لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

تتر یک ارز دیجیتال با ارزشی جفت شده با دلار آمریکاست که توسط شرکت تتر لیمیتد (Tether limited) در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. این شرکت مدعی شده که هر واحد USDT با دلار آمریکا جفت شده و به ازای هر تتر، یک دلار را در خزانه خود نگهداری می‌کند. به زبان ساده، شرکت تتر لیمیتد به این صورت عمل می‌کند که در ازای پرداخت هر یک دلار آمریکا از طرف کاربران، یک تتر صدور می‌کند.

بد نیست بدانید که تشکیلات Tether Limited و صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس (Bitfinex)، همگی زیرمجموعه شرکت iFinex هستند. در واقع این شرکت در سال ۲۰۱۴ ارز دیجیتال تتر را ابتدا با نام Realcoin به بازار عرضه کرد و پس از مدتی نام آن را به تتر تغییر داد. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در هنگ‌کنگ مشغول به فعالیت است و اکثر تیم مدیریتی Tether از جمله مدیرعامل، مدیر ارشد استراتژی و مشاور عمومی آن، با صرافی ارز دیجیتال بیت‌فینکس مشترک است.

بسیاری از کارشناسان نظر مثبتی راجع به پیش بینی آینده تتر دارند. مهم ترین هدف از خلق تتر، مقابله با نوسانات موجود در بازار می باشد. البته ارزهای دیگری نیز وجود دارند که با همین هدف خلق شده اند. اما به دلایل مختلف شاهد محبوبیت بیشتر تتر هستیم.

برخی از سرمایه گذاران و معامله گران بازار ارز دیجیتال یک دغدغه مهم دارند و آن هم پیش بینی آینده تتر می باشد. همان طور که توضیح دادیم قطعا متوجه شده اید که مکانیسم تتر همانند ارزهای فیات است. ارز فیات همان ارزهای سنتی هستند که پشتوانه آنها اسکناس و مسکوکات است که می توان آن ها را ارز دولتی نیز نامید. از آنجایی که پشتوانه تتر ، دلار امریکاست می توان گفت که اعتماد زیادی به شرکت تتر وجود دارد. زیرا به ازای هر تتر یک دلار امریکا وجود دارد و سرمایه گذاران از این جهت دچار ضررهای مالی نمی شوند.

متاسفانه قیمت دلار در کشور ایران روز به روز در حال افزایش است و اگر بتوانید خرید ارز دیجیتال تتر را انجام دهید و مدتی آن را در کیف پول شخصی نگهداری کنید قطعا به سود خواهید رسید. جالب است بدانید که شرکت تتر ادعا می کند این ارز با ثابت و با ارزش است و هیچ زمان از بین نمی رود اما توصیه می کنیم که به طور دائم آخرین اخبار پیرامون تتر و ارزهای دیجیتال را رصد کنید و معاملات خود را بر اساس استراتژی های تعیین شده انجام دهید. یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی این است که تمام سرمایه خود را بر روی یک رمز ارز قرار ندهید و همیشه تلاش کنید تا سبد دارایی خود را متنوع کنید.

به طور خلاصه آینده تتر در گرو ۳ نکته مهم است:

  1. شفافیت مالی
  2. صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)
  3. فشار قانون‌گذاران

شیوه مدیریت تتر

قطعا برخی از افراد موافق ارزهای دیجیتال هستند و برخی دیگر هیچ پشتوانه ای برای آن نمی بینند و از سرمایه گذاری در این بازار سرباز می زنند. اما در مطالب گذشته ذکر کردیم که پشتوانه تتر، دلار امریکاست. به ازای هر واحد تتر، 1 دلار امریکا در ذخایر بانکی نگهداری می شود تا ارزش آن در طول زمان ثابت باقی بماند. این کار می تواند باعث افزایش نقدینگی تتر نیز بشود و شما به عنوان معامله گر می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، تترهای خود را نقد کنید. ارز دیجیتال تتر در ابتد بر روی لایه Omni و بر روی بلاکچین بیت کوین عرضه شد. اما در حال حاضر بر روی بلاکچین های مختلف از جمله اتریوم، ترون، بیت کوین کش و الگورند نیز وجود دارد و شما می توانید هر کدام از این شبکه ها را به منظور نقل و انتقال مورد استفاده قرار دهید. این موضوع باعث سهولت بیشتر در دسترسی به تتر می شود. برای نگهداری این ارز دیجیتال می توانید از کیف پول های مختلف که از امنیت بالا برخوردار هستند استفاده کنید. نکته مهمی که باید در خصوص پیش بینی آینده تتر بدانید این است که ارز دیجیتال تتر جزو رمز ارزهای متمرکز محسوب میشود. اما سایر رمز ارزهای موجود در بازار غیر متمرکز هستند. به این معنا که هیچ دولت، سیاست، نهاد یا قانونی بر روی آن ها کنترل و مدیریت ندارد.

آیا سرمایه‌گذاری روی تتر سودمند است؟

از آنجایی که Tether یک استیبل کوین است، باید همیشه دارای ارزش ۱دلار باشد. از این رو خرید آن با هدف رشد یا تقلیل سرمایه نیست، بلکه به این معناست که یک ذخیره ارزش پایدار در برابر نوسانات بازار باشد.

در حال حاضر Tether علی‌رغم مشکلات حقوقی و عدم شفافیت فعالیت‌های خود، کماکان از اعتماد بالایی در میان صرافی‌های بزرگ برخوردار است و معامله‌گران این ارز دیجیتال، چندان نگران سرمایه خود نیستند. همچنین ارزش بازار ۸۳ میلیارد دلاری تتر، این کوین را قویاً در بین سه ارز دیجیتال برتر بازار قرار داده است. اما اینکه آینده تتر به چه شکلی رقم خواهد خورد و اینکه آیا این ارز همیشه می‌تواند در جایگاه اول استیبل‌کوین‌ها قرار بگیرد یا خیر؟ مساله‌ای است که تنها با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *