لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • آشنایی با شبکه ترون TRON Network
  • توکن TRC20 چیست؟
  • توکن TRC10 چیست؟
  • معرفی برترین توکن های ترون
  • ارز دیجیتال ترون TRX
  • ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent
  • ارز دیجیتال جاست Just
  • ارز دیجیتال WINkLink (WIN)
  • ارز دیجیتال تتر (USDT)
هر آنچه باید در رابطه با ترون بدانید

هر آنچه باید در رابطه با ترون بدانید

ترون یک شبکه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین با ارز دیجیتال بومی، ترونیکس یا TRX است. جاستین سان Tron را در سال 2017، ابتدا به عنوان یک توکن ERC20 در شبکه اتریوم ایجاد کرد و سپس در سال 2018 آن را به شبکه اختصاصی ترون انتقال داد. هدف اصلی Tron “تمرکززدایی وب” است. در واقع، هدف ترون ارائه راه‌‌های غیرمتمرکز برای مصرف رسانه و توزیع محتوا است. ماشین مجازی TRON نیز یک ماشین مجازی سبک و کامل است و هدف آن ارائه یک سیستم سفارشی برای یک بلاکچین کارآمد، آسان، ایمن و مقیاس‌پذیر به میلیون‌ها توسعه دهنده است. قبل از اینکه TVM در 25 می 2018 راه‌اندازی شود، TRON قبلاً روی برخی عملکردهای اضافی برای بهبود امنیت و قابلیت استفاده از پروتکل کار می‌کرد. TVM بدون به خطر انداختن TPS بالا (تراکنش در ثانیه) TRON را ایمن‌تر و قوی‌تر کرده و همچنین سازگاری با اتریوم را فعال کرده است. TVM با استفاده از موتور قرارداد هوشمند قابل اتصال خود، کاملاً با قراردادهای هوشمند اتریوم سازگار است و این سازگاری به توسعه دهندگان اتریوم اجازه می‌دهد تا به راحتی قراردادهای هوشمند خود را به شبکه TRON منتقل کنند. در این مقاله از صرافی تتر قصد داریم به معرفی توکن برتر ترون و شبکه ترون بپردازیم.

آشنایی با شبکه ترون TRON Network

بلاک چین TRON یک پروتکل منبع باز است که به فضای توزیع محتوای دیجیتال خدمت می‌کند و پشتیبانی خود را از چندین‌بلاک چین و سیستم قرارداد هوشمند گسترش می‌دهد. TRON یک زیرساخت چند پروتکلی به توسعه دهندگان برای توسعه برنامه در صنعت سرگرمی دیجیتال ارائه می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد از شبکه‌های هوشمند چند پروتکلی بهره‌مند شوند.
ترون در واقع یک سیستم عامل محبوب و مبتنی بر بلاک‌چین می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان برنامه‌های غیرمتمرکز متنوع ایجاد کرد و محتواهای رسانه‌ای را به اشتراک گذاشت. توکن بومی ترون یعنی TRX نیز برای دسترسی به برخی ویژگی‌های نرم افزار عامل در شبکه ترون مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین هدف اصلی توکن trx استفاده در پروتکل TRON است. با این حال، این توکن یک ذخیره ارزشی نیز محسوب می‌شود و می‌تواند در صرافی‌ها معامله شود، بنابراین می‌توان از trx به عنوان یک ارز مجازی نیز یاد کرد.
شبکه ترون از ارز دیجیتال بومی خود (TRX) برای دسترسی به خدمات مختلف ارائه شده در پلتفرم خود استفاده می‌کند. این پلتفرم تعامل یک به یک بین مصرف‌کنندگان محتوا و سازندگان محتوا را امکان پذیر می‌کند. شبکه TRON توسط Delegated Proof-of-Stake (DPoS) ایمن می‌شود، به این معنی که ذینفعان TRX نمایندگانی را انتخاب می‌کنند که مسئول اعتبارسنجی تراکنش‌ها و حفظ شبکه هستند. ترون با استفاده از ویژگی‌های بلاک چین و فناوری شبکه‌های همتا به همتا (P2P) واسطه‌ها را حذف کرده و به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد کارهای خود را به طور مستقیم و بدون دخالت هیچ واسطه‌ای به مصرف‌کنندگان بفروشند. توسعه دهندگان نرم‌افزار از زبان برنامه نویسی Solidity برای ایجاد برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که بر روی پلتفرم Tron میزبانی می‌شوند. ارز مورد استفاده در شبکه ترون نیز Tronix یا TRX است. کاربران شبکه ترون از ارز دیجیتال TRX برای پرداخت مستقیم به سازندگان محتوا برای دسترسی به برنامه‌ها استفاده می‌کنند. سازندگان محتوا کارمزد تراکنش به Tron نمی‌پردازند، همچنین تراکنش‌های TRX نیز در این پلتفرم رایگان هستند.

توکن TRC20 چیست؟

TRC20 یک استاندارد توکن است که بر اساس آن توکن‌های مختلف برای پیاده سازی قراردادهای هوشمندی که در بلاکچین ترون TRON عمل می‌کند، ایجاد و یا صادر می‌شوند. استاندارد توکن TRC20 بر اساس فرمت استاندارد معروف اتریوم ERC20 ایجاد شده است که رفتار یک توکن را مشخص می‌کند. توکن TRC20 یک استاندارد فنی مبتنی بر اجرای قراردادهای هوشمند است و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کاربر از شبکه و استاندارد TRC20 برای صدور توکن استفاده می‌کند. توکن TRC20 یک اقدام فنی است که در اجرای قراردادهای هوشمند لایه‌بندی شده است. معمولاً هنگامی شبکه TRON از قراردادهای هوشمند برای صدور توکن استفاده می کند، کاملاً با ERC20 اتریوم هماهنگ است. برای ایجاد یک توکن TRC20 به یک قرارداد هوشمند با تعداد زیادی آدرس نیاز است. در واقع یک توکن TRC20 را می‌توان با صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال معامله کرد و یا می‌توان آن را از فروش و عرضه اولیه توکن‌های دیگر خریداری کرد و یا در برنامه‌های غیرمتمرکز به عنوان درگاه پرداخت یا ساخت پروژه‌های خود استفاده کرد. توکن‌های TRC20 را می‌توان برای تسریع تراکنش‌ها نیز مورد استفاده قرار داد.

توکن TRC10 چیست؟

برخلاف توکن TRC20، توکن TRC10 یک توکن بومی در بلاکچین TRON است که برای تولید توکن‌های اولیه استفاده می‌شود و به ماشین مجازی TRON (TVM) نیاز ندارد. TRC10 می‌تواند از طریق یک API یا رابط برنامه نویسی برنامه قابل دسترسی باشد. کارمز تراکنش‌های TRC10، بسیار کمتر از TRC20 است، اما به پهنای باند اضافی برای تراکنش‌ها و سپرده های API نیاز دارد.
هر کاربر حساب در شبکه TRON می‌تواند یک توکن TRC-10 برای حداقل 1024 TRX ایجاد کند. دارندگان حساب در شبکه همچنین می‌توانند توکن خود را به صورت جداگانه قفل کنند. صادرکننده باید نام رمز، ارزش کلی، نرخ تبدیل TRX، طول گردش، تعریف، حداکثر نقاط پهنای باند در هر حساب، استفاده از نقاط پهنای باند کلی، و سهم توکن را هنگام تولید توکن مشخص کند. همانطور که گفتیم، TRON یک پلتفرم بلاک چین است که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند، ماشین‌های مجازی، صرافی‌های غیرمتمرکز، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز، قراردادهای هوشمند، کیف پول‌ها و کاوشگران بلاک چین را فراهم می‌کند. توکن‌های TRC-10 زمانی بخشی از بلاک چین اتریوم بودند تا اینکه شبکه اصلی TRON راه‌اندازی شد، در این مرحله توکن‌ها مبادله شدند و به شبکه بلاک چین اصلی خود منتقل شدند. آنها با تمام کیف پول‌های رمزنگاری اصلی کار می‌کنند و در بسیاری از موارد، استفاده از آنها کاملا رایگان است. هنگامی که توکن‌های TRC-10 در یک پروژه ICO استفاده می‌شوند، هیچ هزینه‌ای برای پرداخت وجود ندارد و برای توسعه توکن‌های TRC-10، هیچ تجربه قبلی از زبان‌های برنامه‌نویسی لازم نیست. عرضه توکن‌های TRC-10 را می‌توان پس از ایجاد افزایش داد و همچنین در صورت بازگرداندن توکن‌ها به آدرس اصلی خود، می‌توان آن‌ها را سوزاند.

معرفی برترین توکن های ترون

ارز دیجیتال ترون TRX

توکن ترون چیست؟ TRON (TRX) یک سیستم عامل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که توسط بنیاد ترون توسعه یافته و در سال 2017 راه اندازی شد. توکن‌های TRX در اصل توکن‌های مبتنی بر ERC-20 بودند که در اتریوم مستقر شدند، اما یک سال بعد به شبکه خودشان منتقل شدند. در ابتدا، پروژه ارز دیجیتال ترون با هدف ارائه دادان حقوق مالکیت به سازندگان محتواهای دیجیتال ایجاد شد. هدف اصلی کمک به سازندگان محتوا و تشویق آنها با پاداش‌های بیشتر برای کارشان بود.
نرم افزار TRON از قراردادهای هوشمند، انواع مختلف سیستم‌های بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز با نام dApps پشتیبانی می کند. پلتفرم ارز دیجیتال از مدل تراکنش مشابه بیت کوین (BTC) یعنی UTXO استفاده می‌کند. تراکنش‌ها در یک دفتر کل عمومی انجام می‌شوند، جاییکه کاربران می‌توانند تاریخچه عملیات را پیگیری کنند. بنابراین، این پلتفرم برای ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز ساخته شده است و به عنوان ابزاری برای توسعه دهندگان برای ایجاد dApps عمل و به عنوان جایگزینی برای اتریوم عمل می‌کند. در واقع همه کاربران می‌تواند dApps را در شبکه TRON ایجاد کنند، محتوا ارائه دهند و در عوض دارایی‌های دیجیتال را به عنوان پاداشی برای تلاش‌های خود دریافت کنند.

ارز دیجیتال بیت تورنت BitTorrent

بیت تورنت توکن (BTT)، یکی از توکن های برتر شبکه ترون و یک توکن ابزار TRC-10 است که از پروتکل‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. بیت تورنت (BTT)، یک توکن محبوب در لیست رو به رشد عصر دیجیتال وب 3.0 است. این توکن به برنامه های غیرمتمرکز از جمله DLive، BitTorrent Speed، BitTorrent File System و بسیاری دیگر قدرت می‌دهد. پروژه بیت تورنت درنظر دارد بزرگترین پروتکل به اشتراک گذاری فایل‌های غیرمتمرکز در جهان را با BTT ایجاد کند.
پروتکل بیت تورنت که توسط شرکت BitTorrent توسعه یافته است، اشتراک گذاری فایل را بین طرف‌های غیرقابل اعتماد آسان‌تر می‌کند. نقص اساسی پروتکل این است که مشارکت بین طرف‌هایی که از آن استفاده می‌کنند نمی‌تواند به طور نامحدود ادامه داشته باشد و این مبادله را از بین می‌برند. همکاری بین طرف‌های غیرقابل اعتماد به دلیل فناوری بلاکچین امروزه می‌تواند بسیار طولانی‌تر باشد. بیت تورنت دارای اکوسیستم و مهارت‌هایی برای ادغام فناوری بلاک چین در پروتکل خود است. این ویژگی، ضعف فعلی پروتکل را افزایش می‌دهد و در عین حال امکان ایجاد یک اقتصاد بدون مرز جدید را برای ارزش تجارت برای منابع رایانه‌ای در مقیاس جهانی فراهم می‌کند. بنیاد TRON و بنیاد بیت تورنت در حال همکاری برای راه اندازی یک ارز رمزنگاری جدید به نام BTT و همچنین نسخه پیشرفته‌تر پروتکل بیت تورنت هستند.

ارز دیجیتال جاست Just

توکن جاست یک پلتفرم غیرمتمرکز است که به کاربران امکان می‌دهد به طور همزمات آن را خرج کنند، پس انداز کنند و از آن درآمد کسب کنند. Just Token به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند درآمد خود را در بازار ارزهای دیجیتال با ویژگی‌های نوآورانه ارائه شده توسط Just Token افزایش دهند. کاربران برای این منظور می‌توانند تنها با ثبت نام و واریز مبلغی برنامه سرمایه‌گذاری خود را بدون نیاز به ارائه هویت یا KYC، داشته باشند.
از دیگر ویژگی‌ها و قابلیت‌های Just Token می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

تسویه فوری: Just Token اطمینان حاصل می‌کند که تسویه تراکنش‌ها آنی خواهد بود، بنابراین کاربران نیازی به انتظار طولانی مدت برای تایید تراکنش‌ها ندارند.
انعطاف پذیری: Just Token یک سرویس انعطاف پذیر ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند آزادانه از این پلتفرم استفاده کنند.
فناوری بلاکچین: Just Token یک پلتفرم مبتنی بر فناوری بلاکچین است که ایمن و قابل اعتماد است.
انجمنی با رشد سریع: Just Token اخیراً توسط یک انجمن قابل اعتماد در حال رشد و پشتیبانی است. اتصال رایگان: Just Token می‌تواند توسط کاربران از هر مکان و زمانی قابل دسترسی باشد و به صورت رایگان در دسترس است.
اتوماسیون فرآیندها: تمام فرآیندها در پلتفرم Just Token به صورت خودکار اجرا می‌شوند و غیرقابل کنترل هستند.
هزینه کم: Just Token سرویسی را ارائه می دهد که هزینه بسیار کمی دارد و آن را برای همه کاربران مقرون به صرفه می‌کند.
خدمات دیجیتال: Just Token همچنین یک سرویس دیجیتال امن و قابل اعتماد برای کاربران است.

ارز دیجیتال WINkLink (WIN)

WINkLink اولین شبکه اوراکل غیرمتمرکز اکوسیستم TRON و یکی از توکن های برتر شبکه ترون است. TRON یک اکوسیستم بلاک چین قوی است که از هدف “تمرکززدایی وب” پیروی می‌کند. محصولات مختلفی مانند زنجیره عمومی، کیف پول و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در اکوسیستم TRON دخیل هستند و برای حفظ ثبات اکوسیستم با یکدیگر کار می‌کنند.
طبق وایت پیپر WINkLink، قراردادهای هوشمند بخش اساسی بلاکچین هستند. با این حال، قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین نمی‌توانند مستقیماً با سیستم خارجی ارتباط برقرار کنند، بنابراین تنوع برنامه‌های مبتنی بر قرارداد هوشمند را محدود می‌کند. راه حل این مشکل اوراکلی است که قراردادهای هوشمند را به دنیای بیرون متصل می‌کند. با این حال، بیشتر اوراکل‌ها در بازار متمرکز هستند، که باعث می‌شود قراردادهای هوشمند یک نقطه شکست را به خطر بیندازند. این ارز یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است و داده‌های خارجی را برای قراردادهای هوشمند ارائه می‌دهد. علاوه بر این، سطح بالایی از خدمات امنیتی را برای کل فرآیند اجرای قرارداد هوشمند همراه با دریافت داده‌ها از منابع خارج از زنجیره ارائه می کند.
WIN توکن TRC-20 ، WINkLink است. TRC-20 یک استاندارد فنی برای اجرای توکن های مورد استفاده برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین TRON است. توکن WIN برای پرداخت به اپراتورهای گره WINkLink برای بازیابی داده‌ها از فیدهای داده خارج از زنجیره، محاسبات خارج از زنجیره و قالب‌بندی داده‌ها در قالب‌های قابل خواندن از طریق بلاک چین استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال تتر (USDT)

تتر (USDT) یک استیبل کوین محبوب و یکی دیگر از توکن های برتر شبکه ترون است که علاقه‌مندان به کریپتو سال‌ها از آن برای معاملات ارزهای دیجیتال خود استفاده می‌کردند. USDT با دلار آمریکا مرتبط است و از نظر تئوری تحت تأثیر نوسانات بازار قرار نمی‌گیرد و می‌تواند بر ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین تأثیر بگذارد.
هنگامی که کاربری ارز فیات را به ذخیره تتر خود واریز می‌کند و فیات را برای خرید تتر می‌فروشد، تتر مبلغ دیجیتال مربوطه را به شکل توکن صادر می‌کند. سپس USDT می‌تواند ارسال، ذخیره یا مبادله شود. در صورتیکه یک کاربر 100 دلار را در ذخیره تتر خود واریز کند، با برابری 1 به 1 دلار، 100 عدد توکن تتر دریافت خواهد کرد. هنگامی که کاربران توکن‌ها را برای ارز فیات بازخرید می‌کنند، سکه‌های تتر از بین می‌روند و از گردش خارج می‌شوند. توکن‌های تتر در بلاک‌چین‌های مختلفی، مانند نمونه اصلی با Omni در پلتفرم‌های بیت‌کوین و همچنین Liquid، اتریوم (ETH) و TRON (TRX) و … نیز وجود دارد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *