بیت کوین و اتریوم

رقابت اتریوم و بیت کوین در تعداد تراکنش و محبوبیت

بیت کوین و اتریوم از محبوبترین ارزهای دیجیتال هستند. طبق آمار و ارقام موجود در سال 2022، تراکنش‌های اتریوم در این سال 338 درصد بیشتر شده اما ارز بیت کوین همچنان پر جستجوترین ارزدیجیتال بوده است. از نظر حجم تراکنش‌های انجام شده در سال گذشته، ارز اتریوم بر بیت کوین غلبه کرده و لقب پادشاه کریپتو را به خود اختصاص داده است.
دو خبرگزاری معروف در حوزه سرمایه‌گذاری به نام‌های Nasdaq و Ycharts توسط اکانت‌های خود در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit)، داده‌های مربوط به اتریوم و بیت کوین را منتشر کرده‌اند. بر اساس این داده‌ها، تراکنش‌های اتریوم 338 درصد بیشتر انجام شده که در حدود 408.5 میلیون بوده اما تراکنش‌های بیت کوین در حدود 93.1 میلیون انجام شده است.

رقابت اتریوم و بیت کوین در تعداد تراکنش و محبوبیت

رقابت اتریوم و بیت کوین در تعداد تراکنش و محبوبیت

مقادیر نشان داده شده در نمودار بر حسب میلیون‌ها تراکنش انجام شده است. میانگین تراکنش‌های انجام شده 1.1 میلیون برای اتریوم و 255.000 برای بیت کوین است. مشاهده می‌شود که حجم تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین تقریبا ثابت‌تر بوده ولی اتریوم نوسانات بیشتری را در حجم تراکنش‌ها تجربه کرده است. دلیل این اتفاق به دلیل افزایش تقاضا در زمان‌های خاص و همچنین ضرب ارز XEN عنوان شده است.
با توجه به حجم تراکنش‌های سنگین‌ اتریوم در ماه ژانویه پیش‌بینی می‌شود این حجم از معامله تا سال بعد نیز ادامه داشته باشد. در 2 ژانویه تراکنش اتریوم 924.614 و بیت کوین 229.191 بوده که نشان می‌دهد اتریوم 300 درصد افزایش نسبت به بیت کوین را تجربه کرده است.
تحلیلگران با توجه به حجم تراکنش‌های اتریوم و بیت کوین، در مورد تغییر این روند تردید دارند. تحلیلگران معتقدند، افرادی که از اتریوم پشتیبانی می‌کنند، حتما دلیلی برای این کار دارند. همچنین چرخش جایگاه اتریوم و بیت کوین زمانی اتفاق میافتد که تراکنش‌ها و فعالیت‌ها در یک زنجیره از زنجیره دیگر بیشتر باشد. البته نمودارهای موجود شامل تراکنش‌های لایه 2 نمی‌شوند که باعث می‌شود اتریوم در این معیار از بیت کوین جلوتر باشد. در اواسط اکتبر تراکنش‌های لایه 2 اتریوم از لایه 1 آن بیشتر شد که تا کنون نیز بالاتر باقی مانده است.
با این حال که تراکنش‌های اتریوم و فعالیت در آن بسیار بیشتر است اما بیت کوین از محبوبیت بیشتری برخوردار است و اخبار آن بیشتر از اتریوم دنبال می‌شود. در حال حاضر بیت کوین پرجستجوترین ارز دیجیتال است.
خبرنامه‌ای از In Bitcoin We Trust منتشر شده که نشان می‌دهد BTC با 28.4 میلیون جستجوی ماهانه در گوگل، بیشترین توجه را بین دیگر ارزهای دیجیتال به خود جلب کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که اتریوم در جایگاه چهارم 3.8 میلیون جستجوی ماهانه جهانی قرار دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

آخرین مطالب

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x