لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • مقدمه
  • متامسک برای کلاهبرداری جدید هشدار داد
metamask

متامسک برای کلاهبرداری جدید هشدار داد

مقدمه

نیم چیپ (Namecheap) شرکتی است که در حوزه ثبت‌نام و میزبانی وب فعالیت دارد و بسیار شناخته شده است. این شرکت، یکی از سرویس‌گیرنده‌های خود را شناسایی کرده که با ارسال برخی ایمیل‌های غیرمجاز، به شکل مستقیم کاربران متامسک را مورد هدف کلاهبرداری قرار داده است. متامسک در واقع یک اپلیکیشن موبایلی محبوب برای نگهداری رمزارز یا کیف پول محسوب می‌شود.
طبق این خبر، متامسک به سرمایه‌گذاران و کاربران خود هشداری جدی اعلام کرده است. همچنین درخواست می‌کند که کاربران نسبت به موضوع “فیشینگ از طریق ایمیل” آگاهی پیدا کنند و درصورت مشاهده ایمیل‌های مشکوک حاوی لینک‌های مخرب، بر روی آن‌ها کلیک نکنند.

متامسک برای کلاهبرداری جدید هشدار داد

در پیام هشدار متامسک آمده که این شرکت، هرگز به اکانت کاربران خود ایمیلی را ارسال نمی‌کند و کاربران نباید اطلاعات رمز خود را در سایت‌های مشکوک دیگر وارد کنند. همچنین از افرادی که ایمیلی از طرف متامسک دریافت کرده‌اند، می‌خواهد که این ایمیل را نادیده بگیرند و هرگز آن را باز نکنند چون ممکن است مورد حمله هکرها و کلاهبرداران اینترنتی قرار بگیرند.
از سوی دیگر شرکت نیم چیپ (Namecheap) بیانیه‌ای را منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید: “شرکت Namecheap به شما اطمینان می‌دهد که سیستم‌های خود Namecheap نقض نشده و امنیت محصولات، حساب‌ها و اطلاعات شخصی تضمین شده است. ما به دنبال رفع مشکل هستیم و امنیت خود را به‌روز خواهیم کرد.”
اکنون ارسال ایمیل‌های جعلی متوقف شده و کاربران در امان هستند. با این حال یکی از افرادی که مورد سوء استفاده قرار گرفته بود پیام خود را منتشر کرد. او می‌گوید: “دیشب تمام دارایی دیجیتال من به باد رفت. هر حساب کاربری که هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه‌ای به اکانت من متصل بود هک شد یا برای آسیب رساندن به دیگران از آن استفاده شد.
این کاربر به جای لینک رسمی، روی لینکی که دارای یک آگهی حمایت مالی بود، کلیک کرد که منجر به از دست رفتن سرمایه‌اش شد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *