لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

بیت کوین و اتریوم

رقابت اتریوم و بیت کوین در تعداد تراکنش و محبوبیت

بیت کوین و اتریوم از محبوبترین ارزهای دیجیتال هستند. طبق آمار و ارقام موجود در سال ۲۰۲۲، تراکنش‌های اتریوم در این سال ۳۳۸ درصد بیشتر شده اما ارز بیت کوین همچنان پر جستجوترین ارزدیجیتال بوده است. از نظر حجم تراکنش‌های انجام شده در سال گذشته، ارز اتریوم بر بیت کوین غلبه کرده و لقب پادشاه کریپتو را به خود اختصاص داده است.
دو خبرگزاری معروف در حوزه سرمایه‌گذاری به نام‌های Nasdaq و Ycharts توسط اکانت‌های خود در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit)، داده‌های مربوط به اتریوم و بیت کوین را منتشر کرده‌اند. بر اساس این داده‌ها، تراکنش‌های اتریوم ۳۳۸ درصد بیشتر انجام شده که در حدود ۴۰۸.۵ میلیون بوده اما تراکنش‌های بیت کوین در حدود ۹۳.۱ میلیون انجام شده است.

مقادیر نشان داده شده در نمودار بر حسب میلیون‌ها تراکنش انجام شده است. میانگین تراکنش‌های انجام شده 1.1 میلیون برای اتریوم و 255.000 برای بیت کوین است. مشاهده می‌شود که حجم تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین تقریبا ثابت‌تر بوده ولی اتریوم نوسانات بیشتری را در حجم تراکنش‌ها تجربه کرده است. دلیل این اتفاق به دلیل افزایش تقاضا در زمان‌های خاص و همچنین ضرب ارز XEN عنوان شده است.

با توجه به حجم تراکنش‌های سنگین‌ اتریوم در ماه ژانویه پیش‌بینی می‌شود این حجم از معامله تا سال بعد نیز ادامه داشته باشد. در ۲ ژانویه تراکنش اتریوم ۹۲۴.۶۱۴ و بیت کوین ۲۲۹.۱۹۱ بوده که نشان می‌دهد اتریوم ۳۰۰ درصد افزایش نسبت به بیت کوین را تجربه کرده است.

تحلیلگران با توجه به حجم تراکنش‌های اتریوم و بیت کوین، در مورد تغییر این روند تردید دارند. تحلیلگران معتقدند، افرادی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، حتما دلیلی برای این کار دارند. همچنین چرخش جایگاه اتریوم و بیت کوین زمانی اتفاق میافتد که تراکنش‌ها و فعالیت‌ها در یک زنجیره از زنجیره دیگر بیشتر باشد. البته نمودارهای موجود شامل تراکنش‌های لایه ۲ نمی‌شوند که باعث می‌شود اتریوم در این معیار از بیت کوین جلوتر باشد. در اواسط اکتبر تراکنش‌های لایه ۲ اتریوم از لایه ۱ آن بیشتر شد که تا کنون نیز بالاتر باقی مانده است.

با این حال که تراکنش‌های اتریوم و فعالیت در آن بسیار بیشتر است اما بیت کوین از محبوبیت بیشتری برخوردار است و اخبار آن بیشتر از اتریوم دنبال می‌شود. در حال حاضر بیت کوین پرجستجوترین ارز دیجیتال است.

خبرنامه‌ای از In Bitcoin We Trust منتشر شده که نشان می‌دهد BTC با 28.4 میلیون جستجوی ماهانه در گوگل، بیشترین توجه را بین دیگر ارزهای دیجیتال به خود جلب کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که اتریوم در جایگاه چهارم 3.8 میلیون جستجوی ماهانه جهانی قرار دارد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *