لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • ربات معامله گر خودکار چیست؟
  • ربات های تجاری بر قوانین مکانیکی تکیه می کنند
  • نحوه امتیاز دهی و کار ربات معامله گر فارکس
  • مزایا و معایب ربات های معامله گر
  • نتیجه
ربات معامله‌گر خودکار

معرفی کامل ربات معامله‌گر خودکار

اساساً دو راه برای معامله گران وجود دارد، آن ها می توانند تصمیم بگیرند که بازار را تجزیه و تحلیل کنند و خودشان معامله کنند، یا می توانند از ربات های معامله گر خودکار که به طور فزاینده ای محبوب هستند استفاده کنند که تمام کارهای سخت را برای شما انجام می دهند و معاملات را به طور خودکار انجام می دهند. اما آیا آن ها واقعا جایگزینی سودآور برای معاملاتی هستند که توسط معامله گران با تجربه فارکس انتخاب شده اند؟ در این مقاله از صرافی تتر به این موضوع پی می بریم.

ربات معامله گر خودکار چیست؟

ربات معامله گر خودکار یک برنامه کامپیوتری ساده (یا پیچیده) است که با استفاده از الگوریتم های ریاضی مختلف، بازار را تجزیه و تحلیل می کند، به پلتفرم معاملاتی شما متصل می شود و به طور خودکار معاملات را باز، مدیریت و بسته می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را به عنوان یک افزونه در پلتفرم معاملاتی خود نصب کنید. ربات های ترید به طور مداوم بازار را دنبال می کنند و هر قیمت جدید را در محاسبات خود وارد می کنند تا فرصت معاملاتی پیدا کنند. هنگامی که نتایج محاسبات آن ها نشان می دهد که زمان خوبی برای خرید یا فروش یک رمزارز است، ربات فارکس سیگنالی را به پلتفرم معاملاتی شما ارسال می کند تا معامله را باز کند و آن را باز نگه دارد تا زمانی که قیمت نشان دهد که تنظیمات دیگر انجام نشده است. سپس ربات موقعیت را می بندد.
تقریباً هزاران ربات تجاری وجود دارد که می توان آن ها را به صورت آنلاین پیدا کرد. در حالی که برخی از آن ها رایگان هستند، ربات های زیادی نیز وجود دارند که باید خریداری شوند. این ها معمولاً به شکل EA (مشاوران متخصص) هستند که سپس در پوشه نصب متاتریدر شما کپی می شوند و دفعه بعد که پلتفرم خود را باز می کنید، ربات (EA) را در پنجره پلتفرم خود خواهید دید.همانطور که قبلاً ذکر شد، ربات‌های فارکس معمولاً برای یافتن یک راه‌اندازی قابل معامله بر قوانین کاملاً مکانیکی تکیه می‌کنند. در سطرهای بعدی به ساخت ربات فارکس می پردازیم و برخی از مزایا و معایب تجارت با کمک ربات ها را به جای معامله با خودتان ذکر می کنیم.

ربات های تجاری بر قوانین مکانیکی تکیه می کنند

یکی از ویژگی‌های اصلی ربات‌های معامله‌گر این است که برای یافتن راه‌اندازی تجارت به الگوریتم‌های ریاضی متکی هستند. برای انجام این کار، بسیاری از ربات‌های ترید شامل شاخص‌های فنی مختلفی هستند که سپس برای تصمیم‌گیری درباره خرید یا فروش یک رمز ارز استفاده می‌شوند.
شاخص های فنی محبوب مورد استفاده در برنامه نویسی ربات ترید شامل میانگین های متحرک، نوسانگرها و اندیکاتورهای دنبال کننده روند هستند. برای مثال، اگر میانگین متحرک 100 ، از میانگین متحرک 200 در جهت نزولی عبور کند، یک ربات معامله گر بسیار ساده می تواند سیگنال خرید را آغاز کند. در واقع این یک استراتژی MA محبوب به نام متقاطع MA است. کاری که ربات فارکس انجام می دهد این است که به سادگی فرآیند ردیابی زمانی که عبور میانگین متحرک رخ می دهد، در بسیاری از رمزارزهای مختلف، را به طور خودکار انجام می دهد.
مثال دیگری از ربات ترید خودکار استفاده از شاخص میانگین متحرک است. یک ربات ترید را می توان طوری برنامه ریزی کرد که فقط زمانی که نشانگر ADX نشان می دهد که روند فعلی رو به افزایش است، یک موقعیت long باز می کند، یا فقط زمانی که نشانگر ADX نشان می دهد که روند فعلی پایین است، یک موقعیت short را باز می کند.

نحوه امتیاز دهی و کار ربات معامله گر فارکس

ربات های معامله گر خودکار را می توان به راحتی با استفاده از پلتفرم متاتریدر آزمایش کرد. بسیاری از ارائه دهندگان ربات فارکس قبلاً این کار را انجام داده اند، بنابراین شما می توانید یکی را انتخاب کنید که با اهداف معاملاتی شما مطابقت دارد. معیارهایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از بازده، نسبت برد، نسبت سود و حداکثر جذب، زیرا این موارد مهمترین معیارهای مورد استفاده در ارزیابی هر استراتژی معاملاتی هستند. اگر از پلتفرم متاتریدر استفاده می کنید، می توانید با کلیک بر روی تب سیگنال ها در پنجره ترمینال و انتخاب یک ربات، عملکردآن را بررسی کنید.
اکنون می دانید ربات معامله گر خودکار چیست و چگونه کار می کند و زمان آن رسیده است که توضیح دهیم چگونه می توان از ربات ترید با در نظر گرفتن اینکه چگونه تصمیمات تجاری خود را اتخاذ می کند، بیشترین بهره را برد. مهمترین قانون استفاده از ربات معامله گر فقط در شرایط خاص بازار است که ربات برای آن برنامه ریزی شده است. درست مانند یک هواپیما، خلبان به صورت دستی مراحل برخاستن و فرود را انجام می دهد و تنها پس از اینکه همه چیز به خوبی کار می کند و هواپیما در هوا است، با خلبان خودکار پرواز می کند. مشابه این قیاس، شما نباید از یک ربات برای معامله در هنگام اختلالات بازار استفاده کنید. دانستن شرایط بازاری که ربات شما در آن بهترین عملکرد را دارد ضروری است، بنابراین می توانید تنها در مواقعی از آن ها استفاده کنید که بیشترین سود را دارند. همچنین می توانید از چندین ربات با استراتژی های معاملاتی مختلف استفاده کنید و با توجه به شرایط فعلی بازار از آن ها استفاده کنید.به این ترتیب بیشترین بهره را از ربات های معاملاتی خواهید برد.

مزایا و معایب ربات های معامله گر

تجارت با ربات های معامله گر مزایا و معایب خود را دارد. قابل توجه ترین مزیت این است که ربات طوری برنامه ریزی شده است که تمام کارهای سنگین را برای شما انجام دهد. با استفاده از الگوریتم های خود بازار را تجزیه و تحلیل می کند و به طور خودکار معاملات را برای شما باز، مدیریت و بسته می کند. معایب استفاده از ربات های ترید ارتباط نزدیکی با مزایای آن دارد.

در اینجا واضح ترین مزایا و معایب ربات های معامله گر خودکار آورده شده است:

۱) حرفه ای: تجارت خودکار – کافی است ربات خود را راه اندازی کنید و آماده هستید. او برای شما معامله خواهد کرد و شما فقط باید شاهد رشد حساب معاملاتی خود باشید (به صورت فرضی). معاملات خودکار مهم ترین مزیت ربات ها است زیرا از معاملات هیجانی جلوگیری می کند و زمان آزاد بیشتری برای صرف چیزهای دیگر دارید.

۲) منفی: تجارت مکانیکی همیشه کار نمی کند – این نقطه ضعف اصلی است. بازارها واقعاً نمی توانند همیشه با قوانین مکانیکی معامله کنند. اختلالات عمده بازار، رویدادهای غیرمنتظره و تغییرات در احساس ریسک و شرایط بازار می تواند یک ربات سودآور را بی سود کند. این می تواند تا حدی با استفاده از چندین ربات برای شرایط مختلف بازار جبران شود، اما معاملات دستچین شده توسط معامله گران با تجربه احتمالاً عملکرد هر رباتی را شکست خواهد داد.

۳) معایب: مدیریت ریسک و ضرر – یک ربات هر زمان که الگوریتمش چنین بگوید، معامله ای را باز می کند.حتی اگر در تجارت دستی معامله نکنید، ربات عقل سلیمی ندارد و فقط دستورات را دنبال می کند. در حالی که برخی از ربات ها قوانین مدیریت ریسک پیشرفته ای دارند، برنامه ریزی عاقلانه هنوز امکان پذیر نیست، که می تواند منجر به زیان هایی شود که در غیر این صورت می توان از آن جلوگیری کرد.

نتیجه

ربات های معامله گر خودکار برنامه های کامپیوتری هستند که می توانند به عنوان افزونه های پلتفرم معاملاتی شما مورد استفاده قرار گیرند. آن ها از قوانین مکانیکی معاملات برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می کنند و به طور خودکار معاملات را باز، مدیریت و بسته می کنند. اگرچه این ممکن است مانند جام مقدس تجارت به نظر برسد، اما باید توجه داشته باشید که ربات ها محدودیت های خود را دارند که مانع از سودآوری دائمی آن ها می شود. این بدان معنا نیست که شما نباید از ربات ها استفاده کنید. ربات‌های پیرو روند در بازارهای پرطرفدار بسیار خوب عمل می‌کنند و ربات‌هایی که برای بازارهای نوسانی برنامه‌ریزی شده‌اند در بازارهای محدود سودآور خواهند بود. با این حال، شما باید نقش فعالی در تعیین شرایط فعلی بازار داشته باشید و بین ربات های مختلف جابجا شوید تا بیشترین بهره را از آن ها ببرید. همچنین فراموش نکنید که قبل از استفاده از ربات در معاملات، عملکرد آن را ارزیابی کنید. شاخص های کلیدی مانند سودآوری، نرخ رشد، حداکثر جذب، نسبت سود و سود خالص باید در انتخاب بهترین ربات معامله گر خودکار برای شما در نظر گرفته شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *