1

فهرست مطالب

بلاک چین می‌تواند رسانه ‌های اجتماعی را متحول کند

مدیر عامل FTX: بلاک چین می‌تواند رسانه ‌های اجتماعی را متحول کند

در حالی که منتقدان در مورد برخی از موارد استفاده از بلاک چین در این زمستان کریپتو تردید دارند، یکی از برجسته‌ ترین چهره‌ های جامعه نکاتی را بیان کرده است که موقعیت بلاک چین را به عنوان یک فناوری مخرب نشان می‌ دهد. در میان تمام نگرانی ها، اخیرا سم بنکمن-فراید (Sam Bankman-Fried) توضیح داد که چگونه بلاک چین می تواند پرداخت ها را تغییر دهد، سهام را توکن کند و رسانه های اجتماعی را قابل اجرا کند. سم بنکمن-فراید (Sam Bankman-Fried)، مدیر عامل صرافی محبوب ارز دیجیتال FTX، اخیرا در توییتر خود توضیحاتی را درباره فناوری خارق العاده بلاک چین ارائه داد. وی در صحبت های جدید خود، موارد استفاده از بلاک چین را برجسته کرد و توضیح داد که چگونه برخی از صنایع می توانند از یکپارچه سازی این فناوری سود ببرند. به گفته Bankman-Fried، فناوری بلاک چین می ‌تواند پرداخت‌ ها را ساده ‌سازی کند، نقص‌ های بازار سهام را حل کند و رسانه ‌های اجتماعی را متحول کند. همچنین این مدیر برجسته ادامه داد که مسائل زیادی در مورد پرداخت ‌های فرامرزی وجود دارد و مثال‌ های متعددی را بیان کرد که زمان ‌های انتظار طولانی و واسطه‌ ها را برجسته می‌ کند که کارمزد ها را بالاتر می ‌برد و اغلب عدم اطمینان را به تراکنش‌ ها می‌ افزاید.
به گفته وی، بلاک چین این مشکل طولانی مدت در امور مالی را با جایگزینی فرآیند سنتی طولانی، با یک فرآیند سه مرحله ای ساده حل می کند که فرستنده کیف پول و گیرنده کیف پول ایجاد می کند و موجودی ارسال می شود. بنکمن-فرید استدلال کرد که این امر زمان انتظار را حذف می کند، ساختار کارمزد را جایگزین می کند و عامل عدم قطعیت را حل می کند. مدیر عامل FTX همچنین خاطرنشان کرد که بلاک چین می تواند کل فرآیند معاملات سهام را تغییر دهد، که دارای سهم عادلانه ای از نقص است. او مسائلی را که در اثر فشار کوتاه بدنام GameStop، جایی که خرده ‌فروشان به دلیل خطرات تسویه حساب تعطیل می ‌شوند، آشکار کرد و گفت که توکن‌ سازی سهام راه‌ حل این ماجرا است. وی در 16 جولای 2022، در این باره پستی منتشر کرد که به شرح زیر است:
«به جای اینکه 2 روز منتظر بمانید تا تسویه حساب کنید، فقط می توانید توکن USD-Token AAPL را در یک بلاک چین تعویض کنید. به یاد داشته باشید که حدود 10 ثانیه طول می کشد و هزینه ای در حدود 0.0002 دلار دارد.»
همچنین این مدیر اجرایی استدلال می‌ کند که مشابه راه‌ حل ‌های پرداخت‌ ها، معاملات توکن ‌سازی شده سهام که بر روی یک بلاک چین انجام می‌ شود نیز می ‌تواند تراکنش‌ ها را در عرض چند ثانیه تکمیل کند و عدم قطعیت تسویه را با ساختار های کارمزد بسیار پایین ‌تر، کاهش دهد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *