2.3

فهرست مطالب

  • پادکست گوش کنید، بیت کوین بگیرید!
پادکست گوش کنید بیت کوین بگیرید

پادکست گوش کنید، بیت کوین بگیرید!

یک شرکت پرداخت موبایلی مبتنی بر بیت کوین به نام (ZEBEDEE) اخیراً با یک پلتفرم پخش پادکست به نام (Fountain) همکاری کرده است. از طریق این همکاری، ZBD به کاربران Fountain این امکان را داده است که در ازای گوش دادن به پادکست های مورد علاقه خود، مقداری بیت کوین دریافت کنند.
به گزارش DeCrypt، بن کازنز (Ben Cousens)، یکی از مدیران ارشد ZBD، اظهار داشته: “با این همکاری در واقع از مدل جدیدی از فعالیت تجاری و اقتصادی حمایت می کنیم که محدود به فضای پرداخت نیست و اقدامی فراگیر است.”

ZBD که از اکتبر 2019 فعالیت خود را آغاز کرده است، یک شرکت فعال بازی های رایانه ای است که بر روی استفاده از بیت کوین تمرکز دارد و بازی های مختلفی را بر روی پلتفرم خود ارائه می دهد. این شرکت به تازگی دو بازی جدید Bitcoin Chess و Bitcoin Scratch را منتشر کرده است که توسط استودیوی بازی‌سازی Viker طراحی شده است.

پادکست گوش کنید، بیت کوین بگیرید!

در بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد (Play-to-Win)، کاربران برای انجام یک بازی که دارای ارزش واقعی است، مقداری پاداش دریافت می‌کنند. پلتفرم Fountain در مدل Listen to Earn خود برای پادکست‌ها نیز همین کار را انجام می دهد و با ایجاد ارتباط بین مخاطبان و تولیدکنندگان محتوا، این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که به ازای هر دقیقه که به پادکست های مختلف گوش می دهند، مقدار مشخصی بیت کوین دریافت کنید.
در این مدل، سازندگان محتوا به‌جای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی گسترده برای جذب مخاطب، فقط به افرادی پول می‌دهند که واقعاً به پادکست گوش می‌دهند.
وی می‌گوید: “در شرایطی که پول در راستای اطلاعات یا در این مورد محتوای صوتی حرکت می کند، دنیایی از امکانات برای ما باز می شود و خوشحالیم که با Fountain نیز در این زمینه پیشگام هستیم.”

Fountain برنامه listen to win خود را کمی زودتر در ژوئن 2022 (ژوئن 1401) راه اندازی کرد. در این طرح، کاربران در اولین ساعتی که به پادکست های مورد علاقه خود در این پلتفرم گوش می دهند، پاداش روزانه دریافت می کنند.
با توجه به توضیحات وب سایت Fountain، نرخ پاداش در این پلتفرم کاملا تصادفی است. یعنی ممکن است یک روز به ازای هر دقیقه پادکستی که گوش می دهید یک ساتوشی جایزه بگیرید و روزی دیگر صدها ساتوشی. همچنین گوش دادن به پادکست‌ها با سرعت بالا نمی‌تواند باعث افزایش درآمد کاربر شود. زیرا پاداش به ازای هر دقیقه زمان پخش پرداخت می شود. بنابراین اگر یک پادکست 60 دقیقه ای را در 30 دقیقه با سرعت 2 برابر به پایان برسانید، پس از 30 دقیقه پاداشی دریافت نخواهید کرد.
لازم به ذکر است که Fountain برای جذب مخاطب بیشتر، فید سایر پلتفرم های پادکست محبوب را نیز به کاربران خود نشان می دهد تا بتوانند به محتوای متنوع‌تری دسترسی داشته باشند. برای برداشت جوایز خود، کاربران همچنین می توانند حساب ZBD خود را به Fountain پیوند دهند یا جوایز خود را مستقیماً به کیف پول لایتنینگ منتقل کنند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *