لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

اتریوم مانند بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین یک ارزدیجیتال غیرمتمرکز است. به این معنا که از رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن دارایی های کاربران استفاده می کند، انتقال واحدها را از یک فرد به فرد دیگر تسهیل می کند و تولید واحدهای ارزی جدید را کنترل می نماید. این ارزدیجیتال یک ارز همتا به همتا است یعنی زمانی که شخصی با استفاده از آن معامله می کند، جزئیات تراکنش ها برای کاربران در شبکه پخش می شود و این امر تضمین می کند که واحدهای ارزی به صورت دو برابر خرج نمی شوند.

یک مرحله مهم بین زمانی که یک شخص هزینه یک محصول را با استفاده از اتریوم پرداخت می کند و فروشنده، اعلانی در مورد پرداخت دریافت می نماید وجود دارد. این همان زمانی است که فرایند استخراج اتفاق می افتد. برای هر تراکنش در شبکه بلاک چین، استخراج کنندگان از محفظه های GPU، تلفن های هوشمند، ASIC و سایر دستگاه ها برای ایجاد هش استفاده می کنند که بلوک انتقال جدید را به نسل قبلی متصل می کند. این پازل بر اساس الگوریتم SHA-256 ساخته شده است.

هنگامی که انتقال واحد از خریدار به فروشنده تأیید شود، ماینرها مقدار کمی اتریوم دریافت خواهند کرد. به دست آوردن ارزدیجیتال از طریق استخراج آسان نیست زیرا قدرت پردازشی لازم برای اثبات کار با گذشت زمان افزایش می یابد اما در درازمدت می تواند سود خوبی داشته باشد.

آیا استخراج اتریوم با گوشی امکان‌پذیر است؟

باید بگوییم بله! درحال حاضر این روش وجود دارد و شما می‌توانید بیت‌کوین، اتریوم و هر ارز دیجیتال دیگری را از طریق گوشی استخراج کنید.

اما استفاده از این روش معایب خودش را دارد، به عنوان مثال گوشی شما به اندازه تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری استخراج کارآیی ندارد.

علاوه بر این، درآمد استخراج اتریوم با گوشی اندک است؛ چراکه اگر زمان و تلاش خود را برای استخراج به کمک سخت‌افزارهای قدرتمند بگذارید، سود بیشتری عاید شما خواهد شد.

استخراج کریپتو، صنعتی است که در آن اکثر استخراج‌کنندگان در مزارع (Farm) استخراج کار کرده و از تجهیزات تخصصی مانند ماینر پرقدرت ASIC برای کسب سود بیشتر استفاده می‌کنند که قدرت آن با گوشی‌های هوشمند قابل قیاس نیست.

با این حال؛ با گسترش حوزه استخراج، استخر استخراج (Pool Mining) به وجود آمد که هدف آن گردآوری قدرت محاسباتی بیشتر برای بهبود شانس استخراج‌کنندگان در حل الگوریتم‌ها و دریافت پاداش است.

در واقع شما می‌توانید با گوشی هوشمند خود به استخر استخراج وارد شده و قدرت محاسباتی گوشی خود را با استخراج‌کنندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

اما باید توجه داشته باشید که قدرت پردازش گوشی شما در مقایسه با کامپیوترها و ماینرهای ASIC که ممکن است در استخر استخراج باشند، کمتر است؛ درنتیجه شما به اندازه قدرت پردازش گوشی خود پاداش دریافت می‌کنید.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم درباره استخراج اتریوم با گوشی گفته است: ”استخراج اتریوم با گوشی بازی احمق هاست!”

همچنین بوترین در تاریخ 13 اوریل 2019 طی مصاحبه خود عنوان کرد که استخراج اتریوم با گوشی موبایل را قبول ندارد.

او معتقد است که استخراج با گوشی موبایل به جای اینکه موجب رشد کاربران شود، آن‌ها را با امیدهای کاذب فریب می‌دهد.

چگونه از طریق استخراج اتریوم با گوشی درآمد کسب کنیم؟

دو راه برای این استخراج اتریوم با گوشی وجود دارد. راه اول استخراج انفرادی و راه دوم شرکت در استخرهای استخراج است. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد هر یک می پردازیم.

1. استخراج اتریوم با گوشی به صورت انفرادی

کسب درآمد از طریق استخراج ارزدیجیتال در تلفن هوشمند اندرویدی سخت است اما غیرممکن نیست. اگرچه محدودیتی برای حداکثر عرضه اتر وجود ندارد، سختی شبکه باعث می شود ماه ها طول بکشد تا بخشی از یک اتریوم توسط اکثر تلفن های هوشمند تولید و استخراج شود و این امر موجب افت بازدهی این روش استخراج شده است.

این در حالی است که با سطح فعلی سختی شبکه، استخراج هر واحد اتر با دستگاهی تخصصی مانند NVIDIA GTX 3090 با هش ریت 500 مگاهش بر ثانیه حدود 7.5 روز طول می کشد.

2. استخراج اتریوم با گوشی با شرکت در استخرهای استخراج

استخرهای استخراج گروه هایی از ماینرهای میزبان سرور هستند که منابع محاسباتی خود را با هم به اشتراک می گذارند. هنگامی  که یکی از اعضای استخرها در رمزگشایی مسائل موفق باشد، آنگاه همه اعضا سهم خود را متناسب با مقداری که در پردازش مشارکت داشته اند، دریافت می کنند.

لازمه استفاده از برخی از برنامه های اندرویدی که برای استخراج اتریوم با گوشی طراحی شده اند، پیوستن به یک استخر ارزدیجیتال است. لیست معتبری از بهترین ها وجود ندارد اما می توانید به چند مورد معتبر مانند AntPool و Slush Pool ملحق شوید که هزینه‌های کمی دارند و روند ثبت نام آن ها آسان تر است.

هنگام انتخاب یک استخر، مهم است که اندازه آن را در نظر بگیرید. این امر تعیین می کند که پرداخت های خود را چقدر سریع دریافت خواهید کرد. معمولاً هر چه استخر بزرگتر باشد، پرداخت ها راحت تر است. کارمزد نکته دیگری است که باید در نظر گرفته شود و بین 0-3 درصد از مبلغ و بسته به روش دریافت پاداش متغیر است. این هزینه می تواند به صورت PPS یا مبتنی بر امتیاز باشد. نوع PPS یا پرداخت به ازای هر سهم، زمانی که بلوک رمزنگاری توسط کاربر ارسال می شود، مقدار ثابتی را نشان می دهد. اما در روش محاسبه بر اساس امتیاز، با توجه به نسبت سهام که با توجه به زمان ارسال سهم محاسبه می شود، پرداخت انجام خواهد شد.

مزایا و معایب استخراج اتریوم با گوشی‌های موبایل

مزایا:

  1. نداشتن هزینه تجهیزات
  2. طریقه استخراج آسان
  3. نرم افزار های متعدد

معایب:

  1. فشار آمدن و بالا رفتن دما بیش از حد گوشی
  2. کاهش سرعت تلفن همراه
  3. خرابی های متعدد موبایل

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *