1

فهرست مطالب

  • معرفی ارز دیجیتال مانا
  • دیسنترالند مانا چگونه کار می کند؟
  • توکن مانا برای چه مواردی در دیسنترالند استفاده می‌شود؟
  • چه چیزی دیسنترالند مانا را منحصر به فرد می‌کند؟
  • جمع بندی
ارز دیجیتال مانا

مانا چیست؟

مانا چیست؟ یک ارز رمزنگاری شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا زمین‌های مجازی را به صورت غیرمتمرکز خریداری کنند، آن‌ها را توسعه دهند و سپس با کاربران دیگر مبادله کنند. پروژه دیسنترالند مانا در سال 2020 توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano راه‌اندازی شد. تیم توسعه‌دهنده دیسنترالند این پروژه را به عنوان اولین دنیای مجازی متعلق به کاربرانش معرفی کرد که در آن هر کسی می‌تواند محتوا و برنامه‌های کاربردی ایجاد کند و از این طریق کسب درآمد کند. پلتفرم دیسنترالند بر روی بلاکچین اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20 ساخته شده است که به آن امکان می‌دهد از قراردادهای هوشمند استفاده کند. استفاده از قراردادهای هوشمند امکان تمرکززدایی بالایی را فراهم می‌کند، زیرا تمام تراکنش‌های روی پلتفرم در بلاکچین ذخیره می‌شوند و هر کسی می‌تواند آن را تأیید کند. این قابلیت قرارداد هوشمند به پلتفرم دیسنترالند اجازه می‌دهد تا قطعات زمین مجازی خود را به نام “Lands” ایجاد کند که به عنوان توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFTها ذخیره می‌شوند.

معرفی ارز دیجیتال مانا

مانا MANA یکی از بهترین توکن‌های ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاران است و به دلیل استفاده از آن در پلتفرم متاورس دیسنترالند، تقاضای بالایی در بازار دارد. مانا ارز بومی دیسنترالند است که برای خرید زمین در این پلتفرم استفاده می‌شود. هنگام خرید زمین در دیسنترالند، در واقع قراردادی هوشمند خریداری می‌کنید که به شما مالکیت انحصاری آن قطعه زمین خاص را می‌دهد. سپس زمین در بلاکچین اتریوم ذخیره می‌شود که می‌توانید آن را توسعه دهید، بفروشید یا با سایر کاربران معامله کنید. علاوه بر زمین مجازی، از ارز دیجیتال مانا می‌توان برای خرید سایر کالاها و خدمات مجازی در دیسنترالند استفاده کرد. این خدمات شامل آیتم‌های درون بازی، سفارشی سازی آواتار و دسترسی به محتواهای اختصاصی است. این قابلیت یک گام مهم در متاورس است زیرا اقتصاد با ارزش دنیای واقعی اکنون امکان پذیر است. متاورس را می‌توان به عنوان یک دنیای مجازی دید که بر روی دنیای واقعی ساخته شده است. در متاورس، شما می‌توانید مالکیت دارایی‌های خود را داشته باشید، کسب‌وکار ایجاد کنید و با افراد دیگر تعامل داشته باشید. Decentraland یکی از اولین پروژه هایی است که متاورس را به واقعیت تبدیل کرد. دنیایی را تصور کنید که در آن می‌توانید مالکیت مجازی داشته باشید، کالاهای مجازی را با یکدیگر مبادله کنید و با افراد دیگر به صورت کاملا غیر‌متمرکز تعامل داشته باشید. دیسنترالند اغلب با Second Life مقایسه می‌شود، زیرا هر دو پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهند فعالیت‌های دنیای واقعی را در دنیای مجازی تجربه کنند. با این حال، چند تفاوت اساسی بین این دو پلتفرم وجود دارد. اول اینکه، Decentraland بر خلاف Second Life روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این قابلیت به دیسنترالند چندین مزیت از جمله افزایش امنیت و عدم تمرکز را می‌دهد. دوم اینکه، تمام زمین‌ها در دیسنترالند متعلق به کاربران است، در حالی که در Second Life، زمین‌های مجازی متعلق به آزمایشگاه Linden است. در نهایت، دیسنترالند از MANA به عنوان ارز اصلی خود استفاده می‌کند.

دیسنترالند مانا چگونه کار می کند؟

دیسنترالند بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این بدان معناست که تمام تراکنش‌های روی پلتفرم در بلاکچین اتریوم ذخیره می‌شوند و هر کسی می‌تواند آن را تأیید کند. دیسنترالند توکن‌های LAND را که بسته‌های املاک و مستغلات را تعریف می‌کنند، ردیابی می‌کند. این پلتفرم از بلاکچین اتریوم برای ردیابی این سرزمین دیجیتالی استفاده می‌کند و بازیکنان را ملزم می‌کند که برای شرکت در پلتفرم توکن‌های MANA را خریداری کنند. پلتفرم دیسنترالند همچنین از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانید قراردادهای هوشمند، قراردادهایی خود اجرا هستند که می توانند توسط شبکه تأیید و اجرا شوند. پلتفرم دیسنترالند دارای ارز مجازی مخصوص به خود به نام MANA است. مانا برای خرید زمین در پلتفرم استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند برای خرید کالاها و خدمات در Decentraland استفاده شود. روش کار به این صورت است که وقتی چیزی را در پلتفرم دیسنترالند خریداری می‌کنید، یک قطعه از دارایی مجازی را می‌خرید که در بلاکچین اتریوم ذخیره شده است. وقتی می خواهید دارایی یا زمین بفروشید، می‌توانید این کار را از طریق بازار دیسنترالند انجام دهید.
پلتفرم دیسنترالند چندین ویژگی دیگر نیز دارد که آن را منحصر به فرد می‌کند. به عنوان مثال، این پلتفرم دارای یک سیستم گفتگوی داخلی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا در هر زمانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این پلتفرم همچنین دارای یک سیستم حراج زمین است که به کاربران امکان می‌دهد برای قطعات زمینی که برای فروش هستند، پیشنهاد بدهند. در نهایت، پلتفرم دیسنترالند دارای چندین برنامه کاربردی مختلف است که می‌تواند توسط توسعه دهندگان برای ایجاد تجربیات جدید مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه‌ها شامل ابزار مدل سازی سه بعدی، موتور بازی و SDK می‌شود.
دیسنترالند فضای بازی آنلاین و فناوری بلاکچین را ترکیب می‌کند. تمام کنترل قوانین به بازیکنان داده می‌شود و دارندگان توکن‌های مانا در مورد سیاست‌های درون بازی و سازمانی رای می‌دهند. هدف اولیه دیسنترالند تشکیل یک واقعیت مجازی غیرمتمرکز بود، اما در عمل، به یک بازار عظیم NFT تبدیل شده است. در این پلتفرم نقش ویژه‌ای به NFTها، مانند کلکسیون، تجهیزات مجازی و املاک و مستغلات (LAND) اختصاص داده شده است. دیسنترالند با ترکیب UGC (محتوای تولید شده توسط کاربر)، با ایجاد انگیزه برای تلاش‌های خلاقانه کاربران با یک ارز دیجیتال (MANA) پلتفرم خود را گسترش می‌دهد. این امر دارایی‌های درون بازی را غیرمتمرکز می‌کند و به‌ جای اینکه توسعه ‌دهندگان داخلی، تیم‌ها یا یک شخص مسئول اقتصاد یا زمین بازی باشد، توسط خود بازیکنان و سازندگان مدیریت می‌شود. با توجه به ویژگی‌های ذکر شده برای Decentraland، این پلتفرم در موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری قرار دارد.

توکن مانا برای چه مواردی در دیسنترالند استفاده می‌شود؟

توکن مانا MANA عمدتاً برای خرید و فروش LAND، NAMES، و اکسسوری‌ها در بازار NFT دیسترالند استفاده می‌شود. برای این منظور، مانا برای اقتصاد ضروری است و به هر کسی که دارای توکن است اجازه می‌دهد تا در اکوسیستم شرکت داشته باشد. مانا همچنین در گذشته به عنوان بخشی از رویدادهای Terraform برای ضرب NFT های LAND استفاده شده است. توکن مانا همچنین می‌تواند در زنجیره Polygon به منظور دستیابی به تراکنش‌های با کارمزد کم استفاده شود.
عرضه اولیه مانا بیش از 2.8 میلیارد توکن بود. 270 میلیون مانا در ابتدا طی دو مزایده LAND این پلتفرم سوزانده شد. برخی از توکن‌ها همچنان با تراکنش‌های بازار سوزانده می‌شدند تا اینکه رای حاکمیتی 2.5 درصد از توکن‌های مورد استفاده در این تراکنش‌ها را به خزانه جامعه تخصیص داد. مجموع عرضه مانا در حال حاضر نزدیک به 2.2 میلیارد توکن است.

چه چیزی دیسنترالند مانا را منحصر به فرد می‌کند؟

دیسنترالند برای تولید کنندگان محتوا، مشاغل و افرادی ساخته شده است که به دنبال یک رسانه هنری جدید، فرصت تجاری یا منبع سرگرمی هستند. در مجموع، دنیای بازی دیسنترالند به 90,601 قطعه LAND تقسیم می‌شود که هر کدام توسط یک توکن غیرقابل تعویض ERC-721 نشان داده می‌شود. هر LAND دقیقاً 16 متر در 16 متر (256 متر مربع) است و در یک مختصات خاص در متاورس یافت می‌شود. اگرچه دارندگان LAND آزادند که طرح خود را به هر آنچه که انتخاب می‌کنند توسعه دهند، اما بسیاری از زمین‌ها در متاورس به طور گسترده به چندین منطقه تقسیم می‌شود که هر کدام اندازه و موضوع متفاوتی دارند. این مناطق از طریق فروش های جمعی برای توکن‌های مانا ایجاد شده‌اند و قطعات LAND در این مناطق قابل معامله نیستند.

جمع بندی

دیسنترالند مانا خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی مجهز به بلاکچین اتریوم تعریف می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های مختلف را ایجاد کنند و از طریق فروش یا اجاره آن‌ها به سایر کاربران کسب درآمد کنند. Decentraland (MANA) یک پلتفرم دنیای مجازی غیرمتمرکز با نرم افزار مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که در آن کاربران محتوا را ایجاد، آزمایش و کسب درآمد می‌کنند. مانا توکن بومی دیسنترالند است که کاربران آن را برای خرید قطعات زمین دیجیتال و پرداخت هزینه کالاها و خدمات استفاده می‌کنند. به طور خلاصه کاربران زمین‌های مجازی را به عنوان NFT با توکن‌های مانا در پلتفرم دیسنترالند خریداری می‌کنند. پیشرفت در این پلتفرم و نحوه کسب درآمد نیز به تلاش بازیکنان و قوت تخیل آن‌ها بستگی دارد. امیدواریم این مقاله از صرافی تتر برای شما مفید بود باشد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *