1

فهرست مطالب

 • انواع روش ها و استراتژی های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
 • اسکالپینگ (scalping)
 • معاملات روز (Day Trading)
 • معاملات نوسانی (Swing Trading)
 • خرید و نگهداری Buy and Hold (Position Trading)
 • معامله آربیتراژی (Arbitrage Trading)
 • میانگین هزینه دلار (DCA)
 • روش هایی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری درارز دیجیتال
 • تحقیقات گسترده!
 • داشتن سرمایه کافی!
 • بازار کریپتو را به طور کامل ارزیابی کنید!
 • تنها بر روی یک دارایی دیجیتال سرمایه گذاری نکنید!
 • استراتژی معاملاتی کریپتو چیست؟
روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می تواند یک استراتژی پر سود، اما پر ریسک باشد. این سرمایه گذاری که شامل خرید و فروش دائمی ارز های دیجیتال است، امروزه توسط معامله گران بسیاری انجام می شود. اگر شما هم به دنبال کسب سود از بازار کریپتو و ارز های دیجیتال هستید و قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارید، باید با ریسک ها و استراتژی ‌ها و روش های سرمایه گذاری کریپتو آشنایی داشته باشید. در این مقاله از صرافی تتر به معرفی انواع روش ها و استراتژی های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و همچنین معرفی روش هایی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری، می پردازیم.

انواع روش ها و استراتژی های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

اسکالپینگ (scalping)

اسکالپینگ یک استراتژی سرمایه گذاری محبوب در بازار ارز های دیجیتال است. این استراتژی معاملاتی به معامله گران و سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا از نوسانات قیمت ارز های دیجیتال در فواصل زمانی مکرر سود ببرند. هدف این استراتژی سرمایه گذاری این است که هر روز سود های کوچکی را جمع آوری کنید تا در طول زمان میزان سود دریافتی شما چندین برابر شود. اسکالپر ها اغلب از اهرم های معاملاتی برای باز کردن معاملات بیشتر و توقف ضرر های محدود برای مدیریت ریسک استفاده می کنند. اسکالپر ها با استفاده از تایم فریم های یک دقیقه ای، ۱۵ دقیقه ای و ۳۰ دقیقه ای معامله می کنند و معاملات آن ها معمولاً چند ثانیه یا چند دقیقه به طول می انجامد.

معاملات روز (Day Trading)

استراتژی معاملات روزانه، معاملاتی شامل ورود و خروج از موقعیت ها در همان روز است. به این ترتیب، این دسته از معامله گران قصد دارند از نوسانات قیمت در یک روز سود کسب کنند، یعنی نوسانات قیمتی که در یک روز معاملاتی اتفاق می افتد. معامله ‌گران روزانه در بازه ‌های زمانی بیشتری از اسکالپر ها معامله می‌ کنند، اما همچنان پوزیشن‌ های معاملاتی خود را ظرف یک روز می‌ بندند. نکته اصلی معامله ارز های دیجیتال، سود بردن از نوسانات کوچک بازار و فعالیت های نوسانی بازارهای خرسی و گاوی است. استراتژی معاملات روزانه کریپتو با استفاده از تحلیل تکنیکال ابداع شده اند و مانند اسکالپینگ، استراتژی زمان‌ بر و پر خطری محسوب می شود که برای معامله ‌گران حرفه ای روش مناسب‌ تری است.

معاملات نوسانی (Swing Trading)

معاملاتی که با استفاده از این استراتژی انجام می شوند، بیش از یک روز و معمولاً چند هفته یا چندین ماه طول می کشند. در نتیجه، برخی از کاربران از این استراتژی به عنوان یک استراتژی معاملاتی میان مدت یاد می کنند، زیرا حدفاصل استراتژی های معاملاتی روزانه و معاملات موقعیتی قرار گرفته و به معامله گران و سرمایه گذاران فرصت بیشتری برای بررسی تصمیمات خود می دهد. با استفاده از این روش معاملاتی، کابران می توانند تصمیمات درستی اتخاذ کنند. به همین دلیل این استراتژی، اغلب توسط معامله گران مبتدی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و نگهداری Buy and Hold (Position Trading)

معاملات موقعیتی به سرمایه گذاران و معامله گران این امکان را می دهد تا موقعیت ها و پوزیشن های معاملاتی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنند. حفظ موقعیت های معاملاتی در این استراتژی ممکن است ماه ها یا حتی سال ها زمان ببرد. معامله گرانی که از این استراتژی استفاده می کنند، معمولاً حرکات کوتاه مدت قیمت بازار را نادیده می گیرند و بیشتر بر روی روند های بلند مدت تمرکز می کنند. در این‌ نوع استراتژی، معامله گران معمولاً روی بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه تمرکز می کنند. معامله گران موقعیتی نیز از تحلیل بنیادی برای ارزیابی روند های قیمت بازار ارز های دیجیتال استفاده می کنند و عوامل موثر دیگری مانند روند بازار و تاریخچه الگوهای قیمتی را در نظر می گیرند.

معامله آربیتراژی (Arbitrage Trading)

خرید ارز های دیجیتال از یک بازار و فروش آن ها در بازار دیگر برای کسب سود از اختلاف قیمت، به عنوان معامله آربیتراژ شناخته می شود. فرصت‌ های معاملاتی آربیتراژ ارز های دیجیتال نامحدود هستند زیرا صد ها صرافی در بازار وجود دارد. در نتیجه، معامله ‌گران به دنبال روش های کارآمد تری برای شناسایی و سرمایه ‌گذاری بر تفاوت‌ های قیمتی در مبادلات متعدد هستند.

میانگین هزینه دلار (DCA)

DCA یا میانگین هزینه دلار، یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت است که در آن یک معامله گر به طور منظم مقادیر کمی از یک دارایی دیجیتال را در یک بازه زمانی، بدون توجه به قیمت آن ، خریداری می کند. میانگین‌ هزینه‌ دلاری، استراتژی است که می ‌تواند با انجام خودکار خرید، مقابله با بازار های نامطمئن را برای سرمایه گذاران آسان ‌تر کند. این استراتژی همچنین از تلاش یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری منظم حمایت می کند. میانگین هزینه دلار شامل سرمایه ‌گذاری همان مقدار پول در یک دارایی دیجیتال در فواصل زمانی معین و بدون توجه به قیمت است. با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلاری، سرمایه گذاران ممکن است میانگین هزینه هر سهم خود را کاهش داده و تأثیر نوسانات را بر دارایی های دیجیتال خود کاهش دهند. استراتژی DCA می تواند به سرمایه گذار کمک کند تا با خیال راحت وارد بازار شود و از افزایش قیمت بلند مدت بهره مند شود.

روش هایی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری درارز دیجیتال

همانطور که می دانید بازار ارز های دیجیتال دائما در حال نوسان است و سرمایه گذاری در آن یک سرمایه گذاری پر خطر و پر ریسک محسوب می شود. اگر شما هم به عنوان یک فرد مبتدی قصد دارید با سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کسب درآمد کنید، بهتر است قبل از هرگونه سرمایه گذاری به منظور کاهش ریسک، نکاتی را در نظر داشته باشید. در ادامه به برخی از این نکات اشاره شده است.

تحقیقات گسترده!

تحقیق کنید، اطلاعات ضروری را کسب کرده و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید. قبل از شروع هرگونه سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال، خواندن وایت پیپر آن توصیه می شود. خواندن وایت پیپر یک توکن اهمیت زیادی دارد و به شما اطلاعاتی در زمینه ایده اصلی و هدف توکن و شرکت سازنده آن می دهد.

داشتن سرمایه کافی!

اگر در زمینه سرمایه گذاری ارز های دیجیتال مبتدی هستید، مطمئن شوید که سرمایه کافی برای خرید و نگهداری ارز های دیجیتال را دارید. بسیاری از افراد در این زمینه مرتکب اشتباه می شوند و‌ پول و سرمایه ای را که به سختی به دست آورده اند، در بازار کریپتو سرمایه گذاری می کنند. بنابراین، بهتر است تنها در صورتی در بازار کریپتو سرمایه گذاری کنید که سرمایه کافی را داشته باشید.

بازار کریپتو را به طور کامل ارزیابی کنید!

همانطور که گفتیم، سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال روش ریسک پذیر اما پر بازدهی است. اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و از استراتژی های معاملاتی مناسبی استفاده نکنید، احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد. بنابراین، مهم است که همیشه مراقب خود باشید و مسیری که بازار در آن حرکت می کند را درک کنید. با مطالعه تاریخچه قیمت های توکن ها و نمودار ها می توانید روند بازار را پیش بینی کنید و آن موقع است که شروع به کسب درآمد می کنید.

تنها بر روی یک دارایی دیجیتال سرمایه گذاری نکنید!

اگر قصد سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال را دارید و در این زمینه مبتدی هستید، بهتر است تمام سرمایه خود را بر روی یک توکن خاص قرار ندهید و سبد سرمایه گذاری خود را از توکن های متفاوتی انتخاب کنید، تا در صورت نوسانات بازار از ضرر های احتمالی جلوگیری کنید.

استراتژی معاملاتی کریپتو چیست؟

استراتژی معاملاتی ارز های دیجیتال، یک روش ثابت برای برنامه ریزی و انجام معاملات است که کاربران برای کسب سود بیشتر از آن پیروی می کنند. استراتژی‌ های معاملاتی به معامله گران و سرمایه گذران کمک می‌ کنند که چه معاملاتی را انجام دهند، معاملات را در چه زمانی انجام دهند، چه زمانی سرمایه خود را به فروش برسانند و چه میزان از سرمایه خود را در هر موقعیت معاملاتی وارد کنند. به طور کلی روش ها و استراتژی معاملاتی متفاوتی برای سرمایه گذاری در کریپتو وجود دارد که کاربران بسته به موقعیت و شرایط خود از آن ها برای دستیابی به سود بیشتر استفاده می کنند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *