لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

  • اما آیا روند نزولی بیت کوین متوقف خواهد شد؟
خروج بیت کوین از محدوده ترس شدید

خروج بیت کوین از محدوده ترس شدید

پس از گذشت تقریباً ۳ ماه ترس شدید، آمار های جدید بازار کریپتو نشان داد که در نهایت سرمایه گذاران می توانند نفس راحتی بکشند. بیت کوین برای مدت طولانی است که در منطقه ترس قرار گرفته و روند نزولی را طی کرده است. اما سرانجام پس از 73 روز، بیت کوین توانسته است از منطقه ترس شدید خارج شود. با رشد 19 درصدی قیمت بیت کوین در چند روز گذشته، بازار کریپتو به طور مجدد در روند گاوی قرار گرفت و شاخص ترس کریپتو در روز سه شنبه، از منطقه «ترس شدید» به صرفاً «ترس» یا (fearful)، قرار گرفت. شاخص fearful ، احساسات کنونی بازار کریپتو را تجزیه و تحلیل کرده و از بین 0 تا 100 به آن ها امتیاز می دهد. این شاخص بر اساس نوسانات بازار بیت کوین، حجم و تسلط، احساسات رسانه های اجتماعی، نظرسنجی ها و داده های روند جستجو خود را انجام می دهد. در پی همین موضوع، شرکت Santiment، در توییتر اظهار کرد که معامله گران در حال تغییر وضعیت خود هستند. طبق گفته این شرکت، متوسط میزان سرمایه گذاری بیت کوین در صرافی های ارز های دیجیتال به بالاترین سطح خود در دو ماه اخیر رسیده است، زیرا قیمت بیت کوین به بالای 23600 دلار رسیده است، که این امر می تواند نشان دهنده وجود ترس از دست دادن سرمایه و یا (FOMO) باشد.
مایک نووگراتز، مدیر عامل گلکسی دیجیتال (GalaxyDigital)، خوش بینی خود را نسبت به بیت کوین، اعلام کرد و در کنفرانس بلومبرگ در روز سه شنبه افزود که انتظار دارد قیمت بیت کوین تا ۵ سال آینده به بالای ۵۰۰ هزار دلار برسد. وی همچنین گفت: «داستان درباره دو چیز است، پذیرش و اقتصاد جهانی. با آنکه این یک دست انداز در جاده پذیرش است، مطمئناً یک دور برگردان نیست.»
وی همچنان افزود: «بدترین اتفاق ممکن رخ داده است و اکنون ما با چند روز خوب پشت سر هم، در حال بازسازی هستیم.» او همچنین افزود که اتریوم و ادغام در راه آن، می تواند آینده ی روشنی برای این ارز دیجیتال رقم بزند.

اما آیا روند نزولی بیت کوین متوقف خواهد شد؟

به گزارش منبع تحقیقاتی Bear Markets in Perspective، بازار نزولی فعلی بیت کوین ممکن است تا ۲۵۰ روز دیگر ادامه داشته باشد. پلتفرم مقایسه محصولات Finder، پیش بینی مشابهی را در این باره به عنوان بخشی از یک نظرسنجی در 12 جولای انجام داده است. متخصصان و کارشناسان بازار کریپتو معتقدند که بیت کوین قبل از اینکه تا قبل از سال 2025 به سمت 100،000 دلار و تا 300،000 دلار حرکت کند، به 13676 دلار خواهد رسید.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *