لطفا نظر خود را در رابطه با وبسایت وارد کنید! (اختیاری)

فهرست مطالب

 • چرا عرضه استیبل کوین پی پال مهم است؟
 • پذیرش ارزهای دیجیتال در جریان اصلی اقتصاد
 • افزایش بهره وری پرداخت
 • افزایش نفوذ مالی
 • کاهش نوسانات
 • پذیرش توسط تجار
 • نوآوری خدمات مالی
 • ملاحظات نظارتی
 • رقابت و روند بازار
 • تحریک متقابل کاربران
 • ماندگاری طولانی مدت

10 دلیل اهمیت عرضه استیبل کوین پی پال (PayPal USD)

پی پال  در یک بیانیه رسمی اعلام کرد که استیبل کوین PayPal USD  را راه اندازی کرده است، نوعی از ارز دیجیتال که به گفته این شرکت قصد دارد ارزهای فیات و دیجیتال را به طور یکپارچه به هم متصل کند.

ارز دیجیتال پی پال یک استیبل کوین است. این بدان معناست که ارزش آن به دلار آمریکا مرتبط است. یک دلار پی پال معادل یک دلار است. اگرچه این شکل از ارزهای دیجیتال با ارزهای دیجیتالی که اغلب مورد بحث قرار می گیرند مانند بیت کوین متفاوت است، اما باز هم بسیار مهم است.

پی پال می گوید این ارز به زودی در Venmo که یکی از پرکاربردترین برنامه های پرداخت تلفن همراه در ایالات متحده است و از سال 2013 تحت مالکیت پی پال است، در دسترس خواهد بود.

استیبل کوین ها اغلب به عنوان پلی بین ارزهای معمولی و ارزهای دیجیتال استفاده می شوند، منطقه ای که Paypal در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی در آن انجام شده است. شما می توانید بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را از طریق پلتفرم پی پال بخرید و بفروشید. سپس هنگام خرید یا فروش این دارایی‌های دیجیتال، در کارمزد تراکنش‌ها درآمد کسب می‌کند.

PayPal USD روی بلاک چین اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20 کار خواهد کرد. این به طور موثر به این معنی است که از همان پشتیبانی فنی ارز دیجیتال اتریوم استفاده می‌کند.

پی پال می گوید که PayPal USD در هفته های آینده برای مشتریان واجد شرایط پی پال ایالات متحده عرضه خواهد شد.

چرا عرضه استیبل کوین پی پال مهم است؟

راه اندازی یک استیبل کوین توسط پی پال چه اهمیتی دارد؟ چه فرقی می‌کند اگر پی پال استیبل کوین عرضه کند؟ امتیاز این استیبل کوین به غولی مثل تتر یا پروژه جالبی مثل دای (DAI)  چیست؟

به دلیل پتانسیل اقتصادی پی پال، اعتبار آن در دنیای اقتصاد و البته نفوذ آن در حوزه پرداخت سنتی هر گونه کنش این شرکت در حوزه عرض‌های دیجیتال مهم است.

پذیرش ارزهای دیجیتال در جریان اصلی اقتصاد

پی پال یک پلتفرم شناخته شده و قابل اعتماد با پایگاه کاربری گسترده در آمریکا، اروپا و دیگر نقاط دنیا است. پذیرش یک استیبل کوین می‌تواند میلیون‌ها کاربر را در معرض مفهوم ارزهای دیجیتال قرار دهد و به طور بالقوه منجر به افزایش آگاهی، پذیرش و عمومی شدن ارز دیجیتال شود. شاید فکر کنید ارز دیجیتال همین حالا هم گسترده است. بله نسبت به پنج سال پیش ارز دیجیتال عمومی‌تر شده، اما نسبت به حجم جریان اصلی اقتصاد، بازار ارز دیجیتال هنوز با جریان اصلی فاصله دارد.

 

افزایش بهره وری پرداخت

استیبل کوین ها می توانند تراکنش های برون مرزی سریع تر و ارزان‌تری را در مقایسه با روش های سنتی تسهیل و ارائه کنند. استیبل کوین پی پال می تواند نقل و انتقالات بین المللی پول و حواله ها را ساده کند و کارمزدها و زمان پردازش را برای کاربران در سراسر جهان کاهش دهد. این اتفاق بهره‌وری پرداخت را افزایش می‌دهد.

افزایش نفوذ مالی

بسیاری از افراد در سراسر جهان به خدمات بانکداری سنتی دسترسی ندارند. استیبل کوین‌ها می‌توانند این شکاف را با فعال کردن این جمعیت محروم برای مشارکت در اقتصاد دیجیتال و دسترسی به خدمات مالی از طریق پلتفرم‌هایی مانند پی پال پر کنند.

کاهش نوسانات

یکی از انتقادات اصلی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، نوسان شدید قیمت آنها است. همانطور که از نام آن پیداست، استیبل کوین‌ها ثبات ارزش را ارائه می‌دهند و برای تراکنش‌های روزمره مناسب‌تر هستند. این قابلیت پیش بینی می تواند استفاده از آنها را برای خریدهای آنلاین و آفلاین تشویق کند.

پذیرش توسط تجار

با استیبل کوین پی پال، تجار می‌توانند بدون نگرانی در مورد نوسانات قیمت، پرداخت‌های دیجیتال را بپذیرند. این می‌تواند کسب‌وکارهای بیشتری را تشویق کند تا پرداخت‌های ارز دیجیتال را در سیستم‌های خود ادغام کنند و موارد استفاده برای استیبل کوین‌ها را فراتر از تراکنش‌های فردی گسترش دهد.

نوآوری خدمات مالی

راه اندازی یک استیبل کوین می تواند الهام بخش نوآوری در بخش خدمات مالی باشد. پی پال و سایر شرکت‌ها ممکن است محصولات و خدمات جدیدی را بر اساس استیبل کوین‌ها توسعه دهند که به طور بالقوه به کاربران امکان دسترسی به حساب‌های بهره‌دار، وام‌ها و موارد دیگر را می‌دهند.

ملاحظات نظارتی

استیبل کوین ها به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر سیستم های مالی و ارزهای جهانی می توانند توجه نظارتی را به خود جلب کنند. ورود PayPal می‌تواند رگولاتورها را به ایجاد دستورالعمل‌ها و مقررات واضح‌تر برای استیبل کوین‌ها ترغیب کند و به ایجاد یک محیط ساختارمندتر و امن‌تر ارزهای دیجیتال کمک کند.

رقابت و روند بازار

حرکت پی پال برای راه اندازی یک استیبل کوین نشان دهنده روندهای گسترده‌تر در صنعت مالی است. موسسات مالی سنتی و شرکت‌های فناوری به طور فزاینده ای در حال بررسی ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین هستند. راه اندازی استیبل کوین پی پال می‌تواند باعث رقابت بین این نهادها شود و به طور بالقوه منجر به بهبود پیشنهادات و خدمات برای مصرف‌کنندگان شود.

تحریک متقابل کاربران

استیبل کوین پی پال ممکن است کاربرانی را که از قبل با پلتفرم آن آشنا هستند تشویق کند تا اکوسیستم ارزهای دیجیتال را بیشتر کشف کنند. این می تواند منجر به افزایش علاقه و سرمایه گذاری در سایر ارزهای دیجیتال و پروژه های بلاک چین شود.

ماندگاری طولانی مدت

استیبل کوین ها ثبات را ارائه می دهند که عامل مهمی برای ماندگاری طولانی مدت آنها است. برخلاف ارزهای دیجیتال پر نوسان، استیبل کوین‌ها ثبات دارند و همین مانایی آن‌ها را تشدید می‌کند.

مطالب مشابه

سوالات متدوال

نظرات

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *