که از یک ولت متیک استفاده کنند. آن‌ها علاوه بر کیف پول‌های ارز دیجیتال متیک، می‌توانند از کیف پول‌هایی که رمزارز اتریوم را پشتیبانی می‌کنند نیز استفاده کنند. وب‌سایت رسمی این ارز دیجیتال ویژگی‌های رمزارز متیک را بدین ‌صورت بیان کرده است:

 

 

 

 

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *