1

فهرست مطالب

  • ماینر در ارزدیجیتال به چه معناست؟
  • برای ماینینگ به چه ابزاری نیاز است؟
  • ارتباط ماینر و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی
  • درآمد حاصل از مزارع استخراج ارزهای دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟
ماینر و مزرعه در ارزدیجیتال

ماینر و مزرعه در ارزدیجیتال به چه معناست؟

ماینر و مزرعه در ارزدیجیتال به چه معناست؟ بازارهای مالی ارزهای رمزنگاری شده از جمله بازارهای پرسود در دنیای سرمایه گذاری هستند. یکی از روش‌ های کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال، استفاده از ماینرها و مزرعه های استخراج ارزهای دیجیتال است. در سال 2007 بیت کوین توسط فرد ناشناسی که با عنوان ساتوشی ناکاموتو‌ شناخته می شود، کدنویسی شد و به عنوان اولین ارز دیجیتال به بازار عرضه شد. بیت کوین در مدت زمان کوتاهی پس از عرضه اولیه خود و در سال 2013 محبوبیت فراوانی در بین کاربران پیدا کرد و هنگامی که قیمت آن به 1000 دلار رسید، سرمایه گذاران و معامله گران بسیاری آن را HODL کردند. HODL در واقع به معنای نگهداری یک ارز دیجیتال و یا سهام تا زمانی است که آن سهام یا ارز به سودآوری بالایی تبدیل شود. استخراج و نگهداری بیت کوین نیز یکی از روش های رایج کسب درآمد و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است. در این مقاله از صرافی تتر قصد داریم به معرفی ماینرها و ارتباط آن ها با مزارع استخراج بپردازیم.

ماینر در ارزدیجیتال به چه معناست؟

ماینر در ارزدیجیتال چیست؟ ماینرها در ارزهای دیجیتال اصطلاحی هستند که برای استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. ماینرها یا دستگاه های ماینینگ تنوع بسیاری برای استخراج ارزهای دیجیتال و‌‌کسب سود دارند. تمامی افرادی که در سراسر جهان به عنوان ماینر فعالیت می کنند و به استخراج ارزهای دیجیتال علاقه دارند، می توانند با ابزارهای مخصوص و سخت افزارهای قدرتمند به استخراج انواع ارزهای دیجیتال بپردازند و از این طریق کسب درآمد کنند. به این دسته از افراد که از طریق استخراج ارزهای دیجیتال و فروش آن ها درآمد کسب می‌ کنند، ماینر یا استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال گفته می شود.
فرایند ماینینگ در واقع تأیید تراکنش‌ های مربوط به ارزهای دیجیتال و ثبت آن ها در دفتر کل توزیع ماینینگ یا استخراج است. این کار به غیرمتمرکز کردن شبکه ارزهای دیجیتال و همچنین افزایش امنیت شبکه کمک شایانی کرده و در نهایت به ایجاد کوین های جدید کمک می کند. اگر بخواهیم فرایند ماینینگ را با زبان ساده تری توضیح دهیم می توانیم بگوییم؛ تراکنش‌ هایی که در شبکه مورد تایید قرار می گیرند، در بلوک هایی جمع می شوند. برای اضافه شدن بلوک های جدید به زنجیره بلوک های قبلی یک کد گذاری وجود دارد که دارای معادلات ریاضی است که باید حل شود، سیستمی که این معادلات را حل کند توکن ها را به عنوان پاداش دریافت می‌ کند.

برای ماینینگ به چه ابزاری نیاز است؟

ابزار ماینینگ شامل چه تجهیزاتی می شود؟ ماینینگ فرایندی است که در طی آن ماینرها با استفاده از ابزارهای مخصوص و حل معادلات پیچیده ریاضی، سکه های رمزنگاری به دست می آورند و از طریق فروش آن ها کسب درآمد می کنند. ماینینگ یک فرایند تخصصی است و استخراج ارزهای رمزنگاری با استفاده از این روش به ابزار ماینینگ مخصوص نیاز دارد که اغلب شامل asic ها و سخت افزارهای دیگر است. همچنین برای وارد شدن به دنیای ماینرها و استخراج ارزهای دیجیتال مراحلی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به خرید دستگاه های استخراج، استفاده از کیف پول های رمزنگاری امن، دسترسی به اینترنت ثابت و برق کابل و تجهیزات مناسب و همچنین پیوستن به یک استخر برای انجام فرایندهای مربوط به استخراج اشاره کرد.

ارتباط ماینر و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی

همانطور که گفتیم ماینرها ابزاری هستند که به استخراج ارزهای رمزنگاری کمک می کنند. استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال از طریق ابزارهای مخصوص و حل معادلات ریاضی پیچیده، ارزهای رمزنگاری را استخراج می کنند و با فروش آن ها کسب درآمد می کنند. اما مزرعه ارز دیجیتال چیست و ارتباط ماینرها و مزرعه در بازار کریپتوکارنسی به چه عواملی مربوط می شود؟ مزرعه در بازار کریپتوکارنسی یا بازار ارزهای دیجیتال، می‌ تواند شامل اتاق ها یا سوله هایی باشد که آن ها را به استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص داده باشند. مزارع استخراج ارزهای دیجیتال می‌ توانند در زیرزمین ساختمان ها با دستگاه های متعدد ماینر ای سیک (ASIC) و یا سوله های بزرگ با دستگاه های بیشماری از ای سیک و GPU باشد. دستگاه‌ ها و ابزارهایی که برای ماینینگ مورد استفاده قرار می گیرند، صدای زیادی تولید می کنند و از این جهت آن ها را در سوله ها و انبارهایی در خارج از شهر نگهداری می کنند. همچنین به دلیل گرمای زیادی که ابزار ماینینگ به هنگام استخراج رمز ارزها تولید می ‌کنند، از دستگاه های خنگ کننده برای افزایش راندمان ای سیک ها استفاده می شود.
به بیان ساده تر، مزارع استخراج ارزهای دیجیتال شامل مکان هایی است که در آن ها افراد زیادی در حال استخراج ارزهای دیجیتال با ابزارهای مخصوص هستند. مزارع استخراخ ارزهای دیجیتال، با استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه و سخت افزارهای قدرتمند اقدام به استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می‌ کنند. برای افزایش امنیت مزارع نیز نرم افزارها و دوربین های کنترل از راه دور بر آن ها نظارت می کند. ماینرها و مزرعه های استخراج ارزهای دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی به یک اصطلاح رایج تبدیل شده است که در آن افراد علاقه مند می توانند با تاسیس مزارع و استفاده از ابزارهای مخصوص به استخراج ارزهای دیجیتال اقدام کرده و از این طریق کسب سود کنند. در واقع تاسیس مزارع ارزهای دیجیتال موجب شده است تا ماینرها شانس خود را برای حل معادلات بلاک ها افزایش داده و به سودآوری بیشتری برسند. از این رو می‌ توان گفت ماینرها و مزرعه های استخراج ارزهای دیجیتال در کنار یکدیگر موجب دریافت پاداش و سود بیشتر می شوند.

درآمد حاصل از مزارع استخراج ارزهای دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی درآمد حاصل از مزارع ارزهای دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

هش ریت مزارع ارزهای دیجیتال؛ هر دستگاه و ابزاری که برای استخراج ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، یک توان پردازشی مخصوص به خود را دارد که از آن با عنوان نرخ هش یا هش ریت (Hash rate) یاد می شود. درآمد مزارع ارزهای دیجیتال نیز به توان پردازشی و یا هش ریت دستگاه ها و ابزارهای موجود در مزرعه بستگی دارد. برای مثال ممکن است یک مزرعه استخراج با تعداد کمی از دستگاه های ماینر، هش ریت بیشتری نسبت به مزارع با تعداد ابزارهای بیشتر داشته باشد. همچنین شایان ذکر است که میزان در آمد یک ماینر ارتباط مستقیمی با هش ریت آن دارد. با وجود اینکه بخشی از فرایند استخراج ارزهای دیجیتال برای مثال بیت‌ کوین، به احتمالات و شانس بستگی دارد، اما استفاده از ماینرهایی با قدرت پردازشی بالاتر، شانس افراد را در استخراج یک بلاک افزایش می دهد.

میزان مصرف انرژی و برق؛ به طور معمول فرایند استخراج ارزهای دیجیتال به انرژی زیادی نیاز دارند و برای محاسبه سود حاصل از یک کوین برای مثال بیت کوین، نمی‌ توان از هزینه های مربوط به برق و انرژی مصرفی آن چشم پوشی کرد. گاهی اوقات دستگاه های ماینینگ به دلیل مصرف انرژی بسیار بالایی که دارند، تاثیر هش ریت در سودآوری آن را کاهش داده و از بین می برند. مصرف بالای انرژی برای استخراج ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین موجب شده است تا میزان برق مصرفی یک ابزار استخراج و هزینه های برق در یک منطقه، تأثیر بسزایی بر سودآوری فرایند ماینینگ داشته باشد.

قیمت ارزهای دیجیتال؛ ماینرها و استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در ازای کاری که انجام می دهند، به عنوان پاداش ارزهای دیجیتال را دریافت می کنند. بنابرین قیمت ارزهای دیجیتالی که استخراج می شود باید طوری باشد که پاسخگوی هزینه های مصرفی در فرایند ماینینگ باشد.

قوانین مربوط به ماینینگ در کشورهای مختلف؛ قوانین مربوط به ماینینگ در کشورهای مختلف، ممکن است به طور مستقیم تاثیری روی درآمد حاصل از ماینینگ نداشته باشد، اما با توجه به این موضوع که قانون شفاف و مشخصی در حوزه ارزهای دیجیتال و استخراج آن‌ ها وجود ندارد، تصمیم‌ های اتخاذ شده از سوی کشورهای مختلف می ‌تواند بر میزان درآمد حاصل از مزارع ماینینگ ارزهای دیجیتال، در زمان های مختلف تاثیر بگذارد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *