1

فهرست مطالب

  • مناطق آزاد تجاری امارات
  • نام و هدف طرح چیست؟
united emirates dubai towers lanscape

امارات، یک منطقه‌ آزاد را برای کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال و مجازی راه‌اندازی می‌کند

مناطق آزاد تجاری امارات

مناطق آزاد تجاری امارات متحده عربی، مناطقی هستند که کارآفرینان مالکیت ۱۰۰% مشاغل خود را دارند و چهارچوب‌های نظارتی و طرح های مالیاتی متفاوتی دارند.
راس‌الخیمه (Ras Al Khaimah) ششمین شهر بزرگ این کشور، قرار است یک منطقه آزاد را برای شرکت‌های دارایی دیجیتال و مجازی راه‌اندازی کند، زیرا رویکرد این کشور برای جذب بازیگران جهانی ارزهای دیجیتال ادامه دارد. امکان درخواست حضور در آن در سه ماهه دوم سال 2023 باز خواهد شد.

نام و هدف طرح چیست؟

RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) نام این منطقه آزاد با هدف و نوآوری برای فعالیت‌های بخش دارایی‌های مجازی خواهد بود.
این منطقه آزاد به ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی در فناوری‌های نوظهور، مانند متاورس، بلاکچین، کیف‌پول دارایی‌های مجازی، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) و سایر مشاغل مرتبط با Web3 اختصاص خواهد یافت.
شیخ محمد بن حمید بن عبدالله القاسمی، رئیس مرکز شرکت‌های بین المللی RAK، اپراتور این منطقه آزاد جدید گفت: “ما در حال ساختن مکانی برای آینده‌ی شرکت‌ها هستیم. “ما به عنوان اولین منطقه آزاد جهان که صرفاً به شرکت‌های دارایی دیجیتال و مجازی اختصاص یافته است، مشتاقانه منتظر حمایت از کارآفرینان سراسر جهان هستیم.”
مناطق آزاد یا مناطق آزاد تجاری، مناطقی هستند که کارآفرینان ۱۰۰٪ مالکیت مشاغل خود را دارند و طرح های مالیاتی و چهارچوب های نظارتی خود را دارند.
ایرینا هاور، وکیل رمزارز مستقر در دبی، با تشریح مراحل منطقه آزاد جدید، معتقد است که “RAK DAO ابتدا با فعالیت‌های غیر مالی شروع می‌کند، سپس ممکن است در مرحله بعد فعالیت‌های مالی را معرفی کند.” او افزود:
امارات متحده عربی در حال ظهور به عنوان یک مرکز آینده‌نگر برای شرکت‌های رمزنگاری است که به دنبال حوزه‌های قضایی با مقررات مطلوب‌تر هستند. در مارس ۲۰۲۲، دبی قانون دارایی‌های مجازی خود را همراه با مرجع تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی، برای محافظت از سرمایه‌گذاران و ارائه استانداردهایی برای صنعت دارایی‌های دیجیتال، رونمایی کرد.
در سپتامبر ۲۰۲۲، سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی دستورالعملی را در مورد رویکرد خود در تنظیم و نظارت بر طبقه دارایی جدید و ارائه دهندگان خدمات آن منتشر کرد.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *