1

فهرست مطالب

 • معرفی برترین مستندها در زمینه ارزهای دیجیتال
 • فیلم پول جادویی: انقلاب بیت کوین
 • زندگی بر پایه بیت کوین
 • فیلم کریپتوپیا: بیت‌کوین، بلاکچین و آینده اینترنت
 • ماشین اعتماد: داستان بلاکچین
 • بانکداری در بیت کوین
 • دیپ وب
 • بیت کوین: پایان پولی که می شناسیم
 • ظهور بیت کوین
 • تجربه بیت کوین
 • بیت کوین و آمریکا
 • نتیجه گیری
معرفی مستندهای برتر حوزه ارز دیجیتال

معرفی مستندهای برتر حوزه ارز دیجیتال

آشنایی با پیشینه و روند فعلی فناوری بلاک چین برای علاقه مندان ارزهای دیجیتال ضروری است. اما در سال های اخیر، فناوری بلاک چین به قدری پیشرفت کرده است که مطالعه آن در مدت زمان کوتاهی غیرممکن است. اگر آشنایی با نحوه کار ارزهای دیجیتال و شبکه های مختلف بلاکچین در مدت زمان کوتاهی هم انجام شود، ممکن است درک مبهمی از ارزهای دیجیتال و نحوه عملکرد آن ها داشته باشید. فیلم‌ ها و مستندهای برتر ارزهای دیجیتال می ‌توانند به شما در کسب اطلاعات در این زمینه کمک کنند. فیلم‌ ها و مستندهای آموزنده ‌ای درباره رمزارزها و فناوری بلاکچین ساخته شده اند که برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران منبع خوبی برای کسب اطلاعات محسوب می شوند. شما با مشاهده این مستندات می توانید از پیشرفت ارزهای دیجیتال، انواع مختلف رمزارز ها و آینده احتمالی آن ها مطلع شوید. در این مقاله صرافی تتر به معرفی بهترین مستندهای ساخته شده در زمینه ارزهای دیجیتال می پردازد.

معرفی برترین مستندها در زمینه ارزهای دیجیتال

مستندهایی که در زمینه ارزهای دیجیتال ساخته می شوند، یکی از آسان ترین روش ها برای یادگیری در مورد ارزهای دیجیتال، پیشینه و آینده آن ها بدون صرف ساعت ‌ها مطالعه مقالات مختلف درباره ارزها، عملکردهای هش، بلاک چین، اجماع توزیع ‌شده و موارد دیگر است. در ادامه به معرفی چند مستند برتر ارز دیجیتال می پردازیم.

فیلم پول جادویی: انقلاب بیت کوین

مستند فیلم پول جادویی : انقلاب بیت کوین در سال 2017 و با کارگردانی Tim Delmastro ساخته شد و در پلتفرم های Amazon Prime، Youtube، Google Play ، به نمایش درآمد.
این مستند یکی از محبوب ترین مستند های ارزهای دیجیتال است که به نحوه آغاز به کار بیت کوین می پردازد. این مستند به معرفی اولین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، و نقش آن در جامعه می پردازد و همچنین تاثیر آن در آینده جهان را مورد بررسی قرار می دهد.

زندگی بر پایه بیت کوین

زندگی با استفاده از بیت کوین چگونه است؟
زندگی بر پایه بیت کوین یک مستند برتر بیت کوین است که در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد. در این مستند یک زوج جوان که به تازگی ازدواج کرده اند ، تصمیم می گیرند تا تمامی کارهای خود از پرداخت کرایه ‌خانه و خریدهای روزانه تا خرید لوازم خانگی‌ شان را با بیت کوین انجام دهند. این مستند داستان نود روزه‌‌ ای از زندگی این زوج جوان است که امورات مالی خود را فقط بر پایه بیت کوین انجام می ‌دهند.

فیلم کریپتوپیا: بیت‌کوین، بلاکچین و آینده اینترنت

این مستند یکی دیگر از مستندهای برتر بیت کوین است که در سال ۲۰۲۰ به نمایش درآمد و برنده ۱۴ جایزه و کاندیدای دریافت ۷ جایزه دیگر شد. این مستند محصول کشور استرالیا ، آمریکا و آلمان است که در آن نگاه عمیقی به اکوسیستم ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین شده است و قابلیت ها و مزایا و ‌معایب این صنعت و تاریخچه آن را به مخاطبان نمایش می دهد.
این مستند توسط تورستن هافمن و مایکل واچولونیس به صورت مشترک کارگردانی شد و توسط کمپانی 3D Content Hub به نمایش درآمد. نویسندگی متن این مستند نیز توسط تورستن و به کمک نویسندگان دیگری همچون آندرئاس ام آنتوپولیس، ویتالیک بوترین، تورستن هافمن، رابرت کان، پریتی کسیردی، چارلی لی، وینی لینگهام، سامسون مو، راجر ور، لورا شین و غیره در آن انجام شده است.

ماشین اعتماد: داستان بلاکچین

آیا تا کنون به این موضوع اندیشیده‌ اید که فناوری بلاک چین چگونه توسعه یافته است؟ و یا فناوری بلاک چین چگونه تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال مختلف را مدیریت می کند؟ بلاک چین چه نقشی در دنیای ارزهای دیجیتال دارد؟ فیلم مستند Trust Machine: The Story of Blockchain یا همان ماشین اعتماد: داستان بلاکچین، در سال ۲۰۱۸ به کارگردانی Alex Winter ساخته شد و در پلتفرم هایی مانند یوتیوب و آمارون پرایم به نمایش درآمد تا به سوالات علاقه مندان ارزهای دیجیتال پاسخ داده و اهمیت بلاکچین در بقای ارزهای دیجیتال را بازگو کند. این مستند به بینندگان کمک می کند تا شبکه بلاک چین، تاریخچه ، توسعه آن، برنامه های کاربردی در دنیای واقعی و غیره را به طور کامل درک کنند. علاوه بر این، مستند مزایای فناوری دفتر کل توزیع شده را بیان می کند و از نظرات کارشناسان در این زمینه بهره مند می شود.

بانکداری در بیت کوین

مستند بانکداری در بیت کوین یک مستند برتر بیت کوین است که در سال ۲۰۱۶ و به کارگردانی کریستوفر کانوچیاری به نمایش درآمد. این مستند اطلاعات دقیقی در رابطه با تاریخچه این فناوری و پتانسیل عظیم آن در اختیار بینندگان قرار می دهد. این مستند در واقع بازیکنانی را نشان می ‌دهد که در حال تعیین چگونگی شکل ‌دهی فناوری بلاکچین و بیت کوین در زندگی ما هستند. مستند بانکداری در بیت کوین با حضور چهره‌ های معروف و شناخته ‌شده‌ ای مانند برادران وینکلواس، گوین اندرسن، چارلی شرِم، دیوید چاوم به تصویر کشیده شده است و به بیان این موضوع می پردازد که چرا این فناوری زندگی آینده ما را برای همیشه و به کل تغییر خواهد داد.

دیپ وب

مستند دیپ وب، به کارگردانی الکس وینتر ساخته شده و به نمایش درآمده است. این مستند در واقع روایتگر دادگاه «راس اولبریکت» می باشد. راس اولبریکت فردی بود که با عنوان رهبر فروشگاه «جاده ابریشم» (Silk Road) در بازار دارک وب ، شناخته می شد. مستند دیپ وب به بیان دیدگاه ها و نظرهای مختلفی از وب «تور»، وب‌ سایت جاده ابریشم و رابطه میان آن با بیت کوین و سایر رمز ارزها می پردازد. این مستند همچنین مصاحبه‌ های جالبی نیز دارد که از جمله آن می ‌توان مصاحبه‌ «اندی گرینبرگ» و «امیر تاکی» را نام برد. نکته دیگری که در رابطه با این مستند وجود دارد، حضور «کیانو ریوز» به عنوان روایتگر مستند است.
این مستند دنباله ای از بنیانگذار جاده ابریشم، راس اولبریخت، و وقایعی است که به مرگ او منجر شده است.

بیت کوین: پایان پولی که می شناسیم

این مستند نیز یک مستند برتر ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد و به نمایش درآمد. این مستند در واقع یک دوره آموزشی آموزنده در رابطه با ارزهای دیجیتال است که شما را به گذشته های دور می برد و به شما نشان می دهد که چگونه سازمان پولی تکامل یافته است. علاوه بر این، این مستند همچنین عملکرد بانک‌ های مرکزی و موسسات مالی را نمایش می دهد. در نهایت، این مستند همچنین تأثیر دولت بر چاپ پول و تورم را نیز نمایش می دهد. در این مستند افرادی مانند ویتالیک بوترین و راجر ور در مورد اینکه آیا ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، می توانند دنیای اقتصاد و مالی را متحول کنند یا نه، بحث می کنند.

ظهور بیت کوین

این مستند، یک مستند محبوب در رابطه با بیت کوین است و زمانی را روایت می کند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دوران شکوفایی خود را سپری می‌ کنند. این مستند در سال 2014 منتشر شد و درباره یک برنامه نویس کامپیوتری است که مجذوب این ارز دیجیتال شده است. بینندگان در حین مشاهده این مستند، در مورد تاثیر جهانی این فناوری شگفت انگیز، که رمزنگاری است، اطلاعات بیشتری کسب می کنند. این مستند به کارگردانی Nicholas Mross ساخته شده است و مشاهده آن به افرادی توصیه می شود که می ‌خواهد در رابطه با تاریخچه بیت کوین و سال های اولیه ظهور آن اطلاعاتی کسب کنند.

تجربه بیت کوین

The Bitcoin Experiment یک مستند محبوب دیگر در میان مستندهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال است که فناوری بیت کوین و ارزهای دیجیتال را روایت می کند. Amund Sveen کارگردان این مستند، اطلاعات زیادی را در رابطه با تاریخچه بیت کوین و فناوری آن به مخاطبان ارائه می دهد و در این مستند به دنبال محیط های مختلف و افرادی است که در رابطه با بیت کوین اطلاعات غنی دارند.

بیت کوین و آمریکا

بدون فناوری بلاک چین، بیت کوین و ارز دیجیتال دیگر وجود نخواهد داشت. این مستند به کارگردانی Manuel Stagars ، نگاهی جامع به توسعه این فناوری و پتانسیل آن برای تغییر اقتصاد جهانی را دارد. کارگردان در این مستند، در مورد توسعه دهندگان نرم افزار، محققان، کارآفرینان و سایر مشاوران ارزهای دیجیتال صحبت کرده است تا فناوری بلاک چین، نحوه کارکرد و آینده آن را به علاقه مندان نمایش دهد.

نتیجه گیری

با مشاهده مستندهای ارزهای دیجیتال و بیت کوین، هر آنچه را که باید در مورد فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال بدانید را خواهید آموخت. یادگیری و درک ارزهای دیجیتال و تاریخچه آن ها امروزه بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. مستندهای ارزهای دیجیتال در طیف وسیعی از پلتفرم های مختلف در دسترس هستند و اطلاعات مفیدی را در زمینه فناوری بلاکچین و آینده ارزهای دیجیتال در اختیار شما می گذارند. در این مقاله به معرفی چندین مستند در رابطه با بیت کوین و ارزهای دیجیتال و بلاکچین پرداختیم که امیدواریم با مشاهده آن ها بتوانید اطلاعات جامعی را در این زمینه ها کسب کنید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *