2.7

فهرست مطالب

  • سرمایه‌ گذاری
  • وام دادن
  • معامله
  • استخراج
  • Staking
  • خرید و نگهداری
  • فرایند کشاورزی بازده
  • سود سهام
  • Airdrops
  • انجام بازی‌های ان‌اف‌تی
10 روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

معرفی 10 روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

بیش از یک دهه است که ارزهای دیجیتال به وجود آمده و با سرعت بالایی در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای کسب درآمد است. بازار ارزهای دیجیتال بسیار سودآور است و راه‌های زیادی برای کسب درآمد در آن وجود دارد. ارز دیجیتال یک روش پرداخت غیرمتمرکز است که می‌تواند برای انجام تراکنش‌های آنلاین استفاده شود. از سوی دیگر، با افزایش ارزش بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال، تعداد فزاینده‌ای از مردم به دنبال راه‌هایی برای سود بردن از این دارایی‌های دیجیتال جدید هستند. هدف از این مطلب نیز معرفی روش‌های کسب درآمد از ارز‌های دیجیتال است که در ادامه به ده مورد از آن‌ها اشاره شده است.

روش‌‎های کسب درآمد ارز ارزدیجیتال

سرمایه‌ گذاری

اولین مورد از روش‌های کسب سود از ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری در آن است. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یک راه عالی و ساده برای کسب سود است. این یک روش عالی برای تنوع بخشیدن به سبد سهام و گسترش آن است. هنگام سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، تحقیق کامل و بررسی و درک ریسک‌های موجود در آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وام دادن

راه دیگر برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال از طریق وام دادن است که مستلزم قرض دادن ارز دیجیتال به شخص دیگری در ازای بهره است. نرخ بهره‌ای که در این شیوه دریافت می‌کنید با توجه به نوع ارز دیجیتالی که قرض می‌دهید و مبلغی که وام می‌دهید تعیین می‌شود. انواع مختلفی از پلتفرم‌های وام‌دهی مانند پلتفرم‌های وام‌دهی غیرمتمرکز (DLP) و پلتفرم متمرکز وام‌دهی همتا به همتا (P2P) وجود دارد. وام دهی راهی برای ایجاد درآمد غیرفعال از طریق وام دادن ارزهای دیجیتال به یک صرافی غیرمتمرکز است. صرافی‌های غیرمتمرکز از مدل سازنده بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کنند که برخلاف دفاتر سفارش معمولی که در پلتفرم‌های متمرکز یافت می‌شود، است. این بدان معناست که برای خرید ارز دیجیتال بدون فروشنده در آن صرافی، به سطوح نقدینگی کافی نیاز است. در این شرایط توکن‌های کریپتو می‌توانند به منظور تامین نقدینگی به صرافی غیرمتمرکز قرض داده شوند که به نوبه خود، سهمی از هر گونه کارمزد معاملاتی که در توکن‌های مربوطه جمع‌آوری می‌شود به سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.

معامله

سرمایه‌گذاری یک اقدام بلندمدت مبتنی بر استراتژی خرید و نگه داشتن است، در حالی‌که معامله از فرصت‌های کوتاه مدت بهره می‌برد. بازار ارزهای دیجیتال غیرقابل پیش‌بینی است و قیمت دارایی‌ها می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به طور چشمگیری افزایش یا کاهش یابد. برای اینکه یک معامله‌گر موفق باشید، باید مهارت‌های فنی و تحلیلی قوی داشته و برای معاملات روزانه نیز به طور فعال رمزارزها را بخرید و بفروشید تا از نوسانات بهره ببرید. معاملات روزانه جایگزینی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت هستند، چرا که این فرآیند به معامله‌گری نیاز دارد تا فعالانه دارایی‌های دیجیتالی را بخرد و بفروشد و از نوسانات بازار نهایت استفاده را ببرد. در واقع، معامله‌گر احتمالاً در طول روز به چندین موقعیت وارد شده و از آن خارج می‌شود و از باز نگه‌داشتن معامله پس از ساعات استاندارد بازار اجتناب می‌کند. مفهوم کسب سود با معاملات روزانه ارزهای دیجیتال این است که بازدهی اندک اما دائمی وجود داشته باشد که برای این کار معامله گر باید درک کاملی از نحوه تجزیه و تحلیل بازارها داشته باشد.

استخراج

ماینینگ رایج‌ترین راه برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. ماینینگ تراکنش‌های بلاکچین را تایید کرده و بلوک‌های داده جدیدی را به زنجیره اضافه می‌کند. ماینرها در نتیجه تلاش خود در کار با ارز دیجیتال، پاداش دریافت می‌کنند. استخراج را می‌توان با سخت افزار تخصصی یا خدمات ماینینگ ابری انجام داد. استخراج ابری نیازی به خرید یا نگهداری سخت افزار ندارد و پاداش آن معمولاً کمتر از استخراج سخت افزاری است. فرآیند استخراج، به اتصال یک سخت افزار تخصصی به یک دستگاه دسکتاپ، با دید اتصال به شبکه بلاکچین اشاره دارد که این سخت افزار به منظور تأیید تراکنش‌های بلاکچین، برق مصرف می‌کند. وقتی ماینرها در اعتبارسنجی یک بلوک موفق باشند، پاداش‌هایی در قالب توکن‌های رمزنگاری به دست می‌آورند. متأسفانه استخراج ارزهای دیجیتال با ارزش بالا مانند بیت کوین، دیگر برای کاربران عادی امکان پذیر نیست و این کار نیازمند منابع گسترده و دسترسی به تخصصی‌ترین فناوری‌های سخت افزاری است. البته می‌توان ارزهای دیجیتال را بدون خرید سخت‌افزار یا نیاز به مصرف مقادیر قابل توجهی انرژی استخراج کرد که این امر از طریق پلتفرم‌های استخراج ابری که منابع سرمایه‌گذار را از راه دور جمع‌آوری می‌کنند امکان‌پذیر است. این فرآیند به سادگی از سرمایه‌گذاران می‌خواهد که ارز دیجیتال انتخابی خود را سپرده‌گذاری کنند و مابقی فرآیند توسط ارائه‌دهنده ماینینگ ابری انجام می‌شود.

Staking

استیکینگ کریپتو روشی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که مستلزم نگه داشتن تعدادی توکن در کیف پول دیجیتالی برای مدت زمان معینی است. در نتیجه، سرمایه گذاری‌های رمزنگاری می‌تواند درآمد غیرفعالی ایجاد کند. میزان بهره‌ای که می‌توانید از این روش به دست آورید، با توجه به ارز رمزنگاری شده و تعداد سکه‌هایی که در آن به اشتراک می‌گذارید تعیین می‌شود. Staking عملکردی مشابه ماینینگ را ایفا می‌کند، به این صورت که فرآیندی است که در آن یک شرکت کننده شبکه انتخاب می‌شود تا آخرین دسته از تراکنش‌ها را به بلاکچین اضافه کند و در ازای آن مقداری ارز دیجیتال به دست آورد. به تعریف ساده‌تر، استیکینگ فرآیندی است که در آن دارندگان ارزهای دیجیتال داوطلب می‌شوند تا در اعتبارسنجی تراکنش‌های روی بلاکچین شرکت کنند.

خرید و نگهداری

خرید و نگهداری رمزارز‌ها برای سودهای بلند مدت،‌ در تضاد کامل با معاملات روزانه است. موفق‌ترین سرمایه گذاران در فضای کریپتو استراتژی خرید و نگهداری را اتخاذ می‌کنند. این نه تنها به طور معمول منجر به بهترین شانس ممکن برای مشاهده یک رشد قابل توجه می‌شود، بلکه مناسب‌ترین استراتژی برای مبتدیان نیز است. خرید و نگهداری یا همان Buy and Hold، یک استراتژی سرمایه گذاری غیرفعال است که در آن سرمایه گذار سهام (یا انواع دیگر اوراق بهادار مانند ETF) را خریداری می‌کند و آن‌ها را برای مدت طولانی بدون توجه به نوسانات در بازار نگه می‌دارد. سرمایه‌گذاری که از استراتژی خرید و نگه‌داری استفاده می‌کند، هیچ نگرانی برای تغییرات کوتاه‌مدت قیمت و شاخص‌های فنی ندارد. هنگام اتخاذ استراتژی خرید و نگهداری، سرمایه گذاران می‌توانند از بررسی مداوم قیمت‌های بازار اجتناب کنند و علاوه بر این، حفظ درازمدت یک موقعیت ارز دیجیتال، سرمایه‌گذار را قادر می‌سازد تا از نوسانات کوتاه‌مدت جلوگیری کند. بسیاری از سرمایه گذاران افسانه‌ای مانند وارن بافت و جک بوگل رویکرد خرید و نگهداری را به عنوان یک روش ایده‌آل برای افرادی که به دنبال بازدهی بلندمدت بدون ریسک هستند، پیشنهاد می‌کنند.

فرایند کشاورزی بازده

ارزهای دیجیتال می‌توانند به شما کمک کنند سود سرمایه‌گذاری خود را به دست آورید. این کار از طریق فرایند کشاورزی بازده یا همان Yield Farming انجام می‌شود، که در آن ارز دیجیتال خود را در ازای بهره به یک پلتفرم قرض می‌دهید. در حالی که این شیوه به طور بالقوه‌ای با ریسک زیادی همراه است، اما در عین حال می‌تواند منبع خوبی برای درآمد غیرفعال باشد. میزان بهره‌ای که به دست می‌آورید صرفاً توسط پلتفرم و نوع ارز دیجیتالی که به آن وام می‌دهید تعیین می‌شود. Yield Farmers، توکن‌های خود را در برنامه‌های DeFi برای معامله ارزهای دیجیتال، وام دادن یا استقراض قرار می‌دهند. از آنجایی که این سرمایه گذاران نقدینگی را در dApp انتخابی خود افزایش می‌دهند، از آن‌ها به عنوان ارائه دهندگان نقدینگی یاد می‌شود. به طور کلی، در Yield Farming کاربران نقدینگی را در اختیار یک پلتفرم قرار می‌دهند و پاداش‌هایی را در قالب توکن‌هایی از سایر پروژه‌های رمزنگاری منتشر شده در همان پلتفرم، دریافت می‌کنند.

سود سهام

سود سهام شیوه دیگری برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. اگر با سرمایه گذاری در سهام یا اوراق قرضه آشنایی دارید، احتمالاً از مفهوم سود سهام آگاه هستید. به بیان ساده، سود سهام پرداخت‌های نقدی کوچکی است که برای سهامداران انجام می‌شود. اگر یک شرکت برای یک چهارم سود کسب کند، این سود تقسیم شده و به مالکیت شرکت (سهامداران) باز می‌گردد. سود سهام رمزنگاری یا پاداش کریپتو، درآمد غیرفعال کریپتو است که برای نگهداری یا به اشتراک گذاری یک دارایی رمزنگاری به دست می‌آید. مبلغ دریافتی اغلب بر اساس مقدار دارایی رمزنگاری نگهداری شده است و ممکن است از دارنده آن خواسته شود که برای مطالبه پاداش، اقدامی مانند Staking یا انتقال تراکنش انجام دهد.

Airdrops

Airdrops یک راه عالی برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال است تا بدون اقدام به سرمایه گذاری، توکن‌های رایگان کسب کنند. Airdrops بر خلاف روش‌های دیگر، کاربران را ملزم به واریز وجه یا سرمایه گذاری نمی‌کند و با کارهایی مانند اشتراک گذاری اطلاعات پروژه در شبکه‌های اجتماعی، پیوستن به یک جامعه آنلاین، یا انجام کارهای ساده‌ای مانند تماشای یک فیلم آموزشی انجام می‌شود. روش کریپتو ایردراپ معمولاً به پروژه‌های تازه راه‌اندازی شده‌ای اشاره دارد که توکن‌های رمزنگاری رایگان را به عنوان وسیله‌ای برای معرفی خود در بازاری که به دنبال آن هستند، توزیع می‌کنند.

انجام بازی‌های ان‌اف‌تی

هنگام ارزیابی نحوه کسب درآمد در ارزهای دیجیتال، یک گزینه محبوب کسب درآمد برای افرادی که بودجه کمی دارند وجود دارد و آن بازی‌های NFT است. این مفهوم با سرعتی سریع در عرصه ارزهای دیجیتال در حال رشد است، زیرا مزایای زیادی را ارائه می‌دهد که توسعه دهندگان بازی‌های سنتی نمی توانند با آن‌ها رقابت کنند. به عنوان مثال، بازی‌های NFT برای کسب درآمد معمولاً بر روی شبکه بلاکچین ساخته می‌شوند. این بدان معناست که نتایج بازی‌ها توسط قراردادهای هوشمند با عدالت و شفافیت بیشتری پشتیبانی می‌شوند. علاوه بر این، زمانی که بازیکنان دارایی‌های درون بازی را به دست می‌آورند، این امر توسط یک NFT منحصربه‌فرد نشان داده می‌شود که در بلاکچین ذخیره شده و بازیکن در واقع مالک دارایی درون بازی خواهد بود. به این معنی که می‌تواند آن را در بازار آزاد معامله کند. علاوه بر این، نکته مهم‌تری که وجود دارد این است که بازی‌های کریپتو، بازیکنان را قادر می‌سازند تا جوایزی را کسب کنند که معمولاً به صورت توکن بومی پرداخت می‌شود.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *