1.5

فهرست مطالب

  • دلیل رشد اکوسیستم پولکادات چه بود؟
بلاکچین پولکدات

چه آینده‌ای در انتظار اکوسیستم پولکادات است؟

اکوسیستم Polkadot در سه ماهه چهارم سال 2022 به شدت رشد کرد. اما چه آینده‌ای در انتظار این اکوسیستم است؟

پولکادات با حفظ مقیاس‌‎‌پذیری و سرعت بالا در پردازش تراکنش‌ها، قابلیت همکاری چندین بلاکچین را فراهم می‌کند. پولکادات که به عنوان یک شبکه چند زنجیره‌ای نیز شناخته می‌شود، از پاراچین‌های بسیاری پشتیبانی می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که بلاکچین‌های خود را یکپارچه کنند.

دلیل رشد اکوسیستم پولکادات چه بود؟

چندین پروژه بلاکچین در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) وجود دارد. همواره این چالش وجود داشت که چگونه یک کاربر می‌تواند از طریق یک پلتفرم واحد به بیش از یک بلاکچین و برنامه DeFi دسترسی داشته باشد و اینجا بود که قابلیت‌های پولکادات برای کاربران مشخص شد و این امر در نهایت منجر به رشد این اکوسیستم شد.
بازار کریپتو در اواخر سال 2022 وضعیت خوبی نداشت و اکثر دارایی‌ها و پروژه‌های کریپتو با کاهش شدید مواجه شدند. علاوه بر این، سقوط صرافی کریپتو FTX شرایط غیرمنتظره‌ای را به همراه داشت که باعث از دست رفتن سرمایه در فضای کریپتو شد. اما با این وجود، شبکه چند زنجیره‌ای پولکادات رشد گسترده‌ای را در اکوسیستم خود در سه ماهه چهارم سال 2022 گزارش داد.
در 3 اکتبر 2022، پولکادات اولین مهاجرت موفق پاراچین از شبکه کوساما به شبکه خود را ثبت کرد. پروتکل KILT یک انتقال کامل از زنجیره کوساما به زنجیره پولکادات را تکمیل کرد که این اتفاق نقطه عطفی بود که کوساما به عنوان یک پلتفرم مناسب برای آزمایش برنامه‌های کاربردی دیجیتال در یک محیط واقعی شناخته شد. از این رو، توسعه دهندگان می‌توانند خطرات مرتبط را قبل از همه ارتقاءهای مربوطه برای اطمینان از ثبات و امنیت مهار کنند.
با استفاده از کوساما، پروتکل KILT به عدم تمرکز دست یافت. این پروتکل همچنین شامل قابلیت‌های جدیدی در ارتقاء آن می‌شود که کاربرد و کارایی آن را افزایش می‌دهد. KILT نیز از طریق همکاری خود با Polkadot، هویت‌های دیجیتال را از طریق شناسه‌های غیرمتمرکز یکپارچه کرد.
صفحه رسمی توئیتر پولکادات موفقیت خود را در سه ماهه آخر سال 2022 در توییتی نشان داد. این شبکه چند زنجیره‌ای از 74 پاراچین، بیش از 550 پروژه، 300 برنامه غیرمتمرکز و بیش از 2500 توسعه دهنده فعال در اکوسیستم تشکیل شده است و رشد جوامع DOT و Kusama از زمان راه‌اندازی پاراچین‌ها تا کنون بسیار زیاد بوده است. علاوه بر این، سیستم سهامداری Polkadot از طریق راه‌اندازی استخرهای نقدینگی و استیکینگ با استقبال قابل توجهی مواجه شد و سهامداران بومی را تشویق کرد تا برای دریافت جوایز، به اندازه 1 DOT سهام داشته باشند. همچنین این پلتفرم در راستای چشم انداز خود برای افزایش تمرکززدایی OpenGov، یک سیستم حکومتی نسل جدید در شبکه کوساما، راه اندازی کرد. این سیستم پیچیده‌ترین و پیشرفته ترین سیستم مدیریت بلاکچین است.
اکوسیستم پولکادات از طریق فرصت‌های Web3، پروتکل DeFi را با شرکت‌های مختلف ایجاد کرد. قابل ذکر است که پولکادات بیش از سه سال است که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد وضعیت توکن اصلی خود درگیر بوده است و در نهایت با موفقیت توانست حصار خود را بشکند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *